1. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Jos me interesuje nesto cuo sam da su jezgre athlona krhke pa da nesto ne zeznam jer kazu da bi mogla da se otkine jedan dio i onda problem!!!

    Koliko je ovo posto moguce??
     
  2. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Pa ako nikad nisi skidao/montirao kuler na procesor onda nemoj to sam da radiš jer se može lako oštetiti jezgro. Ne radi se o tome da je jezgro previše mekano ili krto, već je sila koja pritiska kuler na jezgro isuviše jaka i ako se poremeti ravnoteža sile pritiska (u normalnim okolnostima kuler podjednakom silom naleže u bilo kojoj tački jezgra procesora), odnosno ako nakriviš kuler može doći do oštećenja.
     
  3. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Ma dovoljno ti govori da sam sklopio sam sebi ovaj racunar i jedno sam skino zalman 3-4 puta i nije problema bilo jednostavno uzmem ga sa dvije strane i jednako i umjereno ga dignem i to je to!

    Bar nebih trebao nesto da zeznem na taj nacin al svasta se moze desit treba pitati.

    Onaj stari kuler na pentiumu sam skidao jedno mozda 20-25 puta heheheheh bio sam fanatik a sad mi mrsko da zavirim unutar kucista da beze nesto stavim!!!!
     
  4. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

  5. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Ma evo gledam ove benche pa mogu ti reci da nvidia i gubi u vecini testova zbog one furke da slabije rade sa shederima ebiga rade ziva istina!!

    Samo ovaj 9500Pro beton karta pa izasla je 2002 godine a dize karte poput 5700Ultra
    Al 5900 je brza u skoro svim testovima od ovih mid end karta e sad sa Sp-om bi vjerovatno nesta kora situacija bila ali ja razmisljam da 70FPS u igri poput Unreala 2004 gdje je grafika nabrijana i nije lose solidno za doom3 i half life 2 na 40FPS
    Sta mislis ti masterU??????'
     
  6. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Pa od ove 5900 su samo brže 9800pro i 9800xt od Atijevih kartica ali su one i cenovno duplo skuplje (xt je čak i više od 2x skuplji).

    Ako ti nešto znači, trenutno igram Prince of Persia (izuzetno zahtevna po pitanju novih PS-a i VS-a, inače dx9 igra) u 1600x1200 i sva podešavanja na maximum i radi bez ikakvih problema i seckanja.

    Samo imaj na umu da fx5900xt nije isto što i fx5900sp, kod XT modela (negde sam pročitao ovu informaciju, ali ne tvrdim 100% da je tačna) default 3d klok je 300/700 dok je kod SP modela (ovo je provereno:) ) default 3D klok 400/700.

    Pozdrav
     
  7. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    E vako uzecu MSI 5900SP VTD128MB Tv-out, Dvi, VIVO e sad gledo sam na neto da ova karta i po memoriji ima hladnjake ali ta kod tebe nema masteru pa neznam jeli to ista karta koju ocu ja da uzmem!

    Inace Xt karte rade u 300/700 u 2d okruzenju a cim prebacis na 3d klok idee na 390/700 ali ipak su puno slabije od SP pa ako ne uzmem ovu MSi SP vjerovatno nesu nista jos dugo uzimati ali ipak mislim da cu ovu uzeti SP

    Pozdrav
     
  8. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Ej masteru evo sam bio skino sve stavio pastu sad fino i kuler izglajnco joj jesam ga hahaha.

    Idle je 37 full load 43 e sad jeli pomoglo neznam jos ovo full load sam odigrao UT 2003 2 mape po 25 ubistava i to je to za oko pola sata jeli ok???
     
  9. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Pa ti najbolje znaš koja ti je do sada temperatura bila i dal je ok ili nije :)

    Pozdrav
     
  10. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Ma evo pasa dosao iz skole u sobi je oko 23C i temp ne prelazi 36 a kad sam ga upalio poslije pet minuta sam otisao da vidim temp i temp mi je bila 29 ODLICNO i sad je 36 evo ima pola sata uz redovnu muziku koja brije i nekoliko web stranica sto znaci da je to odlicno!!!

    Evo neznam ovaj mi se kerim ne javlja oceli on ovo kupovati neznam stvarno!!
     
  11. d0ga

    d0ga Aktivista

    ma vi ste meni cool
     
  12. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Eto vidiš kako banalna stvar može da zanimljive rezultate :)
     
  13. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Ej masteru jel tebi VIVO da se ne izradim jer ovaj MSI ima nekih oznaka na pretek
    MSI 5900SP VTD128MB Tv-out, Dvi, VIVO ovo je karta koju bih trebao da uzmem samo da nije 128 bita jer sam cuo da ima tih fazona pa te sa nekom funkcijom vise zaj--bu za nesto jace i stave ti slabije pa me interesuje!!!
     
  14. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Rivatuner ti pokazuje dal je mem magistrala 128bitna ili 256bitna, ali to ti je ta kartica, i moja je VIVO 5900SP i na njoj je 256-bitna magistrala :)
    [​IMG]

    Pozdrav
     
  15. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Ma vjerovatno

    E masteru jesi li gledo clanke da na novim kartama se ocekuje poboljsanje do 3 puta u odnosu na najjace sadasnje karte kazu kolin04 ide na 100Fps dok sa sadasnjim kartama jedva 40
     
  16. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Nisam imao prilike da pročitam, a nisam ni znao da postoji Colin McRea 2004 još uvek :)

    Inače posle tih "novih" kartica biće najavljene još novije koje će, naravno :p, biti opet duplobrže po specifikacijama i reklami od ovih, pa onda će kad izađu i te "novije" da se pojave još "novije" koje su takođe duplo brže od predhodnih i tako sve u krug... :) a opet u relnosti razlika između kartica bude 10-20%....
     
  17. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    valjda treba da izadje ali eto nesto mi bas tu nije jasno jer da mogu odmah takvu specifikaciju graficke napraviti da bude toliko jaca hmmm pa bas i neznam ali eto ostaje da vidimo sad bi trebali u aprilu sve to izaci
     
  18. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Jesi li ti nekad čuo za EPP (reklame)? :p
     
  19. Shenron

    Shenron Komšija

    Najgore vrijeme za kupnju graficke. Ima totalno losih modela, a sad dolaze jos novi.
    Ukratko GF3/4 i Radeon 8500/9500pro RULZZ :D
    Sve igre lete na ovim grafickim.
     
  20. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    HEHEH idem u EKOnomsku vjerovatno znam ali mi nije jasno po specifikacijama deru ove e sad dali ce biti tako u radu to neznam za to vas pitam

    A ako Navedene grafe rulaju onda ce SP DA ROKA HEHEHEH