graficka :S

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by VR6, Dec 4, 2008.

  1. VR6

    VR6 Komšija

    imam hd3870 oc , i kad sam je tek uzeo kao testirao sam je ono u igrama kao sto je cs :) posto to najvise igram , fps je 100 bio kad bi bacio milion smokova i kad upalim nightvision 100 fps , dok sinoc uze slucajno night vision i upalim spade mi fps na 70-80 :S i danas uze bacat smokove , spade na 80 :S

    do cega moze bit :S ? ociscena je grafa od prasine a temp joj je 42-45 stepeni kao kad sam je uzeo
     
  2. GW

    GW Moderator

    Folding? Smeće u windowsu? Drugi driveri? Druga verzija igre?
     
  3. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Iskljuciti vsync, ukucaj fps_max 101, i pogledaj da ti se nije sta promjenilo u postavkama u igri.
     
  4. VR6

    VR6 Komšija

    vsync mi je off svakako, driveri zadnji sa ati.com , sve kao i prije :\ a sta je folding :D ? mozda je to al ne znam sta je :D i kakvo smece u winu :) nedavno sam ga formatirao
     
  5. GameXstream

    GameXstream Aktivista

    Čim ne znaš šta je folding,onda to nije sigurno.Imaš ovdje na HWB detaljno šta zneći i čemu služi folding.Pomiri se stim to ti je ATI,osim toga šta znaći igrao u CS sa 80 ili 100 FPS-ova.Pricam iz iskustva imam i ja istu grafičku,svaki format u igrama drugačiji FPS pri istim postavkama.Npr. Far Cry2,pod Vistom sve max osim AA koji je off imam 40FPS prosjek,prije toga imao 25FPS prosjek (iste postavke,ista VIsta i isti driver).Pa ti to objasni.
     
  6. VR6

    VR6 Komšija

    ma znaci :) dam za grafu prije godinu 450km :D pa mi znaci :p al vjerovatno se razradila ili sta vec :D kontao sam da nesto nije ok , al izgleda tako je ^^ ugl ne pada fps naglo i od prvog smoka , nego poslje 1000 smokova :D izgleda da je to ok , ili mozda moze bit cak posto nisam restart pc 2-3 dana da je do toga :S ?
     
  7. GameXstream

    GameXstream Aktivista

    Neznam,imam istu grafu kao što sam rekao i kod mene je kako joj se čejfne u igrama.Uvijek imam neko "malo" vareiranje u FPS-ovima,navikao nekad u negativnom smislu a nekad i pozitivnom,navikao sam.
     
  8. VR6

    VR6 Komšija

    pa ako imas istu grafu sto ti je nvidia u avataru :D haha
     
  9. GameXstream

    GameXstream Aktivista

    Zato što sam ljubitelj Nvidije,uvijek sam imao Nvidiju.Ovo mi je bio pokušaj na ATI-ju (HD3870).Al uz malo sreće.uskoro sam opet na Nvidiji.Tako da će moj Avatar opet imati smisla :) A osim toga kakve veze ima moj avatar sa time kakva hardware posjedujem?!
     
  10. VR6

    VR6 Komšija

    hahaha :) pa dobro necemo se sad svadjat malo sam se nasalio :) ja sam imao od atia ati9800pro i 9550 gaming , i dosta drugih nvidia kartica al nista skupo i specialno.
    nije losa ova hd3870oc :)

    ps. cuo sam jos nesto :) da je nvidia izdala neke nove drivere koji dizu nvidia grafe za 80% snage :S ? jel tacno to,valjda to vrijedi samo za neke grafe...
     
  11. GameXstream

    GameXstream Aktivista

    Iskreno ne vjerujem,80% je stvarno puno.Slažem se sa tobom HD3870 nije uopšte loša grafiča.Osim tih maloh caka,dobro me služi.
     
  12. doox

    doox Aktivista

    aaaaaaa gaymeri i ovde doselili izgleda....
     
  13. VR6

    VR6 Komšija

    @doox nisu doselili nego su od uvijek ovdje :) i nismo jedini , izgleda ti si doselio ovdje :D pogledaj od kad sam ja na forumu a od kad ti :D
     
  14. VR6

    VR6 Komšija

    malo sam pricao sa venonom :) pa sam dosao na ideju posto ce bajram da malo upgrade jos pc :D

    imam ram DIMM1: TakeMS TMS1GB264C081805AE 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-15 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 333 MHz) (3-3-3-10 @ 266 MHz) , ovaj :D isplati li se uzet jos 2 gige ako se ima gdje nac posto vec imam 2 , pa kontam dodat ili ovaj prodat pa uzet neki drugi ?

    i imam ovu hd3870oc , pa kontam cros.at je sa jos jednom mozda... e sad ne znam bili mogla ona gainward hd3870 sto ima od 180 ili mora ova ista club 3d hd3870oc ?


    ploca mi je asus p5k :D
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Imas samo gigu rama? Definitivno se isplati uzet vise, ram je sad dodzaba.
     
  16. doox

    doox Aktivista

    ja sam mnogo, mnogo duze od samog datuma ovde....al' nebitno sad :)
     
  17. VR6

    VR6 Komšija

    @ stevie , imam 2 gige tog rama , pa kontam uzet 4 , isplati li se ili da ga zamjenim sa nekim drugim boljim koji moze na p5k ? ili da uzmem grafu jos jednu dodatnu


    @doox ma ok je :p hahah salim se samo :)
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma nemas sta mijenjat, samo uzmi jos 2GB. ;)

    Jedino ako planiras u buducnosti uzimat jos rama, prodaj taj 2x1gb kit i uzmi 2x2gb, pa ti poslije ostane prostora za nadogradnju, ali zbilja ne vidim potrebu za tim. Idi na jednostavniju varijantu. :D
     
  19. VR6

    VR6 Komšija

    ok :) kontao sam zbog igrica i brzeg rada i tih fazona jos rama stavit , al ne treba sto ti kazes :) tako da cu trosit pare na sta pametnije :D
     
  20. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Ukucaj "developer 1", i onda "fps_max 1000" i tada ako ti je dovoljno jaka graficka, fps ce ti eventualno skociti i iznad 100, sto je inace ogranicenje (zapravo inace je 72).