HP ProBook 470 G1 wireless problem

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by becke, Jan 30, 2014.

  1. becke

    becke Aktivista

    Dobio sam navedeni laptop (nov), te nakon instalacije sistema (Windows 7 64-bit) instalirao i drivere za wireless.
    Drivere sam preuzeo sa HP stranice i najnoviji su dostupni za wireless adapter koji se nalazi u laptopu (Mediatek MT7630E).
    Problem je sto se nakon konekcije na wireless mrezu i rada od nekih 5 minuta racunar sam otkaci sa mreze i na istu se nije moguce konektovati nekih 2-3 minute. Nakon ponovnog konektovanja, postupak se ponavlja. Tokom vremena koje laptop provede na mrezi nema problema u vidu sporog Interneta i slicno.
    Router mi se nalazi na istom stolu kao i laptop, te udaljenost ne predstavlja problem (jacina signala koju laptop vidi je maksimalna). Konekcija preko mreznog kabla je uredu.

    Malo sam istrazivao problem i ustanovio da je wireless adapter koji se nalazi u ovom laptopu u sustini djubre i da je problem prisutan vec neko vrijeme kod dosta HP modela (isto kao i Ralink adapteri koji koriste isti driver). Da li se neko od vas susreo sa navedenim problemom i da li postoji neko konkretno rjesenje ili da nosim laptop na reklamaciju?

    Vec sam probao pustiti da se automatski instalira driver sa Interneta, manualnu instalaciju drivera skinutog sa MediaTek sajta, instalaciju 1-2 starije verzije drivera (sva rjesenja predlozena na Internetu) i nista nije dalo rezultate.

    Unaprijed hvala.
     
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: AW: HP ProBook 470 G1 wireless problem

    Nemam taj problem a imam 3 laptopa s Atheros cipom, doduse imao sam s USB wirelessom od Gembirda istu situaciju. Ugrije se i vise nece da nadje mrezu. Reklamiraj, jer to je vrlo vjerovatno hardware issue kad razni driveri nisu rijesili problem. Jedino da probas neke trikove s routerom prebacivanje WPA/WEP i kanala, sto je bio slucaj na mom telefonu i dropanjem wifi, medjutim to je bilo do drivera, nekima je navodno pomoglo, meni ne do izlaska novog kernela.
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Imam 450 model i nikad ni najmanjeg problema sa wirelessom. Router u drugoj sobi. Ne znam u čemu je caka kod tebe. Nikakav drajver za wireless nisam skidao. Hvata komšijine mreže uredno, 15tak metara zračne linije kuća od kuće, koje telefon niti jedan drugi wifi uređaj u kući ne vidi. Win 8.1 Pro.
     
  4. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: AW: HP ProBook 470 G1 wireless problem

    Caka je koji wireless adapter imas. Ako je i kod tebe Mediatek onda je defektan adapter. Ako nije ostaje mogucnost da citava serija adaptera je srot. Jer mozes ti imati isti model kad je u svakom drugi adapter. Npr meni za N7110 pise da je intel a ustvari je u njemu Atheros.
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ovako stoji

    [​IMG]
     
  6. becke

    becke Aktivista

    Ako mozes pogledaj koju verziju drivera imas instaliranu. Kako vidim na HP sajtu taj Ralink i MediaTek koji je kod mene koriste isti driver.
    Nasao sam na netu da je moguce da u postavkama routera treba promjeniti enkripciju sa AES na TKIP, mada i ako je to slucaj rjesicu problem samo za potrebe kucnog wirelessa, ostali ce biti lutrija.
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

  8. becke

    becke Aktivista

    Mislim da tu verziju nisam probao. Probao sam 5.0.9.0, 5.0.26.0, 5.0.37.0 (najnovija). Probacu kasnije ili sutra pa javim rezultate. Ako nista u ponedjeljak na reklamaciju pa vidjecemo sta ce reci gospoda.
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Meni je ovo win instalirao, ništa ja nisam dodatno nabacivao. Osim onog wireless button drivera.
     
  10. becke

    becke Aktivista

    Meni Windows instalira 5.0.9.0 sa kojim uopste ne mogu da nadjem wireless mreze.
     
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jel došao Linux na njemu? Kod mene jest. I mreže su radile perfektno i na njemu.
     
  12. becke

    becke Aktivista

    Nije dosao Linux.