Hamo sad malo diskusije...hm...grafika...ta...grafika

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Inzinjer, Mar 7, 2004.

  1. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    5700ULTRA ili obicna ima 128bitnu sabirnicu pa da ima 256 bitnu sa DDR2 memorijom bio bi najbolji model iz Nvidie
     
  2. mafiozo

    mafiozo Novi član

    nema više gospode u zagrebu (bar po tvojim rječima)

    sačekaj, radeon 9800se za mene je dobra grafulja.
     
  3. mafiozo

    mafiozo Novi član

    naravno da ima gospode u zagrebu, otprilike 80 % njihovih kompjuterskih prodavnica ima najjače modele kako iz nvidie tako i iz ati-ja. A, ko u nas ima radeon 9800xt (čast izuzecima)

    jednostavno sirotinji ne možeš prodavati kompjutere, što se nikako ne ljutim na navedene kuće, jer kome to treba radeon 9800xt.

    Prosječna plaća svih ljudi iz BiH bi bila oko 350 Km, pa sada razmisli. Ja mislim da je ludost dati toliko novac na neku komponentu. Ja bih mirne duše bio zadovoljan nekom karticom u rangu Fx 5700ultra, ili 9600XT.

    Koliko ljudi u BiH ima internet ?
    1 % (čuo sam informacija da sad ima 1,5 %)

    A, ko ima bar radeon 9000ro, ili čak geForce 3. Od njih 100 %, bar ih ima 5 %.

    Rat je uradio svoje, da ga nije bilo sve bi bilo drukčije ...
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    gle nisam ja rekao da je to loša graf (i sigurno je miljama od moje i puno drugih), ali uzimajući u obzir koliko je taj chip sposoban, a koliko srezan u se verziji onda to ispada loša graf... btw. 40€ meni nije malo i rađe bi uzeo 9600xt. jedino kad bi mi netko zagarantirao modanje 9800se u 9800 (mislim da se to može), onda bi je sigurno uzeo.

    vedy zajebo sam se, 128 bitna sabirnica je u pitanju... eto potkrala mi se greška (radi se o 256 bitnom chipu).
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    a ne živim ni ja baš u hollywoodu :)

    ali svejedno ne bih trenutno dao za ništa više od 9600xt (da imam novaca).
     
  6. abasi

    abasi Aktivista

    Ma uzmi ATI (orginal) 9800pro 128 DDR i nemas frke bro...

    9800 pro nista drugo !!!!
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

  8. syss

    syss Veteran foruma

    pa po onim testovima nije bilo ni jedne igre koja je brža radila na 9600xt, a 5900xt je skuplji 40-ak€ (to bi bilo negdje para za 9800se, ali vjerujem da ni on ne bi bio brži od 5900xt, e jedino ako bi se 9800se modao, al ipak rezultat je upitan).
     
  9. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Ma joj ljudi ja sam prezadovoljan ovim rezultatima XT kartica.

    DEFINTIVNO ĆU JE UZETI.VIDJELI STE . JEDE RADEONKU 9600 XT A I GEFORCE FX 5700 ULTRA.

    TO JE TO.UZIMAM 'GEFORCE FX 5900 XT'.

    samo sad ne znam koju.U http://www.plus.ba imaju dva proizvođača.

    Jedna je 'Gigabyte' a drugi je 'Leadtek'.

    Na default postavkama 'Gigabyte' je bolji ,ali što se tiče overclocka 'Leadtek' vlada.Jer Leadtekse može više klokovati i onda bude stvarno blizu ultra verziji ove kartice.Skoro kao 5900 Ultra.

    Ne znam sad stvarno čiju da uzmem.Šta vi mislite.Kakav je inače taj Leadtek.

    Koju bu vi uzeli od ove dvije?
     
  10. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Moj injzineru to sam i ja htio da uzmem ali sam se u zadnji tren predomislio.

    Ako vec hoces probaj naci MSI5900SP.
     
  11. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Što si se predomislio? :shock:

    Pa jesi li vidio šta kartica radi? :p

    http://www.pcekspert.com

    Kartica je mnogo dobra u odnosu na cijenu.
     
