1. jessus

    jessus Aktivista

    E sad mene zanima u cemu je razlika izmedju ove 2 grafe...
    POV GeForce9800GT 1024MB-DDR3 DVI+HDMI 600/1800 150913 cijena : 268KM
    POV GeForce9800GTX+ 512MB-DDR3 DVI+VGA+HDTV 2200MHz 150900H+ 318KM
    Jer se bas ne razumijem u grafe pa vas molim za vase misljenje :)
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ako pitas koju da kupis, kupi skuplju. Ako nemas para za skuplju, onda kupi jeftiniju. Ako pitas u cemu je razlika, i to ti pise. 9800GTX+, iako ima manje memorije, je brza, odnosno ima vise frekvencije i GPU-a i memorije. Dakle brza je, bez obzira sto 9800GT ima vise memorije, jer tu memoriju ne moze iskoristiti.
     
  3. jessus

    jessus Aktivista

    Kakve su njihove performanse na ovim novijim igrama,assa creed,gta 4??
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Na kojoj rezoluciji mislis igrati?
     
  5. jessus

    jessus Aktivista

    1024*768
     
  6. GW

    GW Moderator

    Odlične.
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Onda ces biti vise nego zadovoljan s bilo kojom od navedenih. Ako pomisljas da kupis ovu skuplju, a vidim da su cijene iz geneleca, mozda bi bolji izbor bila ova Sapphire 4850 za 280KM (bez pdva). Performanse su tu negdje, u ovisnosti od naslova, negdje je jaca jedna, a negdje druga, a jeftinija je 40KM.
     
  8. jessus

    jessus Aktivista

    a evo mi i ostalih komponenti kompa:
    4GB DDR2 1300MHz
    IP 2.66 GHz
    +Eto ako sad kupiim saphire 4850 hocel to biti ok za ove novije igre ?Hoce li detalji moci ici na high sve ili?
     
  9. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Sta je IP, kakav je to procesor? I gdje nadje DDR2-1300 memoriju?

    Hoce, gazit ce bilo koju igru na high detaljima sa 50+ fps (mozda crysis nece).
     
  10. Herman

    Herman Novi član

    Moze li mi ko pomoci?

    Promijenio sam graficku karticu i sada posto sam obarao sistem potrebno mi je da
    instalisem drajver za graficku karticu,a neznam o kojoj se grafickoj kartici radi.Postoji li nacin kako da saznam koja mi je tacno graficka kartica da bih na osnovu toga mogao da trazim drajver za istu.

    Inace prije promjene graficke kartice sve potrebne drajvere trazio sam na sledeci
    nacin:Otkucao bih u gornji adresar http://www.asus.com i na taj nacin pronasao sve potrebne
    drajvere.Sada mi na taj nacin drajver za graficku ne odgovara.
    Maticna ploca mi je: Motherboard K8V-MX,a operativni sistem Windows XP SP2
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Za pocetak moras saznat o kojoj se fabrici radi,ATI ili Nvidia ako je ati odes na ati stranicu i skines driver a ako je nvidia isti slucaj al na nvidia stranici :D
     
  12. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Mozes preko GPU-Z, mozes preko everesta ili preko slicnih programa.
     
  13. Herman

    Herman Novi član

    Radi se o ATI Radeon,a imam i Everest iako moram da priznam da se u njemu ne snalazim
    bas najbolje tj jos nisam otkrio o kojoj je tacno grafickoj kartici rijec.Ali dobro jos cu taj Everest analizirati i najvjerovatnije pronaci to sto me interesuje.Hvala u svakom slucaju.
     
  14. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Otvoris everest, odabereš sa strane "Display" pa "GPU"
    Tu će ti pisati naziv grafičke i svi ostali detalji vezani za grafičku karticu.
     
  15. Herman

    Herman Novi član

    Pa uradio sam tako i pronasao da se graficka kartica zove:
    AGP 8X : Gigabyte Radeon 9550,a nesto nize GPU Code Name:RV350,ali jos
    nisam pronasao drajver za to.Bio sam skinuo neki,ali na samom kraju instalacije najavio mi
    je neku gresku.Trazim i dalje,ali izgleda ovo rijesiti je kao dobiti na lutriji.
     
  16. GW

    GW Moderator

  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa zar nije bilo price da noviji catalisti ne podrzavaju agp vise?
     
  18. GW

    GW Moderator

    Ne podržavaju ništa ispod R300. AGP ili PCI-E nije bitno.
     
  19. Herman

    Herman Novi član

    Skinuo sam sa ovog linka neke drivere i instalisao,ali nije funkcionisalo.Postoji mogucnost da sam i
    ja negdje napravio gresku jer ovo ne radim cesto.Ipak rijesio sam problem jer sam pronasao CD
    od nove graficke kartice i tu je bio i driver za nju koji sam instalisao.

    Hvala i pozdrav
     
  20. Moncho

    Moncho Komšija

    ja jucer nabacio 9800 PRO jaranu i skino sa ATI sajta drivere i sve radilo ko flak od prvog restarta kompa.