gigabit u kuci

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Zeleni, Dec 17, 2011.

  1. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

  2. Juka

    Juka Komšija

    Idi na foru da ces moci crtice treptajem oka skidat :wink:
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo jedan paradox samo za raju.

    [​IMG]

    Obratiti paznju na teritorijalnu brzinu :)
     
  4. Mujka

    Mujka Komšija

    lijepi limit da se hoce vratit ;)
    sad zovnes raju na kafu svi zauzeti gledaju kojekakve serije
     
  5. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    fakat :D
     
  6. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ako se cak ne potrude da smisle neki bolji razlog, onda ti nisu nikakva raja. :)
     
  7. zdici

    zdici Aktivista

    ja neki dan uveo kod sebe kuci gigabit switch 8/1 reko eto ako mi kad docekamo brzine preko 100 Mbit-a a tako ce kod nas sigurno doci za 40 godina u BiH :)
     
  8. heroic

    heroic Komšija

    Ma dajte, pa ja sam prije 8 godina imao ADSL od 1Mbit ili tako nesto, sad je HS sa 60/100Mbit, ovim tempom do 2020 cemo imati Gigabit :mrgreen:
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Procitaj moj post samo par njih iznad i budi ponosan sto si Bosanac.
     
  10. sumeir

    sumeir Komšija

    Šta očekivati kad u Libiji nije ulagano u telekomunikacijsu infrastrukturu. Kad je tek počelo išlo je preko satelita i brzine su bile ubitačno spore .Sama telefonska infrastruktura je bila užasna prije revolucije.

    Dok je Gadafi bio kad hoćeš kompjuter da kupiš kao civil morao si ga u MUP-u registrovati zajedno sa intrenet konekciom tj telefonom.
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja sam ovdje od marta 2010 znaci od prije revolucije i komp sam kupio u aprilu a internet u junu. Telefonska infrastruktura se uopste ne koristi za internet nego ide vazdusnim putem,nisam 100% siguran koja se tacno tehnologija koristi al nesto kod nas 3G,ovdje je zovu wimax. Uglavnom htio am reci da nisam nista registrovao u policiji. Samo sam morao priloziti kopiju pasosa kad sam pravio ugovor za net sto je normala jer sam stranac i nemam licnu kartu.
     
  12. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    U pitanju je vjerovatno wll tehnologija, čak je i telekom postavio par ovih uredjaja (imaju opciju proširenja na wimax) al su odustali jer je sporo, nepouzdano i skupo
     
  13. sumeir

    sumeir Komšija

    Sa strancima je uvijek bila drugačija priča,govorim o njihovom narodu.Prijatelj mi je imao intrnet klub to ko da je nuklearni reaktor uvozio u zemlju procedura.

    Koju godinu prije revolucije je manje "fursatio."

    Uglavnom neka se Zeleni javi kad premunta ukućane,ako treba peticija ima raje potpisat će :)
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa prije revolucije i nije bilo toliko odron koliko je sada,u sitnim satima kad svi spavaju bude brzina 2Mbit i down i up medjutim nemaju kapaciteta a novih korisnika je dosta tako da je zagusenje konstanto.Pogotovo sto je YT prije bio nedostupan a sad je dostupan pa ljudi sam vise tu i vrte klipove tako da tu odlazi najvise bandwidth-a.
     
  15. sumeir

    sumeir Komšija

    Pa pao veliki "Zeleni zid" Mislim da je u okolini Dženzura bila velika vladina zgrada za telekomunikacije, nako urađena od ljevanog betona sva.Tu je bilo"filtriranje" svog internet saobraćaja.Kažem ti za njihov narod da bi imao internet konekciju i kompjuter u kući moraš od MUP-a imati saglasnost a njihov MUP nije ništa manje bio brutalniji od Štazija.Otvore ti dosje radi interneta i uvijek si pod sumnjom .Sad je druga situacija nema represivnog režima koji bi pratio čitav život pojedinca.

    Da ne dubinjam dalje nije ni tema zato namjenjena.
     
  16. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Dobio odbijenicu od ukucana :)

    Nemam argumenta kad je 100mbit 0€, a 1gbit 120€ mjesecno.
     
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Za 120 eura razlike se ne isplati.
     
  18. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Moze li 50Mbit za -50€? :D
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    mozda bi bilo logicnije 500Mbps za 50€, to nije mnogo posto on već ima 100Mbps za 0€
     
  20. heroic

    heroic Komšija

    Mislim da je Alibegovic mislio da mu placaju 50E, a da ima pola brzine :p