GTA V

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Aug 23, 2012.

  1. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Meni je priča u GTA V presmiješna, svi likovi su neke karikature, San Andreas mi je zadnji GTA kojeg sam u draž odigrao. Još se sjećam kako mi je bilo žao Big Smoke-a, kako sam mrzio Tennpeny-a, onda ludih likova kao onaj travar i Catalina u coutryside-u, informatičar u San Fierru, slijepi kinez i sl... Ne znam, možda sam i ostario, igrao sam Vice City i San Andreas još u osnovnoj, tamo negdje u sedmom i osmom razredu, deset godina poslije igre postaju kompleksnije ali ona suština - priča i gameplay postaju plići.

    Edit : GTA V nekako pokušava biti smiješan i ozbiljan u isto vrijeme, ali mu niti jedno ne uspjeva po meni :roll:
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa kad nisu bile, GTA je uvijek ismijavao americke trendove, stereotipe...
     
  3. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma meni je vala dobar,pricajte sta hocete.Nisam neki freak trazeci dlaku u jajetu.Fino se vrti igra a likovi su mi bas dobri.Trevor naravno najjaci bolesnik.Igrajte i uzivajte.Ko jebe detalje i vidim li dobro muhu na govnetu ili ne.Relax :D
    Jos da nema bugova ovi super bi bilo_Onu misiju jednu sam morao skipovati da nastavim dalje jer nista pomoglo nije.
     
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma jedna od najboljih igara koje sam igrao. Gluma, prica, misije, detaljan svijet, atmosfera, sve savrseno. GTA je uvijek bila satira i parodija, kritika drustva. Ismijavanje drustvenih mreza, Facebook telefona, ludilom za poznatima, paparazzi profesija, ismijavanje eco-friendly auta, organske hrane, neckbeard gamera, feminizam itd... To je sve u samo prvih 20% igre sto sam do sad igrao. U tom smislu, GTA je jako slican South Parku, ako nisi u toku i ne skontas o cemu se radi, nece ti biti zanimljivo. Malo je tesko obratiti paznju na one razgovore dok se vozis sa nekim u autu, ali su genijalni i pola price je tu.
     
  5. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ma svaka igra ima "ono" zbog koje je veoma popularna....
    ali po meni serijal "GTA" je uvijek davao više, ostali su pokušavali da kopiraju to ali GTA je po meni najbolja igra opcenito možeš najviše uživati.. (široka igra).
    Sjecam se GTA 3 kad je izašao na ogromna 2x CD-a koja ludnica i koliko sam sati proveo samo lutajuci po gradu, ali danas godine cine svoje pa ono uživanje sam izgubio.

    GTA V nastavlja tradiciju da lomi sve redom i vjerujem da ce široka masa uživati satima i satima. Dok ja prelazim na Macbook :D
     
  6. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Hhaha,ti su mi razgovori najbolji!Zato mrzim sto zbog bugova glupih moram preskakati,nadam se ne previse :x
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

  8. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Taman se ponadao da je ovo fix,jer vidim nekima je definitivno rijesilo problem,ali ne i meni.Meni je vec bio na "on" pa sam probao na off pa ponovo na on ali opet rusi na obe opcije :(
     
  9. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Evo jedna pomalo cudna stvar koja me malo paranoicnim napravi!Svaki put nakon starta igre kamera mi se upali i citavo vrijeme dok igram radi!?WTF!?Je li se vama isto desava?
     
  10. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Bice toga sve vise i vise, postace opravdano lijepljenje kamera :smt003
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da li pritisces f1? Meni se isto desavalo ali kod mene se ukljucuje MSI AB OSD na shift+F1 pa se time pokrene i recording. Rjesenje promijeni recording sa f1 na f12.
     
  12. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma ne pritiscem nista.Cim startam igru odah se sama pali.
    A prekrivam ja odavno kameru :D
     
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

    Da li ko planira nabaviti oculus rift?

    Koja zajebancija za gta :)
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Oculus rift je i dalje u developer izdanju. Zadnji devkit je Crescent Bay. Ne postoji finalna verzija. A upotrebljivost istog je diskutabilna. Najbgolje radi sa "kokpit" igrama. Ostalo je sve gimmick. Plus treba ti dobar PC da vrti na lokanih 90 FPS na 2560x1440 i ako se nagadja da ce finalna verzija biti sa 4K ekranom. Mada ce prije biti, vrti igre na low.
     
  15. bhd

    bhd Veteran foruma

    Aham, znam da je dk2 ta verzija u igri, al vidim da su vec neki (youtube izvor) vrtili gta sa oculusom, i izgleda prejebeno.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije to bas tako jednostavno. Pogledaj gore lijevo FPS sa dvije GTX980:

    https://youtu.be/HUEYJS799dI?t=1169

    Cak i bez naprednih grafičkih opcija zna malo pasti ispod 90FPS u gredu u gužvi. Skontaj koliko treba spustiti grafiku da imas lokanih 90FPS na 1440p na "normalnom" kompu a imaj na umu da je grafika primjetno "ružnija" na oculusu radi blizine ekrana jer neki i na 1440p vide piksele..
     
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

  18. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Meni govno skida zadnjih 10Gb brzinom od cca 450kbps..
     
  19. becke

    becke Aktivista

    Kod mene prosjecna dosad 145 kB/s, a vec preko 20 GB skinuto. Bice nikad. :D
     
  20. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    fuj, skidalo se jedno 22h, i na kraju ne moze, imam belaj sa "Please run Grand Theft Auto V using PlayGTAV.exe." , iko imao ovaj slucaj?

    mrs, mrs