Guess Who's Back...? :)

Discussion in 'Igre i konzole' started by Maverick78, Sep 24, 2007.

  1. Maverick78

    Maverick78 Aktivista

    ...Almica :twisted: :smt003
    nastavak F.E.A.R.-a se ocekuje u 2008. godini,ali najverovatnije pod imenom Project Origin.

    "The next installment of Monolith's F.E.A.R., whatever it may be called, is expected in 2008 for PC, PS3, and Xbox 360."
    http://pc.ign.com/objects/812/812589.html
     
  2. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Jedva čekam da vidim kraj ove izuzetno dobre igre.
     
  3. jeretik

    jeretik Komšija

    Ja se iskreno nadam da će:
    a) paranormalne aktivnosti biti opasnije
    b) dizajn biti raznolikiji
     
  4. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ma ova je igra bila zaista zanimljiva, u situacijama gdje se najmanje nadaš tebe ova djevojčica prestraši na smrt :smt003

    Ne preporucuje se osobama sa slabim srcem :mrgreen:
     
  5. Amash

    Amash Aktivista

    Po meni FEAR nit je odlicna niti strasna igrica. Iako ne volim horore, nisam se niti jednom trzno igrajuci je, vise sam se isprepadao igrajuci HL2 (pogotovo onaj dio kada dodjes u onaj napusteni grad pun onih sejtana :mrgreen:) Igrica mi je bila nekako suhoparna, a uz to nije bilo niti jednog dijela na kojem bi se pravo oznoio dok bi ga presao(iako sam igrao na najtezem levelu). Kraj, nikakav pomalo glup. To sve mi je ucinilo igricu jako dosadnom i presao sam je samo iz razloga sto sam je instalirao i poceo igrati(prelazenje je trajalo nekih mjesec do mjesec i pol dana, ne igrajuci nikako ili igrajuci po 15 min dnevno :roll: ). Jedino dobro sto je u igrici bilo jeste grafika.
     
  6. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ne možeš reci da se ni u kojem trenutnku nisi trznuo.... ipak si ti covjek a ne robot, moras se trznuti u trenutcima kada se najmanje nadas.

    Igra nije cjelo vrjeme strašna kao npr. kada igraš Silent Hill pa ti cjela situacija igre jeziva, nego baš u nekim trenutcima zna da čovjeka isprepada

    Vjerovatni je problem što ne voliš horrore pa ti se ni radnja igre nije svidila, inace je meni odlicna radnja.
     
  7. Amash

    Amash Aktivista

    Radnja? Meni se igra upravo ne svidja zbog pomanjkanja radnje, radnja igre mi je licila na Serious Sam serijale. U tom trenutku mi je igra izgledala predosadnom, ne znam, poslije igranja HL2, SC: Chaos Theory, POP: Two Thrones, Fahrenheit-a i Hitman: Blood Money-a, FEAR jednostavno nema radnju.
     
  8. Maverick78

    Maverick78 Aktivista

    Upravo to i cini FEAR strasnijim,to sto se neke stvari dese kad se najamanje nadas,zato ih se kasnije sjecas i prepricavas kad se povede prica o istoj :) recimo mene je najvise trznula ona scena u Extraction Pointu na merdevinama,kad se penjes uz neke merdevine i pri samom vrhu almica se pojavi i nestane,cisto da malo razbije monotoniju :twisted: :mrgreen: kad nisam pao sa stolice necu nikad,a jos sam imao sluske, brrrr. i stvarno, full char FEAR-a se osjeti kad se igra sa sluskama,naravno nocu.
    Meni licno FEAR ima super radnju.... naravno samo treba pratiti kako se igra odvija. Najbolesnije je kad sam shvatio negdje u prvom djelu da je Alma majka Paxton Fetellu i liku kojeg igras :? bolesno definitivno.
     
  9. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Kad smo o merdevinama ... hehehe ... u prvom dijelu kad dodjes do merdevina da se spustis pa kako se okrenes da sidjes Almica stoji ... hehe zena mi donosila vode i kocku secera :lol: . A sto se tice radnje ma looodilo pogotovo ona scena kad otvara onaj lik (ne sjecam se imena) trezor sa almicom i umire strasno ... a ona izlazi vec kao djevojka ... brrrrr, ima jos more scena gdje mi se na momente kosa dizala na glavi. A i gameplay mi se svidio posebo AI onih vojnika, kako su samo namazani :D. Ali ako cemo o prepadanju Alien vs Predator (prvi dio) je neprikosnoven mada ni DOOM3 nije los (sori na malo OTa). Burazeru sam se prisunjao iza ledja dok je igrao DOOM3 i vrisnuo mu na uho hahahaha kad me ubio nije nece nikad :D
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    okanite se spoilera za slucaj da neko nije igrao. i edituj prvi post, ne idu ovi shotovi na stranicu...
     
  11. Loki

    Loki Komšija

    F.E.A:R. mi je bio dobar ali nisam ekspanziju igrao jer sam čuo da ne donosi ništa novo. Inače me nisu impresionirale one "utvare" ali eto bilo bi bezveze i da samo ubijas jedne te iste protivnike.
    Misli da bi u ovoj novoj glavni lik trebao malo evoluirat' i postat više kao njegova draga majka (fakat jest bolesno), pa da imamo folove poput gravity guna iz HL2 ili telekinesis iz Bioshoka. :D
     
  12. Sword_of_Elendia

    Sword_of_Elendia Novi član

    Slazem se da F.E.A.R nije bas pretjerano hororican.....opet napominjem kao i za BioShock...igrajte je ljudi na najtezem modu(za one koje su je igrali na easy ili normal) onda postaje interesantnije i strasnije jer je AI u igri poprilicno pametan NPC-eve je jako tesko ubit
    Naravno...ako nemate dobru masinu...dobar HD sorround ....igra ce vam bit bezveze ....ovako ....uhhh bilo je momenata koji se pamte :D

    Mrzim ljude koji bilo kakvu igru probaju igrat na Easy i jos koriste Cheats-e i onda kazu kako igra ne valja.....LAME

    Sto se tice samog engine-a ...F.E.A.R. se i dalje koristi za dosta GPU testiranja i benchmarkinga jer ima izuzetno stabilnu i zahtjevnu strukturu....naravno sa pojavom dx10 F.E.A.R je ispao iz fazona ali ovaj novi ce, ja mislim, nastojat da ne "okalja" ime svog prethodnika......

    novi F.E.A.R je igra koju svakako treba odigrat ....;)
     
  13. Maverick78

    Maverick78 Aktivista

    Ne znam kako sam ovo propustio,ali druga ekspanzija za F.E.A.R. se ocekuje krajem oktobra! :shock: zove se F.E.A.R. Perseus Mandate... po onom sto sam procitao navodno glavni lik nece biti u onaj koji je bio u prvom djelu i E.P. vec neki drugi lik iz F.E.A.R. odreda "You play another F.E.A.R. operative faced with different tasks, enemies, environments and armed with different weapons" vise ovde:
    http://uk.videogames.games.yahoo.com/pc ... 2b3a9.html
    http://www.computerandvideogames.com/ar ... ?id=171455

    bice ovo dobro zagrijavanje pred nadolazeci full nastavak igre Project Origin u 2008. godini :)