Hakovan facebook

Discussion in 'Generalna diskusija' started by zippoo, Dec 7, 2011.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pozdrav
    naime jutros sam nehotice dao google verification code jednoj osobi i doticna mi je hackirala gmail account a poslije i facebook account
    bio mi je hackiran i glavni,drugi mail,na hotmailu ali sam vrlo brzo uspio i njega vratiti i promijeniti sifru

    medjutim problem je nastao sa gmailo,jer je ovaj ukljucio IMAP opciju da i njemu salje mail i cim bi ja stavio novi pass ,ovaj bi za minutu promijenio i tako smo se nadmudrivali pola sata,cak sam 2-3 šuta bio vratio i FB account ali je on onda promijenio login podatke,stavio svoj neki mail i poslije toga je account na FB blokiran,tako pise,ne pomazu vise ni sigurnosna pitanja ni nista
    iskljucio samo IMAP opciju na gmailu i vise mi ne ulazi u mail,promijenio sam opet sifru imislim da vise nece moci uci,naravno bez koda onog,nadam se barem

    poslao sam i FB na [email protected] mail da mi je hackovan profil,account je sad blokiran,ne mogu nista ,sada ne znam je li ga blokirao hacker ili facebook

    interesuje me da li ce mi FB moci vratiti account ili htjeti,mada mogu dokazati da su obje mail adrese od prije moje a takodjer imam i mail gdje je hacker promijenio username i stavio svoj mail za login
    kakva su vasa iskustva ?,moze li mi ko sta pametno reci,dobro je da sam makar uspio vratiti mail adrese,bila je to prava borba sa hakerom,ja mijenjam sifru a za minutu on mijenja,jedno 20ak puta je ukupno promijenjena sifra na gmail accountu,dok nisam skuzio kako on zna da ja mijenjam sifru,to je izgleda bio ukljucen opcija IMAP,da proslijedjuje u njemu mailove

    i jos nesto,recimo da mi ovaj FB account propadne,postoji li kako opcija da svim prijateljima sa starog accounta posaljem zahtjev sa novog accounta,da ne trazim sve rucno ???
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Izvini, a kako si dao nehotice verification kod nekome?
     
  3. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    I kakav je to haker da se 20 minuta bori za neciji mail...

    Hajd da si kakav sysadmin, pa se isplati, hahahahahah. Bol i jad...
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    nisam ja haker,ja sam samo pokusao da spasim sto se spasiti da...
    a taj je ocito los,nije on meni prohacko kako to rade hakeri,nego je zahvaljujuci meni dobio ulazu gmail i iskoristio to,no to vise nije poenta,taj mail sam vratio kao i onaj glavni ,iz zavrsena prica oko toga,stetu sto sam napravio,uspio sam umanjiti

    sad me najvise interesuju pitanja za FB,tacnije na njihove poteze i podrsku i hoce li mi moci vratiti account,je li neko imao iskustava sa vracanjem i moze li korisnik blokirati account,ne deaktivirati,nego blokirati,jer me sad nema na FB preko pretrazivaca

    i molio bi bez ovih "sjebavanje" pitanja,hvala
     
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    nije to nikakav haker.
    Lik je iskoristio verification kod koji si mu dao.
    cekaj poruku od abuse facebook.
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa da,to i govorim i govorim da sam to rijesio,vratio sam accounte i nema vise problema

    sad jos samo da vidim sa facebook-om,poslao sam mail,odgovorili su ono automatski
    evo poruke
    zna li neko je li FB blokira account ili to moze i korisnik,u mom slucaju ovaj "haker" ?

    The Facebook Team [email protected]
    12:20 PM (2 hours ago)

    to me
    Hi,

    Thanks for your email. We're improving how we receive feedback to best help resolve your issue quickly. The links below will take you to more detailed information to help you solve or report a problem.

    Common issues

    • Report a violation: https://www.facebook.com/help/?topic=reportabuse
    Learn how to report anything that you think violates our terms.

    • Security: https://www.facebook.com/help/?topic=security
    Address a hacked or compromised account, report abuse, and learn how to keep your account secure.

    • Trouble accessing your account: https://www.facebook.com/help/?topic=login_and_password
    Get help logging in, signing up, and resetting your password.

    All other issues & information

    If your issue isn’t listed here or you need to find a more specific contact channel, please search the Help Center: https://www.facebook.com/help

    Please note that this is an automated email, and replies to this email will not be read.

    Thanks,
    The Facebook Team
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Može ti FB bez beda vratiti account jer apsolutno sve što si ikad napisao, 'lajkovao', postavio slike i sl. za sve to postoji backup na FB serveru. Samo se moraš ganjati sa njima.
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    mozes li mi dati mail na koji da saljem upit
    ja sam slao na [email protected] ali tamo vrati onu automatsku poruku

    naime opet mi je nekako obje mail adrese ukrao,tj.promijenio sifre,sada od kuce da udjem,nema sanse
    ne kontam kako je mogao i hotmail mail opet promijeniti,nije povezan sa gmailom
    i jos nesto,je li pod POP3 opcijom na gmailu,opcija IMAP da prosljedjuje mailove na drugi mail,to sam isljucio ali izgleda ne vrijedi
    ili je ovaj stvarno neko ko se bolje razumije il ja nemam pojma
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Stavi bolju sifru, promijeni pitanje, pregledaj da nije povezao druge mailove. Moras u opcijama disable forwarding na druge mailove. IMAP nije za to, on je druga vrsta pristupa mailovima, isto sto je i POP3. Ali ne moze bez ispravne sifre pristupit svakako.
     
  10. KingT

    KingT Veteran foruma

    Probaj sa drugog racunara da promjenis sifre jer mozda imas virus,neki keylogger ili nesto slicno pa hacker dobija tvoje nove sifre..

    I da, ovo sto Selvin rece ,disable forwarding..
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Bit će da imaš keylogger. Ukucaj password novi sa virtuelnom tastaturom. Što se emaila supporta tiče ne bih ti znao.
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    evo me,pa da zakljucimo ovu temu

    sto se tice mailova,oba sam vratio,promijenio sifre i koristim i dalje a od facebooka nema nista,ostaje blokiran,kontaktorao sam ovog idola i kaze da ni on nema pristupa,blokiran account

    nema mi od tamo sta uzeti,mozda malo cipova i to je to,medjutim ako je vjerovati da ne moze uci ,da mu je blokiran,onda nece moci ni to :)

    napravio sam drugi profil,dodam raje i idemo dalje,inace ne stavljam na net nista sto bi me kompromitovalo

    e sada jesam li imao kakav keylogger ili nesto drugo,ne znam,znam da je bilo virusa na laptopu i da sam ih pocistio malwarebytesom

    niko mi nije rekao ono glavno,kontakt mail za facebook,osim one abuse at facebook.com ato mi najvise treba,zato tema moze pod kljuc
     
  13. h2o

    h2o Aktivista

    Sto se tice Fejsa, moze se napraviti da ako se spaja sa kompjutera koji nije dodan u grupu poznatih, onda se prima kod putem SMS-a koji je potrebno unijeti da bi se pristupilo profilu.
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    znam to,ali ovo se napravi dok imas pristup FB a poslije je kasno:)
    izgleda da pristup FB nema sada niko,tako da je to zavrsena prica,jedino bi pomoglo da imam mail da se obratim direktno FB,ovo preko [email protected] ne fercera,automatski odgovara i nista ne pomogne