graficka do 300 KM

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by abasi, Sep 5, 2003.

  1. abasi

    abasi Aktivista

    Evo kao sto vidite u naslovu KUPUJEM GRAFICKU do 300 KM ( MPC ) jer sam skupio nekih para :D

    Koju mi preporucujete ja sam odmah pomislio na :

    1. ???
    2. ???
    2. ???

    :lol:

    recite koju !
     
  2. dottler_

    dottler_ Novi član

    Radeon 9200
    FX 5200

    ...su ta cjenovna klasa...s tim da ide mala prednost FXici radi DX9 podrske i vecem broju tranzistora...uglavnom, bolje performanse i u DX8 a i DX9 igrama.
     
  3. Shenron

    Shenron Komšija

    Nemoj FX5200 nikako. Taj DX9 nista neznaci.
    Kad bi ja uzimao izeo bi 9100 ili 9000 pro jer su obe brze od FX5200 i Radeon 9200.
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    5200 nikako ne uzimaj, pa ta grafička je hodajuća strava. 9100 ili 9000pro ti ok odabir, makar ako možeš naći "čisti" 8500 bez onih LELE dodataka, pa malo clockaš mogao bi biti zadovoljan rezultatima. razmisli i o ovoj mojoj gf3, ako ga ima tamo za kupit. tu je oko 80-90€. i nemoj da te dx9 zavede jer u ovom cjenovnom rangu nećeš moći se kvalitetno igrat u dx9.

    pitanje... koliko € iznosi vaša valuta (ili možda kuna ako netko zna)?
     
  5. Shenron

    Shenron Komšija

    80-90€ Ti je negdje oko 650-700 kn.
    I ta GF3 je super kartica ali FX5200 nebi uzeo ni kad bi mi je davali besplatno :) .
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    ma znam ja koliko je € kuna, ali ne znam kad je čovjek rekao 300km kolika je to svota u kunama ili €. ma ja sam ti prezadovoljan s ovom gf3, da se clockat jako... 3dmark je skoro ko gf4200 (default), možda nekih 500 markova manje.
     
  7. abasi

    abasi Aktivista

    E narode vjerovali ili ne ovo je istina. !

    Covjek kod kojeg sam kupio komp. (onaj sto mi je htijeo dati 80 KM za moju MX 440 64 MB) je upravo u Zatvoru ( da u Zatvoru ), jer je preksninoc zgazio sa automobilom nekog covjeka i na licu mjesta je preminuo.
    Meni je zao obojcu, al ovaj covjek sto ga je zgazio nije ni kriv ni duzan jer mu je covjek pao s tretovara na cestu ( bio pijan) i pregazio ga :(

    A sada se ja mogu pusiti sa graf. ( jer nikada je necu prodati za 80 KM)

    :cry: :cry: :cry:

    Jebem ja zivot

    ZIVOT JE =KUCKA !!!!
    :cry: :cry:

    sto bas meni da se to desi ? :cry:

    Upravo danas sam isao u njegovu radnju al je zatvorena Boga samo pitaj kada ce je otvoriti i ko ce ga naslijediti jer ce u zatvoru najmanje odlezati 10-tak godina :cry: :cry:

    Jeb... :cry:
    :?
    Ja cu izgubiti garanciju ako je negdje drugo kupim i sam je ugradim :cry: :cry:
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    o jebote stvarno zajebana situacija...
    ma pusti garanciju i reži naljepnicu, mislim da u godinu dana (pretpostavljam da toliko traje garancija) teško da će ti kaj riknut. al ak oćeš to sve zaobić onda... stavi kućište kod nekog u duboko zamrzavanje. naljepnica bi trebala popustit i to je to. samo nemoj da skuži promijenjenu grafičku, jer onda opet qrac...
     
  9. abasi

    abasi Aktivista

    Ma garancija mi je 3 GODINE !!!!
    :cry: :cry: :cry:

    Boli me K... ja cu je sam zamjeniti !
     
  10. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Aha o tome se govori...

    Ljudi su u pravu što se tiče radeonki i fx 5200.Radeon je mnogo bolja a ta FX je stvarno lošija od radeonki 9000 pa nadalje.

    uzmi nju negdje oko 230 KM je radeon 9000 Pro.

    A što ne odeš do zatvora pa zamoliš onog tvog robijaša da ti zamjeni.:)



    I još da pitam onog sysa.koja ti je to geforce 3 i sa koliko MB-a i na koliko si je klokovao.

    Ja imam Gainward GeForce 3 Ti 450 ( TI 200) default je 200/450 ja je digai na 250/550.

    Hihiih.
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    a piše ti sve u potpisu... :wink:
    moja ima 64 rama, ti450 model, a vidim da si ti svoju dosta clocko pa vjerujem da i ti imaš golden sample jer sa običnom verzijom teško da bi to mogao. meni se na većem clocku od ovog kaj sad imam nakon pol sata-sat smrzne pa mi je malo bed ak ne sejvam igru tako da sam je malo spustio (treba hladnjak na GPU zamijenit), a memorija neće radit iznad 533 da ga hebeš...
     
  12. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Joj mene...

    joj nevidjeh u potpisu.jeste imam golden sample ali pazi sad.

    I meni se dešavalo to da mi mrzne kad je kolokovna ali ja mislim da je to toga što mi je procesor klokovan.e pazi sad sljedeće.

    ja sam je i spustio na kraju na normalnu brzinu al opet nekad mrzne.izgleda da sam je malo zeznuo.šta misliš?
     
  13. Shenron

    Shenron Komšija

    Ako hoces da ti ne skuze da si odljepljivao naljepnicu, zagrij je fenim ili bilo cim i polako odlijepi. poslije opet zagrijes stavis etiketu i sve po starom. nista se nece primjetit :D
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    Re: Joj mene...

    a može bit da je radi procesora... probaj stavit najnovije detonatore (prethodne obavezno uninstaliraj i kao driver postavi onaj standard VGA). kad su novi drajveri gore nemoj je klokat i pusti 3dmark u loopu par puta, ak se smrzne vjerovatno je procesor kriv. ali možda se i neki drajveri kolju, možda treba reinstalirat sistem... uglavnom prvo spusti proc i graficku na default, pa ak se ne smrzava onda znas o cem se radi.
    karticu tesko da si sjebo... prakticki nemoguce.
     
  15. Esh

    Esh HWB

    evo ti odgovor (al` vpc:D)

    1. radeon 9500
    2. geforce fx 5600
    3. geforce 4 ti 4200