Glasine o novim AMD procesorima

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Nani, Mar 15, 2007.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    AMD Athlon 64 X2 3600+, 2000 MHz, 2x256 kb c., socket AM2, BUS 1000 MHz, 65 nm, BOX (Windsor Dual Core)
    E hajd im sad znaj sta je u pitanju - HGSpot takodjer. Ako je 65nm u pitanju onda cu ovdje uzeti oboje, a ako nije onda u Linksu 3600+ i Freezer, jer ne mogu gnjaviti drugaricu toliko, a i ide s poslom svakako pa nece bas ni imati previse vremena.
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Pusti se freezera, glasan je na def brzinama , undfervoltan ne hladi X2 kako treba.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    65nm X2 ce hladit na 7V. Osim ako nemas bas nikakav propuh u kucistu.
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    frizer hladi moj [email protected] na ispod 2k okretaja bez problema... sumnjam da ima problema sa x2.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Eto dokaza. Sa 65nm X2 bi se moglo proc i sa 1000rpm. Na stranu sto se vent na mom freezeru vrti na 600rpm. :mrgreen: Cak razmisljam da ga ostavim pasivno. Ovako je temp. 35C u idle-u, 40C u loadu. Valja mi isprobat...
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Cuj kako, pa isto ko i taj Zalman 9500.
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    I 64°C dobro ohladjen?
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nesto im ne valja s tim testom, kad Noctua ima 54C.
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    meni ovaj zalman drzi na u prosjeku 39 stepeni na min obrtajima
     
  11. ming

    ming Veteran foruma

    Pusti to, pokreni prime ili super π. Nisu vise procesori ko prije kada je razlika izmedju idle i full bila 4°c. Sada je taj power saving mnogo uznapredovao, razlika izmedju full i idle zna biti 20°c.
     
  12. [tota]

    [tota] Aktivista

    Za opterećivanje DCa - OCCT.

    Za 139 kuna u HG Spotu Coolermaster Hyper TX je best buy ;)
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma vala ne mucim toliko proc :D da mi je sad bitno a u full load-u mi onaj everestov test da oko 57 stepeni..
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    ma zalman je govno samo po sebi... nema više od njih poštenog kulera za poštenu cijenu.
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Moj Zalman drzi ovog E6600 nakon 18 sati pod max opterecenjem ispod 55C, tj. prva jezgra ne prelazi 54 a druga ne prelazi 52 (a obadvije su pod max opterecenjem)
     
  16. Nani

    Nani Komšija

    Phenom - nova oznaka AMD procesora

    Phenom - nova oznaka AMD procesora

    Kompanija AMD planira da promjeni brendove svojih desktop procesora visoke klase. Iako će Athlon i Sempron oznake i dalje postojati, oni će biti rezervisani za proizvode mainstream klase, odnosno donju i nižu srednju klasu procesora. Novi K10 procesori će se pojaviti pod kodnom oznakom Phenom, pri čemu će dvojezgrani Agena procesori biti označavani sa Phenom X2, četvorojezgarni sa Phenom X4, dok će vrh ponude Agena FX biti označavan sa Phenom FX. Phenom je odabran kao adekvatna skraćenica od pojma "phenomenal", što će pogodovati i marketinškoj kampanji, koja će stavljati naglasak na to da Phenom X4 i X2 "omogućavaju korisnicima fenomenalno iskustvo". Za sada još uvjek nije predstavljena strategija za označavanje pojedinih modela Agena, Kuma i Rana procesora nove generacije.
     
  17. Raptor

    Raptor Aktivista

    http://www.benchmark.co.yu/modules.php? ... &sid=13084
     
  18. janke

    janke Aktivista

  19. iskusni

    iskusni Komšija