Hamo sad malo diskusije...hm...grafika...ta...grafika

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Inzinjer, Mar 7, 2004.

  1. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Hmmm , a koliko je tacna tvoja tvrdnja ? ako je mozes argumentovat ja cu ti povjerovat , jer sam zagrizo na tu , i to bi bio moj izbor po mogucnosti , jer lahko bi je kasnije mogao ubrzati na veci takt , kao sto sam ovu Ti200 podigao skoro pa na Ti500 , naravno i Gainward GS razmatram , bas tu 5600XT , ako ima takav model nisam dugo provjerio cjenike ...
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    ma ovaj gf3 dere tu 5600 :) očajna kartica... skupi još malo love i uzmi 9600xt.
     
  3. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Khm , ne vrijeđaj mi savjest predlažući da kupim ATI ! Ja sam se nagledo njega i iskreno neću više da ga gledam , zato se on od 98 pa do danas nije nikad našao u mojoj kanti...

    :twisted:
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    vremena se mijenjaju, ali 5600xt je i dalje loša kartica :)
     
  5. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ali je Ti200 losija ... zatooo :)
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    ti200 (ti500) nasprem 5600xt... diskutabilno.
     
  7. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Pa ajmo onda u diskusiju !

    Može bit i da su izjednačeni ( iako sumnjam , a nemam vremena gledat testove ) u DX8 aplikacijama , a šta bude sa DX9 igrama ?
    Pa onda ima veći takt ( vjerovatno , ne znam ništa sigurno , ovo bubam ) memorije i samog procesora , vjerovatno ima neke nove tehnologije ( pretpostavljam novu arhitekturu , arrh pobogu, kako se ono čudo zove !?!? )
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    dx8 igre su tu negdje, a dx9... jedino što sam pokretao na svom stroju od dx9 je novi 3dmark03. dobio sam 1500 markova, recimo isto toliko postiže i 9600se koja može pokrenuti sve testove (ti200 ne može pokrenuti 2 testa).

    http://gamer.vip.hr/hardware/gainward_g ... .php?id=50 uglavnom pogledaj tu brzine ut-a i računaj da je ti200 na defaultu.
     
  9. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Gledam , i stvarno je lose

    Ali mozda je to sto FX-ica nema šta više izvući iz UT2003 ? Ti200 je baš taman za UT igranje , pogotovo klokovana , a šta da tu uradi FX-ica ?

    Mah ovo ja izvlacim ko hinja kakva :) lose je lose , ako je kako navode tekstovi
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    da je bar tamo bilo više usporednih testova... ali svejedno treba uzeti u obzir koliko se ti200 da clockat i koliko je 5600xt downclockana.

    uglavnom (jako) teško da bi nakon prodaje ove svoje graf išao na nešto tipa 5600. minimalno bi išao na 9600xt ili malo skuplji 5900xt.
     
  11. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ma uredu je sve to , ali ja nije da ne igram puno igre , ali jednostavno nije mi nesto vazno jel sve na max , iako naravno ko svak noramalan cojek volio bih da jest , ali kad vec nemoze sto bih? To je ipak samo igra , a za igre mi se ne daje vise od 250 ili nedaj boze 300 maraka , za ozbiljan posao tipa dizajn svega i svacega , sto radi moj tetak , a kupio je najeftiniju graficku , majstora u photoshopu , zaradjuje , a ipak daje malo para ...

    Ali ima jedan razlog za nas , mladi smo 8) jebe nam se :)
     
  12. abasi

    abasi Aktivista

    Svakako !! :D :wink:
     
  13. n1dal

    n1dal Aktivista

    valja dati 25000 KM za graficku ,pa praviti od nje nove :shock:

    BEKTO Internacional d.o.o
     
  14. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    e dobro se vi ispricaste....ja da imam para uzeo bih šta stignem, samo da igre ne trzaju,današnje stanje na polju grafike ti je zabrljano...šta ćeš dalje očekivati...ja kad sam na TomsHardware.de vidio one VGA charts III.....gdje je MX 440 bolji od FX5200 i radeona 9600SE.......meni je to smiješno :D:D:D:D:D.....kakvo je to sranje kad ljudi iz Valvea uz HL 2 isporučuju ATI XT, da bi par sedmica kasnije nVIDIA se naljutila i fino sklopila ugovor sa iD software i dobila licencu da svoj najjači FX isporučuje uz DooM ]I[....sranje pravo.....ja bih najradije onda uzeo novi S3 SAVAGE XP...oni su neutralni hehehehehe
     
  15. emirc

    emirc Novi član

    Ta razlika u performansama nije uopce toliko cudna. MX440 ima podrsku za DX8.1, a ove FX5200 i 9600SE su DX9 kompatibilne, pa zbog te kompatibilnosti onda performanse pate.
    Isto se moze primjetiti na GeForce4 Ti4600. DX8.1 igre rastura, bolje i od nekih punokrvnih DX9 kartica (R9600XT npr. ili cak i FX5900XT iz iste kompanije). A kad na ovoj Ti4600 pokrenes, recimo, neku DX9 igru ili 3DMark 2003, i ako bace 1300 bodova, sretan si :)
    Sve je to stvar relativiteta, kako rece cika Ajnstajn. :D
     
  16. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    mx440 je dx7 kartica, inače 5900SP/XT je i u dx8 i u dx9 aplikacijama brža od gf4TI serije, dok 9600xt prednjači u dx9 aplikacijama dok je u dx8.x sporiji od gf4TI4600.

    Pozdrav
     
  17. emirc

    emirc Novi član

    Cekaj malo, GeForce 4 MX (na nju sam mislio zapravo), zar ona nema DX8.1 podrsku? Koliko sam vidio, sve je testove u 3D Marku 2001 izvrtila...
    A ovo sa FX5900SP/XT je tacno, mada sam mislio napisati FX5600/5700, my bad :oops:
     
  18. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Ni jedna GeForce MX 4xx nema directX 8 podršku.One su directX 7 kartice.Nije moguće da je odvrtila sve tekstove.

    Ne može odvrtiti pixel sharder text i još dva ja mislim.
     
  19. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    E hvala sto mi razjasni oko ovoga ...
    Ako je istina jel :) iako sam i ja imao ovakvu procjenu otprilike ... da su FX kartice bolje u Dx9 a da se u Dx8 jednostavno nije imalo sta pridodati ... jer to je sada ostavljeno ozada idu nove igre...
    Još kad uzmem Golden Sample , ma to ima da pici !
    I jah , evo prekosutra odem kupit Barton *napokon* , i da se rjesim ovoga Atlona na jadnih 900 , i da iskoristim plocu kako Bog zapovijeda ... Dokle ide sa Epoxom , evoga recimo ... hmmmm 2600+ ? 2700+ , 2800+ !? 3000 :lol: pretjera :)
     
  20. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Mx440 ne može da izvrti ni nature test u 3d marku 2001 koji je inače baš dx8 test.

    @eXmAn
    Pazi ono što sam rekao se striktno odnosilo na FX59xx kartice, 5700ultra/5600 itd, su u dx8 aplikacijama slabije od gf4TI4x00 kartica dok su u dx9 kao jače... Sve u svemu ne isplati se uzeti (ako se već rešavaš neku karticu iz srednje kategorije nv kartica) ništa osim fx5900sp/xt. Lično mislim da su fx5600/5700 modeli čist promešaj.