HP ION netbook spreman za tržište

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by Esh, Sep 16, 2009.

  1. Esh

    Esh HWB

    Link: http://www.hardwarebase.net/novosti.php ... st_id=1764
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    mnogo dobra stvarka, odoka gledano trenutno best of netbooks, mozda i zanimljiviji od envy 13 serije, samo vidjet cemo bh cijene
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Po meni je veci problem sto ovo sve stize samo par mjeseci prije nove Atom platforme. Iskreno ne znam dokle je Nvidia sa nekim "pretpostavljenim" nasljednikom ION-a.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Koja ce opet biti u kombinaciji sa nekim shit Intel IGP-om. Mislim da ce ION+"stari" Atom opet davati bolje performanse nego nova platforma sa GMA grafikom.
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Nvidia forsira pricu o 3D performansama ION-a, no nisam nesto uvjeren da je kupcima bas to najbitnije jer bez obzira sto je daleko ispred Intelovih GMA sprdancija, i dalje ne nudi neke ozbiljne 3D performanse. S druge strane, smooth HD playback je cini mi se dosta zanimljiviji u ovom trenutku.
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    A hd playback je inace must have na 11" ekranu.....
    kako sam ja skontao ion gpu = mobile 9400gt +-5% => mnogo slabo za bilo sta osim playbacka i 3d tetrisa
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sve i da nije, opet je sistem limitiran performansama Atoma.
     
  8. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    iskreno atom je napravljen da se iskoriste stari fabovi koji jos stancaju 945 chipset, ion je bio na stolu prije pola godine a tek sada na kap izlaze na svjetsko trziste, i cim krene prodaja iona intel ce krhnut hd kompatibilni gpu tako da ce opet biti svjedno