Grijalica....loooooooooooool

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Hells, May 30, 2005.

  1. Hells

    Hells Aktivista

    Maloprije,nesto mi dodje i instalira Asus Probe,da vidim kolika je temp, heh,kad ono 76 C. cccccccc
    Kako da ubacim sliku????
    [/img][/list][/code]
     
  2. Esh

    Esh HWB

    koristi img, a izmedju stavi link do slike, naravno
     
  3. Sleeper

    Sleeper Komšija

    uh!.....koje ti je hladenje?
     
  4. Hells

    Hells Aktivista

    spezze,hebem ga!!! :lol:
     
  5. Sleeper

    Sleeper Komšija

    hehe!I kod mene je bezze hladenje!(hladnjak vreo) ali makar se ne peglam(neam blage koja je temp.!)
     
  6. Hells

    Hells Aktivista

    hehehe,i ja nisam htjeo gledati,al odjednom me uhvati muka hocel crknuti processor.
    Mene zeza protok zraka u kucistu,neko staro kuciste iamm,jer mi je temp. MB bila nekad 45 C,a inace treba biti oko 30 C,ili manje.
    Mislio sam staviti jedan naprijed i jedan nazad vent od 8 cm pa da upuhuje i izvlaci zrak.
    Ali ne daju mi se pare,lakse je otvoriti kuciste. :lol:
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    Najlakshi nacin ti je da skinesh stranicu preko ljeta.
     
  8. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Nije to ništa. Jednom mom jaranu je ventilator bio jako bučan i ja sam mu ugradio neki na 2500rpm, Igloo 2470. Uglavnom procesor je 1GHz a ovaj može da hladi do 1.4, čak na kutiji piše XP3200+ no procesor navodno radi na oko 90C, naravno očitano iz BIOSA, ne vjerujem mu jer kompjuter radi sasvim normalno. Evo radi već dva dana, preuzeo sam rizik, nek se nosi.
     
  9. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    ma dajte ba,pokrenite ponekad onaj CPU Burn pa vidite u kog je najveća temperatura :lol: U mene inače ne prelazi 55 stepeni pod najvećim opterećenjem.Hlađeneje je Intelovo tvorničko(cca.2440 o/s).Inače gledajući da sam clockao proc dobro se držim :smt001
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    Ako hocesh da vidish temperaturu onda je za to Prime Torture Test.
     
  11. Hells

    Hells Aktivista

    sad mi i jest otvorena sranica u kucista,i krece se oko 52 C.
    To je sasvim dobro.
    ja asm mjerio u asus probe,jer ostali programi(soeedfan ,sandra,mbm,itd) nisu mjerili dobro!
     
  12. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    ma daj ba...ja sam Prime 95 daaavno koristio kad sam tek clockao proc,nije prelazila temperatura 50 c za 12 sati rada.A CPU burn više zagrijava jer je to najbolji prog za mjerenje max temperature proca :wink:
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    Nek ti bude onda.
     
  14. ||NeX||

    ||NeX|| Aktivista

    Program koji si koristio je krajnje bugovit i naravno i u tvom slučaju ne pokaziva tačno temperaturu. Zato se ne brini.
     
  15. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    pa u mene radi ok.I na everestu a i na Probeu je temperatura ista
     
  16. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    kod mene ne prelazi 47
    mobile 2500+@3200+ 1.525V
    silent breeze III sa drugim ventom, zneci nije original
    inace imam fobiju od temp 50C i vise
    MBM5 je dobar za pracenje temperature i ostalog
    ne zauzima puno rama a precizan i uvijek na dohvat ruke
     
  17. Hells

    Hells Aktivista

     
  18. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    kad tek uključiš komp pogledaj na nekoliko minuta temperaturu u Biosu!Ako ti isprve krene normalno ono 27C pa se poveća svako malo onda ta temperatura možda i jest tačna.Ako odmah stoji na 40 i < onda je to netačno.P.s.Nabavi MBM i Everest Home pa provjeri da li i oni pokazuju istu temperaturu kao i što stoji u biosu i probeu :smt002
     
  19. ming

    ming Veteran foruma

    Upali Preskota i odmah stoji na 40. Znaci Preskot se ne grije :smt017
     
  20. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    ccc...pa temperatura vani je ovih dana oko 32,33 stepena.A hoćeš da bude manja temperatura...ccc...moraš paziti i na vremenske uvjete,temperatura ne može biti ista 1 jula i 1 decembra kad uključiš komp,logika