GPRS na SE K550im

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by marsman, Aug 12, 2009.

  1. marsman

    marsman Novi član

    Kako podesiti GPRS na SE K550im?

    Telefon je star nekih 9 mjeseci tako da mu je istekla garancija, a uzet je nov u trgovini i nije skinut s mreze.

    Podesavao sam u svim mogucim postavkama i nece nikako, na netu sam nasao nekoliko uputstava za podesavanje ali za K550i a nidje nema za k550im.

    Pokusavao sam i pomocu onih online servisa. Ja sve lijepo podesim pomocu online servisa (upisem svoj broj moba a oni besplatno posalju postavke) al opet nece.

    Uvijek izbaci upozorenje "Access denied. Tehnical description: 403 Forbidden - You are not allowed to communicate with the requested resource."

    Eh sad sta da radim. Isao sam u par "servisa" (namjerno stavljam ovo servisa pod navodnike jer su u tim servisima vecinom neki nadri majsori, bar u Travniku) i vecina nezna do cega je i kaze pa hajde mozes i bez gprs-a dok je samo jedan predlozio da ubaci softver od K550i pa da proba ali na moju odgovornost sto znaci ako prilikom instalacije tog softvera nesto zapne i nemogne se vratit stari softver ja ostade bez telefona jer servis nije odgovoran te zbog toga mi se to i neradi u servisu.

    unaprijed hvala na odgovorima
     
  2. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Probaso si zatraziti podesenja od mreznog operatera? (koji vec koristis) Obicno ferceraju automatska podesavanja koja oni posalju (npr posalji PRIJAVA na 0611100, pa onda POSTAVKE na 06186700 ako vec ne dodju, u slucaju da koristis BHMobile)

    Sto se tice upgrade-a, nije komplikovano prebaciti taj fon u W610 fw, sa kojim dobijes walkman player i flash teme, sto je osjetno bolje. Ja sam to uradio sa svojim K550i, i stavio r6bc002 fw, i sve uredno fercera osim poklopca za kameru iza.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne mogu da vjerujem da jos uvjek ima prioblema sa prijavom gprs-a ma do koga bilo.

    Inace, koju mrezu koristis ? I fino nadjes neki servis gdje garantuju za flesovanje telefona ako do toga bude.
     
  4. marsman

    marsman Novi član

    Pokusavao sam to automatsko podesavanje ali nece ni ono je neki telefoni nepodrzavaju to automatsko podesavanje a izgleda da je medjunjima i ovaj moj....

    Hajd molim te ako imas kakvo uputsvo za instaliranje novog softvera i sta treba od programcica za instaliranje stavi kakav link...
     
  5. marsman

    marsman Novi član

    Koristim BH mobile a u Travniku ni jedan servis nece na svoju odgovornost flesovat ga u npr W610
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa iams li telekom centra da se njima obratis ?
     
  7. marsman

    marsman Novi član

    Ima telekom centar. Isao sam ja i njima ali oni kazu da samo one postavke koje postoje na telekomovoj stranici imaju i oni i nista vise. Podesavanje na telefonu samo vrse u slucaju da je telefon kupljen kod njih.
     
  8. selvin

    selvin Moderator

  9. marsman

    marsman Novi član

    Hehe mora, i ja mislim da mora al izgleda da ne mora.

    Ima jedan problem u ovom uputstvu, kada idem > U glavnom meniju izabrati opciju Povezivanje (Connectivity) > Podatkovno podešavanje (Data comm) > Podatkovni računi (Data accounts) > Novi račun (New account) > Dodaj (Add) > GPRS podaci (GPRS data).

    Sve je OK do ovog GPRS data, jer kod mene nema gprs data nego ima PS data i CS data a ja neznam sta mu je PS a sta CS..
     
  10. AhmeT

    AhmeT Overclocker

  11. Reznor

    Reznor Overclocker

    CS data.
    @AhmeT nije crassflash vec crossflash, na cafe mobilu sam pravio posebnu temu vezanu za to. Pocetniku ne bih savjetovao crossflash, jer moze "zagristi" CID 53 i staviti ga na CID52 ili obrnuto i telefon leti na servis. Buduci da je ispravan, bolje je da nista ne radi. Postavke se mogu napraviti i rucno. Jos jedna stvar koja ga moze nervirati je da i ako uspije to uraditi, nece moci staviti patch za poklopac kamere (W610 nema poklopac, a K550 ima) i tako nece poklopac reagirati i morace ga otvarati preko camera buttona ili preko menija. Imao sam K550i, ali im nisam, medjutim probao sam software od im-a i nema neke razlike, samo one gluposti koje je i-mode operater ubacio (kao sto to radi T-mobile i vodafone).
    P.S. prvi internet profil koji mu je defaultno aktiviran je i-mode internet.
     
  12. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ma to type, mrak mi u sobi :D

    A napisah ja vec, to da nece "radit" poklopac. Uglavnom, vodic je step by step, i ja se ni jedne sekunde nisam pokajo sto sam nabacio to.

    Sad da li vrijedi riskirat (mada su sanse skroz male da ista krene po zlu) radi postavki za net, ako nema interesa za Walkmanom nek on vidi.
     
  13. tux_

    tux_ Aktivista

    error 403 nema veze sa tobom nego sa onim cemu pristupas. Daj linkove koej pokusas otvoriti. Mozes li otvoriti google.ba ?
     
  14. marsman

    marsman Novi član

    ma nece otvoriti ni jednu stranicu
     
  15. paradox_666

    paradox_666 Novi član

    Mozda nije do software-a ja sam kupio prije par dana SE k770i i napatio sam se sa postavkama. Nema automatskih "navodno" tako kazu. i nije htio da radi pokusao sam manuelno i opet nije htio i kroz par dana nakon sto sam poslao zahtijev za automatske postavke dosla je instalacija i tjt. i MMS i GPRS (BHTelecom)