HD sadrzaj u nasim videotekama?

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by azzaro, Feb 13, 2008.

  1. azzaro

    azzaro Aktivista

    Trazim Blue-Ray filmove.
    Ovdje u Zenici nema takve videoteke, kako je u Sarajevu?

    Na jednom drugom forumu govore o prestanku izdavanja klasicnih DVD formata
    vec u 2008 godini? Znaci od 2009 sve bi trebalo ici na HD?
     
  2. vnm_

    vnm_ Komšija

    kod nas u videotekama jos mozes naci VHS.
    nuff said.
     
  3. GW

    GW Moderator

    Ne samo da ga možeš naći, nego je još dominantan.
     
  4. JVC

    JVC Overclocker

    Dobar si majke mi, tegoba je naci dobar DVD a ne nesto u HD formatu, vecina ih i nezna sta je to.
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ovdje se VHS prodaje za 1KM u videotekama. Odavno ciste VHS. Znam da je bilo ponuda VCR + 50 VHS kaseta 50KM.
     
  6. JVC

    JVC Overclocker

    Raja traze vhs i ljudi to drze jer donosi lovu, originalni dvd-ovi su skupi a raja to koristi kao podmetace za case ili sl. pa doness kuci film nema sanse pogledati ga. A sad zamisli sta bi bilo sa BR filmovima u kombinaciji sa ovom "kulturom" koja vlada ovdje.
     
  7. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Vjerovatno ćemo prvo vidjeti "HD" sadržaj na DVD medijima. Naravno, umanjen i kompresovan, ali iznad DVD kvalitete. Ja sam skinuo jedan takav u Matroska formatu, ne izgleda loše, ali se blago primjeti. Ipak, to nije pravi HD, što se videa, i zvuka tiče, ali vjerovatno će toga biti u videotekama pod "HD" oznakom.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kvalitetno odradjeni ripovi na 2 DVD-a nisu za bacit. Svojevremeno sam znao skinut takvih stvari sa "tajnog" ftp-a, strava slika. Nekoliko puta bolje od DVD-a. Ajd ponekad je OK i ako se ripa na jedan DVD. :D

    Eh, Matroska, Matroska... :D
     
  9. JVC

    JVC Overclocker

    Kao i sada DVD-ova radenih sa divixa skinutih sa neta, slika fuj zvuk jos gori.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Od tog vala nista nema gore. Kad VHS uzmes, makar znas na cemu si.
     
  11. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ma kakvi za bacit, uz dobar monitor su odlični! Skinuo sam većinu BBC Planet Earth serijala u tom formatu (2 GB i više po epizodi) ali je vrijedilo. Nisam sve skinuo jer nemam više ADSL Max šifru. Promijenili ADSL Max zaporku u jednom neimenovanom internet klubu.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa mogu rec da jako, jako dobro izgleda na 19" Widescreen-u. Monitor je taman za toga. Na vecem bi se mozda i osjetile imperfekcije u slici, ali ovako...beton. Ostaje samo zalit za vremenima kad se moglo upast na tajni ftp, ili u tvom slucaju ADSL max acc. :D
     
  13. Amash

    Amash Aktivista


    Nemojte me podsjecati na ta vremena HD-a i ftp-a :) A jesu papci, taman poceli stavljati prvu sezonu Prison Breaka 720p i onemogucise pristup....cccc
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Uh, sjecam se, bio upola skidanja toga :cry: :x
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    2010 laser tv kako je sule prognozirao ako se ne varam
    2011 hologram
    2012 holodeck

    :D
     
  16. Esh

    Esh HWB

    2020 bosna u eu
     
  17. syss

    syss Veteran foruma

    2022 i hrvacka.

    jebiga osudili gotovinu :D
     
  18. Esh

    Esh HWB

    zato je kljucan period od 2012 ++ pa cemo u holodecku da kreiramo jedinstvenu evropu i integracije =)
     
  19. syss

    syss Veteran foruma

    ispričavamo se svima za ovaj nenamjeran i slučajan spam :D
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja se sjecam price jednog mog profesora (covjek inace radi u bhtelecom-u) kako ce se analogna televizija ukinut (vec!) za 10 godina. :shock: Jos kako je on to pricao, to su trebale bit' dobre vijesti. :lol: :lol: :lol:

    Kewl, nema sta.