  12. Shenron

    Shenron Komšija

    Kad sam procitao ovo na PCEX, onda sam se stvarni uvjerio da je 5900XT super kartica. Jest da nijednu nisu uspjeli modati u 5950 :)
     
  13. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Problem modovanja 5900SP/XT kartica u 5950 je memorija. na 5950Ultra kartici se nalazi 2.2ns memorija (deklaracija da radi na 910MHz) dok je na 5900SP 2.8ns memorija (deklaracija na oko 720MHz) sledi da se SP nikako ne može doterati do frekvencije 5950Ultra (što se memorije tiče). Kod XT modela je stvar malo drugačija, ona ima 2.2ns memoriju ali sama memorija nije preterano raspoložena za klokovanje.

    Na 5900SP modelu se nalazi 5900 GPU (znači full varijanta koja se nalazi i na jačim modelima...ultra...) dok je opet na 5900XT modelu GPU baš konkretno sa nazivom 5900XT (e sad koja je razlika između ta dva čipa osim u kloku - ne znam).

    I još jedna sitnica, FX5950Ultra košta ovde oko 450€ dok 5900SP košta oko 185€ i lično mislim da bi smo malo mnogo hteli da dobijemo 5950Ultra za 185€ :)

    Pozdrav.
     
  14. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Eh evo kratko pitanje , pošto sam potpuno odsječen u zadnje vrijeme od svih informacija iz grafickog svijeta , blje reci hardvera , tj. poso , neraspolozenje i ogranicenje mi moje droge Interoina , al da ne serem previse ...

    Dakle posto sam nVidijot do kraja zivota , pitam sta znaci ono XT pored naprimjer 5600 , tj. ovaj ispred , 5600XT !?
    Pretpostavljam isprve da je to neko krštaljenje kao MX , ali ako mozete reci jeli to to , i ako jest sta je to oduzeto ? jer mi je to sljedeca investicija nakon procesora sljedeci mjesec ( vjerovatno neki Athlon 2200+ , po mogucnosti Barton - ako se imadne jelte :) )
     
  15. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    XT/SP samo znači da radi na nižim taktovima od jačih (ultra) modela.
     
  16. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Vidio sam ali ja cu sacekati novu generaciju i ima da kupim nv40 a ako neskupim pare za njega cekam nv45 hehehehhehe.

    Sve u svemu da je SP model bio da se kupi ja bih ga kupio ima sad XT koji mi bas i nije nesto privlacan jeste da je rame uz rame sa SP ali SP ima 5900ULtra GPU i ako hoces pregledaj malo onaj post Ge force 5900XT i vidjeces sve o ovoj grafickoj.

    Selam
     
  17. mafiozo

    mafiozo Novi član

    Od Nvidi-inih XT kartica samo su joj dobre 5900, a 5600 Xt - totalna propast. Ima ih na crnom tržištu u BiH koliko hoćete. Gotovo svaka firma ima barem po pet komada njih
     
  18. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Ma ne znam više poludi.Je... tolike pare davati.

    Ma nedam vala pare ta 9800 Pro i XT koliko god dobre bile.Bolje mi je kupiti sebi nove felge.

    Ko zna.

    Meni je vala dobara ova FX 5900 XT , samo ne znam koju bi uzeo_Od Gigabyte ili Leadtek.

    Ljudi ba , kartica je svega 450 Km maloprodajna.A znatno je bolja i od Ati Radeon 9600 XT i od GeForce FX 5700 Ultra.Samo ne znam za proizvodžača.

    Haj pomozite.Et ako imate kakvu bolju ponudu za ove pare samo recite.

    HM....razmišljam.... :? :? :? :?
     
  19. mafiozo

    mafiozo Novi član

    pa, vidiš šta su ti rekli iz Pc Eksperta
    Editors choice Leadtek 5900 Xt
    Gigabyte isto ima dobre rezultate, ali Leatek ima za nijansu bolje i cijene su iste
     
  20. syss

    syss Veteran foruma

    ma leadtek je oke, nije da je usporedivo, ali eto ova moja matična gura već godinu dana (ni jedan dan nije bila na defaultu, nego clockana) i sve 5.

    isto tako ni sa leadtek 5700 nije bilo problema.