Gran Turismo Sport

Discussion in 'Igre i konzole' started by Pelikan, Oct 3, 2017.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ima li kakav za 100KM :D
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Ima vjerovatno neki MadCatz ili slicno bez FBBa

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Jesi li cackao opcije za force feedback? Vidio sam da imaju neki slideri da se smanji/poveca
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja nadjoh samo 2 slidera. Default je pretezak, moras i nogama i rukama cupat da okrenes volan.
    Vjerovatno je fazon sto je u Assettu i sl laser-scanned 95% staza, pa je izmodelirano svaka rupa, nagib i neravnina. Tako da nema fake FBBa, vec kako ides preko njih osjetis i svaki najmanji detalj.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kod mene je 55:998 ili tako nesto i to nakon mnogo muke na tom eventu haha U kvalifikacijama budem redovno medju top 5 ali zato pojma nemam trkati se protiv ljudi. A realno kvalifikacije su najbitnije. Ako startas prvi, ne smeta ti niko.
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Haker likes this.
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa ti si pro :D Samo one malo brze trke su dosta zanimljivije, grupa 3 ili 4. Koristis li ikakve asistencije?
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Izabrao sam onaj expert handling ili kako se vec zove. al ovdje je traction bio upaljen, vjerovatno pravila servera.
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Mislim da ga svejedno mozes iskljuciti prije pocetka utrke u driving options. Samo, ja s nekim autima ne mogu iz krivine izaci kad je to skroz iskljuceno. Auto se okrene za 180.
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Logicno, zadnja vuca + pun gas u krivini i leti guzica naprijed :) Moras dozirati gas i po potrebi counter-steer

    Mene je traction control dosta usporavao na ovoj Mazdi, pogotovo u toj velikoj krivini gdje ides 4. brzinom
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Valja se vjezbat :D I sta mi se jos desava, ali samo sa Ford Focusom. Kad izlazim iz krivine i dam puni gas na izlazu, auto ne moze skrenuti, moze samo pravo ici. Ostala auta mogu komotno skretati pod punim gasom, a s Focusom moram na pola gasa.
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Haj probam poslije.

    Al i kamere su zeznuli pravo za raju sa volanom. Nema instrument tabla kamere (bez 3D volana i ruku, Forza 7 je sad uvela tu kameru takodjer), a kamera sa haube nije sa haube, vec isto kao da je na Thule-u na krovu, nigdje veze.
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Bravo, samo udri :D
     
  16. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Kod mene sve ugašeno, volim kad apsolutno osjećam svaki pokret auta. Jeste stvarno preteško voziti, pogotovo zadnju vuču, trkaš se, malo jače skreneš, ode..
     
  17. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Igram Stage 6. Prva trka sa 6 krugova gdje treba dosipati gorivo, i mjenjati gume ako hoces... dva puta sam donasuo malo goriva. Jednom zadnji krug, i zadnja okuka, meni nestane, a vodim. Lol Onda sam extra natankao, ali sam razocaran u svoj pit crew. Udjem na prvom mjestu, izadjem na 8, i kad ovi ostali sto su morali u pit odu, zavrsim na 4tom. Spori su oca im. Hahaha. Ali opet se dokopam prvog.

    Najvise me do sada na Stage 6 napatio Tokyo Time Trial, gdje treba da ti ostane 20 sec. za prvo mjestu. Dok sam naucio stazu, pa uguram flawless run, i budem dovoljno brz, da mi ostane 22 sec. Zabavni izazovi.

    Ja sam do sada dobio 4 auta, a najvrednije je Peugeot RCZ GR.B Rally Car od 450K, i Honda NSX GR.4, vrijedi 350K.
     
    Last edited: Oct 10, 2017
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Steta stvarno rad FBBa, igrao sam dosta sinoc, al dok ne smotas dobro volan je naprosto mrtav. Takodjer kad opalis po kocnici na 200 km/h nikakvog feedbacka kroz volan od ABSa kocnica.
     
  19. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Steta, valjda bude kakav update. GT6 je ima tonu apdejta, ali bas im treba vremena... Svidja mi se sto napokon dijele auta kako treba, vec ih imam 4-5 i skoro 400k. U GT6 je daleko sporije islo, a igra imala 1300 auta. Malo se na Forzu ugledali.
     
  20. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Nadam se da će i GT sport dobiti još bruku auta kroz dlc-ove, 160 auta je ništa.. ja već imam par komada kroz demo.. kao što kažeš GT6 1300 auta..