HDD WD 500GB bad sectors

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Benq, Oct 21, 2016.

  1. Benq

    Benq Komšija

    Imam jedan HDD WD 500GB 3,5" , nesto se cudno desava s njim, skenirao sam ga sa hdtune na bad sektore i nasao je 3 , medjutim kad sam ga prikljucio externo na laptop da uradim repair sa hdd regeneratorom , nakon 7 sati skeniranja nije nasao nista, cak i sentinel pokazuje bad sektore i health 84%.

    [​IMG]
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Probaju sa drugim sata kablom u računaru, to zna izbaciti bad sectore.
     
  3. Benq

    Benq Komšija

    Testirano na 2 racunara sa raznim kablovima, ista stvar, hdtune kaze da ima bad sectore , sentinel isto tako , odem na reparaciju sa hdd regeneratorom , on kaze sve u dure..
     
  4. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Imaš li ti kakve probleme sa diskom ili ti je to samo problem dijagnostike.
     
  5. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Jesi li probao u cmdu chkdsk /f /r c: . Mislim ako ti je sve uredu, i ako Windows radi, mozda je do tog programa.
     
  6. Benq

    Benq Komšija

    @Tale, ima problema , dok ne napravim particije disk radi ok , ali cim napravim dvije particije postane neupotrebljiv , zablokira na post screen-u , isto tako ako je stavljen kao sekundarni disk , dok ga ne iskljucim nece sistem da boot-a
    @Makaveli , probat cu i to kad se nakanim , blesavo se ponasa skroz, da radi - ne radi , a da ne radi - radi :D
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nadam se da kolega neće zamjeriti što ću ovdje pitati. Naime, imam wd 640 GB koji je fasovao bad sectore. Zauzeće bude po 100% a uopšte mi nije sistem na njega instaliran, čak mi utiče na rad sistema. Eh, najlakše bi ga bilo isključiti, međutim ne mogu to uraditi jer imam neke bitne stvari na njemu. Kako sad da kopiram te stvari sa tog pokvarenog hdda na eksterni hdd? Ovako kako je sad stanje, ne mogu to uraditi jer čitav pc blokira, čak ne budem u stanju da ga restartujem iz Windowsa.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    predji ga sa Flobo Hard Disk Repair, opcija bad sector repair.
     
  9. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Gotov je taj hdd , ja sam imao tako jedan što je blokirao boot i gubio podatke pa sam na njega bio instalirao linux da vidim kako se ponaša i haman svaki boot u linux morao sam ponovo neke stvari instalirati nanovo jer ih je gubiio.
     
  10. Reznor

    Reznor Overclocker

    Prosao sam iste avanture tako da znam kako je :D
    Kad sam prije skoro godinu poceo nositi laptop na praksu koju sam radio u jednoj firmi trebalo je da popunim neki kviz u Adobe Readeru i tek tad sam primjetio da se nesto cudno desava, a i to sam mislio da mi Adobe Reader DC se rusi, jer sam nakon snimanja htio otvoriti jos jednom da provjerim je li sve dobro.
    Kod mene je bio najgori moguci slucaj. Sve sto se zapise nije htio da procita, pa se nije nista moglo ni spasiti.
    Inace, disk je bio HGST 500GB, 2.5 godine star. Dok nisam uzeo drugi ovom sam malo produzio zivot tako sto sam digao Linux na drugu polovinu diska koja nije bila zahvacena bad sektorima. Sad sam uzeo WD Red NAS 1TB, a planiram umjesto optickog staviti SSD manjeg kapaciteta samo kao sistemski disk da izbjegnem u buducnosti ovakve situacije.
     
  11. Benq

    Benq Komšija

    Nista raja , odustajem , nisam vise imao vremena da cackam a i ne treba mi taj disk tako da cu ga staviti na pik pod neispravno , ako nista elektronika se moze iskoristit.
     
  12. stripiii

    stripiii Aktivista

    Isti problem trenutno imam i evo vec sedmicu dana prebacujem podatke na drugi disk a win10 se dizao 45 min a cesto zablokira na win startu

    [​IMG]