hanns.g monitori?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by mobsterc, Apr 26, 2008.

  1. buggz

    buggz Novi član

    Zdravo svima! Uclanio sam se na ovaj forum bas zbog ovih hanns-g monitora. Inace radim sa racunarima vec duze vrijeme, i upoznat sam sa lcd monitorima. Licno posjedujem hanns g HG221A, koji je 22", i koristim ga vec pola godine. Prije njega sam koristio samsungove monitore (crt, pa zatim lcd), ali sam dijelom nezadovoljan njihovim performansama, kao i sve ucestalijim povratkom samsara na servis, vecinom zbog pojave velikog broja mrtvih pixela. Hanns-g monitori su se pojavili relativno skoro, prodao sam veci broj ovih monitora, samo se jedan pokvario, vlasnica ga okupala (ne pitajte me kako:)). Sto se tice kvaliteta slike, odziva, kontrasta:dajem visoke ocjene. Vjerujte mi, govorim iz iskustva, nadmasio je samsung. Prelazak na ove monitore je revolucija. Cijena je takođe jako pristupačna, a garancija od 3 godine treba da govori nesto. Ne određujte kvalitet isključivo po cijeni. Cijena je rezultat kvaliteta i brand-a! Mlade firme ne mogu da dižu cijene u nebesa, jer jednostavno nemaju dovoljan rejting, za razliku od gigantskih firmi tipa samsung, dell, belinea i sl... Najiskrenije preporučujem ovaj monitor.
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Dobrodosao na forum, nadam se da ces aktivno ucestvovati.

    Slazem se s tobom da je Samsung imao par veoma losih serija koje su dosle na bh. trziste (u rasponu od 19 do 22 incha) te da je bilo situacija gdje su se bukvalno svi monitori vratili na RMA (prodavaci to najbolje znaju, a to moze potvrditi i Kim-Tec, naravno), iako Samsung realno najbolje kotira kod nas po nekom brandu te se u situaciji izmedju Samsunga i nekog manje poznatog branda, po pravila bira "poznatiji".

    S druge strane, ocjena monitora je poprilicno subjektivna jer treba uzeti u obzir da vecina ljudi ne prepoznaje nijanse u bojama, lag/ghosting i slicno, te se uglavnom sve na kraju svede na dizajn i "plastiku". Zbog toga u takvim situacijama treba pronaci informaciju o cijem panelu se radi na odredjenom monitoru, provjeriti neka osnovna iskustva vlasnika, dizajn i tek onda davati preporuku.
     
  3. buggz

    buggz Novi član

    Hvala na dobrodoslici. Trudicu se da aktivno ucestvujem, te time doprinesem zajednici foruma.

    Moj stav jeste isključivo licne prirode, tako da dajem za pravo da preporuka i nije bila neophodna, te zahvaljujem na primjedbi. Ali, u svakom slučaju vrijedi razmisliti kad su ovi monitori u pitanju.
     
  4. yOOp

    yOOp Novi član

    ja koristim HannsG HG191 već godinu i nemam problema - nikakvih -
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nemam ni ja problema sa misem od 10KM, sto ne znaci da je dobar proizvod. :roll:
    Ne moze se tako odgovarati na pitanje...
     
  6. buggz

    buggz Novi član

    To znaci da je dobar proizvod,ali ne znaci da je dobra serija :)... Skoro svaki proizvođač je imao poneku lošu seriju, pa i hannsG. Samo sto su neki na ovom forumu imali dobra iskustva sa njima, a neki losa, kao sto je i navedeno. I da, moze se tako odgovarati na pitanje, jer je to vid argumentovanja teme... Članovi su tu da iznose lična iskustva, i time pomažu drugima...
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    samo što su osobna iskustva po-jedan-primjerak premali uzorak da bi se donio konačni sud o kvaliteti nekog proizvoda ;)
     
  8. buggz

    buggz Novi član

    Pa, to je od slučaja do slučaja...bolje i mali, nego nikakav...uzorak,naravno... :)
     
  9. yOOp

    yOOp Novi član

    Pitanje je bilo ima li tko kakvih iskustava - kažem da imam koristio sam ga, sad koristim drugi isto HannsG HW191 - prmijenio zbog DVI isto 19" i jaaaako sam zadovoljan.
     
  10. Piroman

    Piroman Komšija

    Kakva je situacija sa "acer" monitorima!?Naime, interesuje me ovaj:
    LCD ACER X233Hb 23" 16:9 1920X1080 40.000:1 D-Sub FullHD.....315,27 KM, a nisam ga "jos" uzeo, jer nisam siguran u kvalitetu ovih monitora, pa da ne bih otvarao novu temu, zamolio bih one koji imaju iskustava s ovim monitorom i inace s acer mon., da ih iznesu i malo me "nasavjetuju" :mrgreen: !!!
     
  11. apdejt

    apdejt Overclocker

    viewtopic.php?f=27&t=12519&hilit=lcd
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  12. Piroman

    Piroman Komšija

    I gdje ti sada vidis da se ovdje spominju striktno acer monitori i iskustva s njima???Ja vidim samo molbu za savjet oko kupovine 22" monitora, a ja molim za iskustva STRIKTNO sa acer monitorima, naravno ko ima ovaj sto sam naveo, bilo bi najbolje, ali necemo sada biti bezobrazni, ne? :mrgreen:
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  13. apdejt

    apdejt Overclocker

    Striktno prvo malo procitaj temu, a na forumu postoji i opcija search, btw navedena tema ima 24 stranice vezano iskljucivo za "Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje..." ROFL
     
  14. Piroman

    Piroman Komšija

    Search vec koristen, nista pronadjeno, jbg, a sada sto nisam postavio upit u topic odmah ISPOD ovoga, heh, jesmo strogi, ali ok!