Hladanje kucista

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by MUFCFAN, Jun 21, 2011.

  1. MUFCFAN

    MUFCFAN Novi član

    Pozdrav imam problem sa procesorom i5 760 2.8 Ghz pregrijava se tokom igranja igri tepmeratura ide cak do 80 stepeni.. U idlu temperatura je oko 38-40 stepeni.. Kuciste je Aerocool Xstrike a cooler je CoolerMaster V8.. Termalna pasta koju koristim je arctic mx-4, i u kucistu imam 5 ventilatora marke noctua promjera 120x120x25 od kojih dva uvlace zrak a 3 izvlace.. Ne znam u cemu je problem, jel neko imao slican problem?? Procesor nije klokan, nego radi na stock frekvenciji? Moja konfiguracija je sljedeca:

    ASUS P7H55-M
    CPU I5 760 2.8 GHZ
    DDR3-1600 MHZ 2 GB HYPER KINGSTON
    PSU SILVERSTONE 600W
    GPU GAINWARD GTX 460
    KUCISTE AEROCOOL X STRIKE
    COOLER :COOLERMASTER V8
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Kojim alatom si mjerio temperaturu? Je li ti se racunar gasio (ako je u BIOS-u podeseno da se gasi nakon odredjene temperature)?
     
  3. KingT

    KingT Veteran foruma

    Pa ako nije neka greska u programu za mjerenje temperature onda je sigurno lose postavljen cooler V8..

    Ponovo ti postavi taj cooler jer to nije OK..
     
  4. MUFCFAN

    MUFCFAN Novi član

    Core Temp koristim.. nastiman je u biosu na 85.. a prema core temp maksimalna je 99 koju moze postici
     
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ocisti pastu sa CPU-a i coolera i Ponovo instaliraj cooler..

    Stavi pastu u obliku malo veceg zrna rize na centar procesora i onda namontiraj cooler na procesor..
     
  6. MUFCFAN

    MUFCFAN Novi član

    Nema mi druge..Postavit cu sutra ponovo pa javim kako je proslo.. hvala na svemu.. I da ovako zanima me jos koja je normalna temperatura za I5 2500k sa kulerom Mugen 2??
     
  7. MUFCFAN

    MUFCFAN Novi član

    Postavio sam ponovo cooler i stavio novu pastu.. Temperatura u idlu 29-33 stepena.. :) Hvala na pomoci..
     
  8. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ne pije ti vode "idle", skini neki program i optereti procesor na 100% i prati temperaturu pa onda ces da vidis jel u redu.