grafički problemi

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by HK_31, Oct 25, 2004.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne moras overclockirati graficku da ti jedan dio na njoj rikne. Moze biti i fabricka greska, da je ventilator malo stao tokom rada ili kratkotrajni strujni spike da ti nesto zajebe. Fino probaj drugu graficku (po mogucnosti isti model). Ako ni to ne valja onda ispitaj plocu.
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    probaj stavit memoriju na 480 ili 490 ako se popravi ostavi tako
    -ako je puna prashine ocisti vrati te hladnjake
     
  3. djambo

    djambo Aktivista

    mozda ti je i do napajanja ao nema dosta snage zna se i to desavat
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    meni se to desavalo ako stavim karticu na drugi molex na kablu
     
  5. HK_31

    HK_31 Novi član

    Iprobao sam karticu kod jednog svog prijatelja i problem je definitivno u njoj. Što se tiće sugestija da kartica nije dobro stavljena u utore ili da je problem do napajanja, ili da j u pitanju overclockiranje, sve to pada u vodu. Nism karticu nikad overclockiro, jer nemam potrebe za tim, jer sam sistem optimizizo da sve dosadašnje nextgen igre tjeram bez gotovo ikakvih problema sa high detaljima i visokim rezolucijama. Što se tiće napajanja, ono je savim dovoljno za ovu konf. koju sad posjedujem (300W). slažem se da bi prašina mogla praviti probleme, ali mislim da u mom slučajo ipak to nije to. Ja mislim da je se oštetila memorija prilikom pregrijvanja, vjerovatno je to fabrički problem koji je u mix-u sa prethodnim ljetnim vručinama učinio da se memorija pregrije i ošteti. Tačno je da je prije ventilator znao zaglaviti, iako sam rješio taj problem, čini se da je bilo već prekasno. Vdio sam da neke novije grafičke kartice na memorijama nemaju pasivno hlađenje, pa samo mogu zamisliti šta bi bilo sa mojom da nema pasivnog hlađenja na memoriji, sigurno bih došao u poziciju da mogu 'roštiljati'. Memoriju sam već spuštao na frekvnecije ispod 500 MHz i mogu reči da je se stanje dosta popravilo, ali problemi ipak nisu skroz nestali, tako da sad frekvenciju držim na 500 MHz. Ne razumjem se baš u taj problem sa molex kablom, mada naslučujem o čemu je rijeć, ali bih ipak volio da mi ga pojasniš. Inače da napomenem, ima dosta sličnih problema kao što je ovaj moj, ali su im uzroci totalno različiti, pa bih zamolio da već oni koji pokašavaju da mi odgovore da pažljivo gore pročitaju opis problema.
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    hehe 'te nove graficke kartice' bez hladjenja na memoriji koriste BGA pakiranje chipova dok je kod tebe TSOP pakiranje ili kao sistemski ram oni duguljasti.

    -bga chipovi mogu na oko 700 mhz radit bez ikakvih dodataka
     
  7. iskusni

    iskusni Komšija

    Vidi.Ja imam karticu istu kao ti ali MSI-ovu.Možda su ti u chaintechu flashovali karticu sa većim frekvencijama i tako šta zabrljali.Starije GF4 Ti 4200 w/agp8x kao što je kod mene koriste frekvencije 225 MHz GPU i 444 MHz memorija.Probaj staviti na te frekvencije i vidi kako ti radi.Možda ti hlađenje nije dobro.Probaj takođe (ako ti sistemski BIOS podržava da povećaš voltažu AGP slota.Meni je to jednom pomoglo da se riješim tačkica kada sam klokovao na 310 MHz i 620 MHz (GPU/MEM).U sistemskom BIOS-u broj reprodukcije nekakvih subtlova (AGP subtle tuning item mislim) stavi na 66 MHz ako je veće ili manje.Eto probaj pa valjda će se popraviti... :twisted: