Graficka GPU i Memory clock problem.

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Arko, Dec 18, 2019.

  1. Arko

    Arko Novi član

    Kupio sam novu graficku karticu amd r9 290 4GB ddr5 512 bit medjutim memory clock mi je 300 nekad na 1250Mhz,gpu clock mi je konstanto na 150Mhz. Probao sam dosta nekih stvari da uradim ali ni jedna nije uspjela.. Da li zna neko rjesenje za ovo ili barem da predlozi neki prijedlog?? :confused::confused:
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mozda gledas clock dok kartica nije opterecena? Pokreni neku igru ili benchmark pa vidi u GPUZ kakva je situacija.
     
  3. Arko

    Arko Novi član

    Pokrenuo sam benchmark i zakljucio sam da nije do graficke nego do procesora.. na gpuz mi pokazuje gpu clock 1040Mhz memory clock 1450Mhz tad sam pogledao cpuz i vidjeo da mi procesor clock speed na 1.399Mhz radi a imam procesor fx8320 vishera 8x3.5 Ghz..
     
  4. Decerto

    Decerto Komšija

    koja ti je ploca ? fx8 serija radi samo na dobrim 990fx chipsetima,tipa 990fx sabertooth,crosshair v formula z,ga-990fx,itd... Ako zelis da ti procesor radi stalno na stock brzini,4 ghz,idi u bios stavi voltazu 1.385 na vcore,stavi bus speed na 200 i multiplier na 20. Tako ce ti sve jezgre raditi na 4ghz. Ako zelis da overclockujes dalje,imas milion tutorijala na youtubeu. Kod mene je trenutno fx8350 na 4.7 ghz ali sa crosshair v formula z plocom.
     
  5. Arko

    Arko Novi član

    Ploča je mb am3+ 970 msi 970a-g43,ja bih volio samo da mi radi na 3.5GHz na defaultu nista vise.. da li je moguce i zbog temperature procesora jer sam mjerio sa hw monitor kad udjem u igru u main menu igrica krene da koči izadjem iz igre pogledam na programu temperatura jezgra 226 stepeni..