grafika u igrama?

Discussion in 'Igre i konzole' started by rama, Feb 16, 2013.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja upravo igram rick dangerous iz 1989. na amigi 500 i super uzivam bez obzira sto sam ga prvi puta igro na c64 tamo neke '92 i sada mi je igra predobra. Gameplay i grafika su mi jos uvijek predobri i tek sada vidim kako emulatori ne mogu nikako docarati originalni dozivljaj igre.
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Heroes of M&M 3 i Diablo 2 za mene i dan danas valjaju, a igrao sam ih kao dijete, i ne kvari mi užitak ponovo ih igrati. Naravno, ima onih igara koje su mi bile beton, a ustvari su odron teški. Pogotovo recimo oni demoi što sam igrao da diskova raznih časopisa.

    Igra sa lijepom grafikom ko lijepo auto, dobro je ako je lijepo ali ima važnijih stvari :D
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    I dobro je dok ne provozas bolje... :D
     
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    bome, meni je vazna i destrukcija ponajvise, za to je battlefield kriv, tesko se na druge igre priviknuti kad nema destrukcije :D
    rado bih odigrao BF2, 2142, 1942, Vietnam, al kad nema destrukcije, jednostavno ne ide :)
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma nema je ni u BF3 koliko je moglo biti i uvijek zgrada padne na isti fazon, nigdje fizike...
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Eh kakav bi onda PC trebao da je ima vise ili da destrukcija nije skriptirana.
     
  7. aeRo

    aeRo Komšija

    Ma mog'o se BF3 i bolje optimizovati..
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Evo ti moj PC ako nadjes bolje optimiziraniju igru.
     
  9. aeRo

    aeRo Komšija

    Govorim samo s aspekta grafike, jer je bilo naslova koji su bolje graficki izgledali a manje mucili kompove. Doduse, velicine mapa igraju tu ulogu ali svejedno.
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Bolja je destrukcija meni u BF2, nego u BF3, u BF3 samo na karkanu ozbiljnije.

    A to da se sve rusi po zakonima fizike, kakav bi procesor trebao. :lol:
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa nije to nista novo, ima nekoliko igara gdje mozes sve unistiti i nikad ne padne na isti fazon. Red Faction je vjerovatno najbolji primjer. Ima i Breach u kojem si bukvalno mogao svaku ciglu posebno izbiti iz kuce...
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Destrukcija, velicina mape, 64 igraca i HQ teksture na vojnicima su nesto sto ni jedna igra nema. Mislim, da ne ulazimo sada u AMRU ili planet side radi velicine mape koji se opet ne mogu porediti sa BF ali BF3 je opravdano zahtjevan i igra je odlicno optimizirana. Sa razlogom kritikujem naslove koji ne rade dobro na mome kompu jer nisu ni blizu BF3 a zahtjevniji.

    Sena - I meni je bolja destrukcija u BC2,. Mozda radi efekata i kako su isti izvedeni ali zbog velicine mape vjerujem da vise destrukcije ima u BF3 nego u BC2 (udji samo na CB nakon 2K tiketa i mapa je pometena).

    Znaci nemamo tog filinga da se skoro svaka zgrada rusi kao u BC2 al ieto.. mozda toga vidimo više u BF4.

    Pelikan - Da, destrukcija jeste bolja u ta dva naslova ali nije fer poredjenja radi sa BF3 i onim efektima, osvjetljenjem i teksturama. Mozd oni isto mogu da izvedu ali vjerujem da bi vuklo više resursa.
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nemojte sad temu pretvorit u BF raspravu...