HDD dvoumica

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Sena, Mar 13, 2011.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. JVC

    JVC Overclocker

    Problematicna serija je bila 7200.11 a ne ta.
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma


    Bas sam gledao po netu i vidio da je 7200.11 bila zloglasna po crkavanju a ova se pokazala boljom..

    Dobro je.. :)
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Dobri bogami evo i ja sam instalirao ovaj wd od 1tb faex.Brzi jest od jednog toga barrcacude ali u riad 0 brze su te barracude
     
  4. KingT

    KingT Veteran foruma

    Neka je sretno..

    Odvrti bench na HD Tune da vidimo kakve su performanse tog Caviara..
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

  6. KingT

    KingT Veteran foruma

    Zato sto nisu isti testovi..

    U prvom testira se 40GB (short stroke) a u drugom cijeli RAID array 1TB..
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    A ok hvala na odgovoru.Licno sam zadovaljan sa caviar blackom.Nudi veoma dobre perfomanse za hdd.
     
  8. KingT

    KingT Veteran foruma

    Sena nevidi se nista na onoj screen shotu (previse mala slika)..

    Koristi Windows Snipping tool da markiras samo HDTune prozor,onda save sliku i nju upload na ImageShacks..

    Tako ce ti slika biti kao kod mene (samo HDTune prozor) i nemoras je resizeovati prilikom uploada..

    Unda kad je uploadas na ImageShacks koristi direct link koji ces postaviti na forum (za Directlink moras imati accaunt na Imageshacks)..

    Upisi link u ovom formatu: [​IMG] i bice ti screenshot kao moj..

    Pozz
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ok samo kasinje cu uraditi becnh.Jer sad nesh radim ovde ne netu.Ovo je short stroke uradit cu kasnije puni
    [​IMG]
     
  10. KingT

    KingT Veteran foruma

    Dobar,dobar taj WD Caviar Black 1TB..
     
  11. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    WD Blue, haman ne zaostaje puno za tim Black.

    [​IMG]
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma ja.Sve je to tu negdje.Samo sto ovaj caviar black ima bolji minimalni i malo bolji burst.
     
  13. KingT

    KingT Veteran foruma

    Nemora znaciti,jer npr kod tebe je svijeza OS instalacija a to moze imati uticaja na performanse..

    Po mom misljenju Caviar Blue 1TB je bolja kupnja od Black-a jer performanse su VEOMA slicne a jeftiniji 40tak KM..
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma eto ja sam uzo ovaj black.Ali eto.
     
  15. GW

    GW Moderator

    Nemojte se zamarati sa tim black, blue nazivima. Ima i black modela koji su sporiji od blue, tako da se ne može generalizirati. Čak i green serija može dostići black performanse u nekim situacijama...
    Za neke značajne razlike je potreban raid ili ssd. Ili ssd u raidu. :D
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma nije ni hdd raid 0 nesh posebno barem meni.Imao sam ga prosle godine i jedino sto sam razliku vidio je bila u load sistema i to je to.Ak se treba brzi storage ssd je jedini izbor
     
  17. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Davno sam negdje citao kako se moze napraviti jeftini Velociraptor. Uzeli su neki 1.5TB disk cini mi se, i ogranicili mu kapacitet na 300GB. Ispalo je da ima performanse slicne Velociraptoru od 300GB, pri duplo nizoj cijeni. Ne sjecam se koji je disk u pitanju ni kako su to tacno uradili, mozda neko zna kako se to moze izvesti.
     
  18. selvin

    selvin Moderator

  19. KingT

    KingT Veteran foruma

    Koliko ja znam ti si mi rekao da si koristio softverski RAID sto bi trebalo da znaci da si poboljsanja koje RAID 0 donosi mogao da vidis samo nakon bootanja u OS an ne prilikom bootanja..

    Vjeruj da je RAID 0 na HDD odlicna stvar sto se tice performansi (dok ti se nesto ne sjebe hehe)..
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To ogranicavanje je glupost, to je ista stvar kao i particija. Ovako bezveze gubis prostor na disku. Cinjenica je da je disk najbrzi na pocetku ploca, ali bez obzira na to 7200rpm disk ne moze biti kao Velociraptor zbog vremena pristupa.
     
Thread Status:
Not open for further replies.