Houston we have a problem...

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by [tota], Oct 7, 2004.

  1. [tota]

    [tota] Aktivista

    Imam problema. Nakon instalacije SP2-ce PC nakon bootanja daje BSOD i čini se da ću morati reinstalirati XP. Izbaci da nedostaje win.serv i tako nekako :) Pošto imam oko 4 gb MP3-ca i 200 slika morao bih to sačuvati. Riješeno: U prijatelja ću prebaciti na tvrdi i poslije instalacije vratiti. Ali XP nakon dizanja sa bootabilnog CD i učitavanja drivera ono standardno piše da Windows is starting i tako samo stoji čak i nakon 6 sati. Čitao sam negdje da je to do starijih matičnih ploča i treba čekati. Prošli put dojadilo mi se zajebavati i odnio sam ga u servis. Kad sam došao po PC pitam ja onoga kako je uspio a majmun:) mi govori da je samo ubacio bootabilan XP CD i instaliro tako. E kako meni ne uspijeva.Neće da rekne šta je uradio da bih ponovo došao. Oprobao sam sa nekoliko CD bootabilnih i nebootabilnih U BIOS-u sam vratio fsb na normalu i učitao safe - defults. Ali opet ništa Sorry na duuuugggoj poruci ali eto :))
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    prvo stvar je da ne stavljaš sp2, to je osnovno pravilo ovih dana (iako ima ljudi kojima to nije pravilo probleme, ima ih više kojima je stvorilo jako velike problema... tj. ako si malo manje iskusan onda to toplo ne preporučam).

    boot-abilni cd mora raditi 100% jel disk formatiran? ili samo bez foldera windows, program files, document & settings i bez hidden fajlova u root-u diska?
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    otkak sam nabacio sp2 softverski modem je proradio kako treba (prilikom paljenja modema ako slusam muziku dosje do prekida iritirajuce sada toga nema)
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    kod mene je bluetooth sad uredu, a prije instalacije SP2 jedva da ga je Win prepoznao a kamoli radio s njim. ima jos sitnih poboljsanja. izgleda da smo sretni bar sto se toga tice.
     
  5. djambo

    djambo Aktivista

    Ako zelis sacuvati podatke moras komplet obrisat windowse iz dos-a napravi bootabilni flopi ili nadji instalaciju za windows98se.Ako su ti podaci koje trebas sacuvati u folderu koje je koristio windows recimo "Documents and setings" preimenuj ih u neko drugo ime inace instalacija samo predje preko toga bez nekih promjena.Komplet skidanje ostaloga se mora raditi u dos-u posto windowsi nedaju da se brisu njegove aplikacije koje su pokrenute u toku rada sa windowsima.Najsigurnije je napravit dvije particije na disku tako da c: mozes uvjek formatirat a na d: imas ono sto ti treba stim ako to napravis sada gubis sve podatke na disku.I mani se SP2 za sada.
     
  6. Esh

    Esh HWB

    malo off topic, ali zasto niko ne koristi programe tipa norton ghost?
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    da imam disk od 400GB onda bih mozda i odvojio mjesta za backup i ghost image. ovako sam previse ogranicen za te stvari.
     
  8. djambo

    djambo Aktivista

    Bilo bi bolje da se kupi jos jedan hard i stavit u RAID polje u miror mode
     
  9. Sleeper

    Sleeper Komšija

    jah,al skupo
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    vrlo skupo. kod nas doduse. vani nije. :|
     
  11. markonirs

    markonirs Novi član

    Ne bi bilo lose da nabavis boot CD Win XP sa integrisanim SP2 i na taj nacin instaliras racunar. Ja imam takav cd vec 3 meseca zahvaljujuci BeastMaster-u koji je to odlicno odradio (mislim na integraciju). Sve funkcionise odlicno, instalacija ide glatko a update takodje radi. Pretpostavljam da to neko od tvojih prijatelja ima sigurno, ili bar da se kupi. To je sigurno najjednostavniji nacin da sve odradis kako treba...
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    moze i sam napraviti slipstream xp-a nije to problem (ako mu treba naravno).
     
  13. Shenron

    Shenron Komšija

    A usput i izbacis neke stvarcice koje ti netrebaju, tj. nece se instalirati :D.
     
  14. [tota]

    [tota] Aktivista

    Ma netreba meni SP2. Ono znam slipstremati ali ne treba. SP1, Firefox i Opera kao i Zone Alarm Pro kao i S&D. To mi je osobna zaštita :)
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    samo eto usputni savjet... s&d ne detektira sve spy-eve na kompu, ak se hoćeš vozit sa besplatnim programima onda ti je minimum s&d + ad-aware personal (naravno redovito updejtani). pokreni ad-aware nakon s&d-a, iznenadit ćeš se, garantirano :)

    ili nabavi samo ad-aware se pro, onda više nemaš briga.
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    potpisujem. :mrgreen:
     
  17. Shenron

    Shenron Komšija

    Takodjer. :mrgreen:
     
  18. djambo

    djambo Aktivista

    Spyware S&D,Spywareblaster,CWShreder i Zone Alarm sva zastita koja mi treba i sve bespla