Hard drive error!

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by enchy_00, Feb 14, 2011.

  1. enchy_00

    enchy_00 Novi član

    Posto sam vec malo surfao po forumima, i otprilike sam skonto u cemu mi je problem hard diska. Uglavno prilikom paljenja racunara pojavi se sljedeca greska:

    A: Drive error
    Pri slave Hard drive: S.M.A.R.T, status bad, backup and replace
    Press F1 to resume.

    Kako sam skontao hard disk polako "odumire", racunar nije moj i zbog toga hard disk necu mijenjati, interesuje me da li bi se moglo kako iskljuciti, da ova poruka ne dolazi prilikom paljenja racunara?

    Posto su vlasnici racunara vec rekli da ostavim hard disk da radi koliko moze, pa ako dodje do kvara da ce promijeniti!
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Iskljuci SMART u BIOS-u, i naravno nista sto ne mozes zamjeniti ili za sta nemas backup, nemoj drzati na tom disku.
     
  3. enchy_00

    enchy_00 Novi član

    Iskljucio sam, ali sad se pojavljuje samo malo drugacija poruka:

    A: Drive error
    Press F1 to resume
     
  4. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Imas opciju da iskljucis to zaustavljanje prilikom greske. To ti javlja zato sto nema disketne jedinice. Ima jos za tastaturu i opcija da ne prijavljiva nikakve greske pa odaberi tu.
     
  5. enchy_00

    enchy_00 Novi član

    Problem rijesen! Hvala svima na pomoci!
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Pa napisi sta je rjesenje bilo, da moze jos neko pogledati...
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Hajde zgurat cu u ovu temu, da ne otvaram novu. Helem, javlja mi se neko upozorenje za WD 640GB disk. Zna li ko sta mu ga ovo znaci i kako rjesiti?

    [​IMG]
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Za svaki slucaj odvrti full sector scan u hdtune-u.
     
  9. GW

    GW Moderator

    Pending sector je loši sektor koji još nije remapiran. Da bi disk to uradio, moraš pisati po tom sektoru. Kad to odradiš, "pending sector" će se pretvoriti u "realocated event count" ili će jednostavno nestati. (zbog rezervnog prostora odvojenog za takve stvari)
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    a kako da pishem po njemu? da nabacam kakvih fullHD filmova dok skoro ne popunim cijeli HDD? :)

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  11. GW

    GW Moderator

    Nuliraj disk sa hd tune-om.