Grafički problem...

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by GW, Aug 11, 2011.

  1. GW

    GW Moderator

    Šta bi moglo uzrokovati ovo?
    [​IMG]

    Dakle ovo se dogodi jednom u mjesec dana. Urađen update drivera grafičke kartice. Zamjenjena grafička kartica. Zamjenjen monitor. Ništa nije pomoglo.
     
  2. Tomek

    Tomek Novi član

    Neki OS bug, mada ne vidim kojeg bi podrijetla trebao biti ako je to slučaj.
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Je li to ikone prikaze, samo pozadina fali? :S
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    na slici izgleda upravo tako :shock: ista je situacija nebitno koji bacground je u pitanju? nebitno koja tema? Aero ukljucen/iskljucen?
     
  5. Majesco

    Majesco Aktivista

    Probaj uzeti screenshot kada ti se to pojavi, ako se na SS-u pojavi znaci da je do sistema ili drivera.
     
  6. Tyger

    Tyger Aktivista

    Je li spojen dodatni ekran?
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Po nekoj logici uzeći u obzir ovaj bug sa ikonama trebalo bi biti nešto do sistema.
     
  8. GW

    GW Moderator

    Da.
     
  9. GW

    GW Moderator

    Da. Da. Uključen.
     
  10. GW

    GW Moderator

    Nemoguće, s obzirom da računar nije kod mene. Još veći problem je što se ovo dogodilo 2 puta u 2 mjeseca. Nestane nakon restarta. 2 različite grafičke kartice su testirane, 2 drivera. Windows je 7, licenciran, updateovan, računar prođe svaki test u servisu. Ovo sa slike se dogodilo dakle 2 puta u dva mjeseca. Ja ga nisam uspio reproducirati.
     
  11. GW

    GW Moderator

    Nije. Ali se ista stvar događa na 2 različita monitora.
     
  12. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Jest da nagadjam ali da nema u toj prostoriji kakav jak magnet ili nesto drugo sto mozda prouzrokuje sasavo ponasanje.
     
  13. GW

    GW Moderator

    I meni se to čini ali je problem što se to manifestuje vrlo rijetko pa je teško istražiti problem.
    Ide zamjena svih komponenti (meni se čini nepotrebno) pa ćemo vidjeti rezultat za mjesec-dva. :D
     
  14. GW

    GW Moderator

    Upravo ima woofer od z5500 sistema blizu računara. I ja mislim da bi to moglo uzrokovati ovo, ali je problem što ne mogu testirati.
     
  15. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    U svakom slucaju zamjenjene komponente ce vjerovatno biti ispravne i kao takve iskoristive. A ako se lik ponovo javi sa istim problemom onda vjerovatno u njegovom stanu postoji nesto sto prouzrokuje navedeni problem.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Postoji slicna crna linija, ali se moze pomjerati, vezano za neki widget vremenske prognoze.. nesto slicno.

    Ili sam ja preskocio ili nigdje nisi napisao da je OS reinstaliran. To bih prvo uradio ako ne pomaze nista drugo jer je ocito, imho, softwerski problem. Da nije instaliran slucajno neki program koj isam šalta pozadine...
     
  17. GW

    GW Moderator

    OS jeste reinstaliran, nema nikakvog dodatnog programa. Danas sam saznao da je i woofer mican dalje od računara i to nije pomoglo. Dakle jedina stvar koja je ostala je OS problem tj. nešto sa wallpaperom i/ili temama. Bilo kako bilo, mjenjaju se sve komponente pa ćemo vidjeti.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Stvarno cudan probelm. I dalje ne mogu da vjerujem da je hardware kriv. Mozda ima neka apliakcija koju osoba instalira po "defaultu" odmah nakon dizanja sistema a da uzrokuje nesto slicno.
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Sumnjam da je do magneta sto spominjete, zasto bi onda ikone prikazao? Definitivno je nesto softverski, ako je samo na podlozi. Kad otvori neki prozor vjerovatno nema linije?
     
  20. GW

    GW Moderator

    Ne zna čovjek objasniti. Ono što znam je da problem nestane nakon restarta.