HS i vlasnici televizora sa DVB-C tunerom!

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Nani, Jun 4, 2010.

  1. Nani

    Nani Komšija

    Dakle svi oni koji su na HS-u i imaju televizore sa DVB-C tunerom, neka preskeniraju listu kanala opet.
    HBO Adria i HBO Comedy su otključani a tu je u 13 domaćih najpopularnijih radio stanica.
     
  2. EMTEC

    EMTEC Novi član

    Kod mene su ovi kanali na 319MHz, 64 QAM, 6850 kS/s.

    Ali imam pitanje vezano za kvalitet signala na ostalim transpoderima 610, 626, 634, 642 MHz. Vecina programa na ovim transpoderima je negledljiva zbog loseg signala (pojava kockica..) Kod nekih kanala kvalitet signala je jako los 1-2, jacina je 7-8, a BER je visok
    Vec pomenuti novi transpoder 319, kao i 327 i 386 Imaju dobar signal kvalitete 8-9, jacine 9-10 i BER=0, tj bez ikakvih gresaka.

    Interesuje me kakav je kvalitet signala kod ostalih.
    Sumnjam da imam neke smetnje i interferencije na ovim visim frekvencijama, a to se desava i kod nekih analognih kanala.
    Pokusacu malo istraziti, premjesititi wireless router, DECT telefon mada oni rade na vecim frekvencijama.
    Ima li ko preporuku gdje nabaviti kvalitetniji RF kabel sa nekim kvalitetnijim stitom. Moguce je da je i do TV/SAT/Radio instalacije u zgradi i stanu. Analogni kanali koji su losijeg kvaliteta, losi su u bilo kojoj sobi na CRT TV-u. Ne da mi se sada bas plazmica nosati iz sobe u sobu da probam.
     
  3. EMTEC

    EMTEC Novi član

    Evo danas situacija malo bolja.
    Dodao sam feritne jezgre na antenski kabal, te mrezni kabal od TV-a do routera, malo udaljio router od TV-a. Kvalitet signala se popravio, osim transpodera 626 MHz, kod koga je kvaliteta u crvenom polju reda 1-2, ali je zato BER reda E-7, tako da nema primjetne degradacije slike. Svi su mi kanali sada OK izuzev TV1000 koji svako malo steka.
    Danas sam probao naci malo kvalitetniji antenski kabal, ali to je bila nemoguca misija. Ima li neko ideju gdje traziti. Vec sam gledao u Robotu, Tehnomarketu, Mobilmedia i Mercatoru.
     
  4. GW

    GW Moderator

    Probaj u electronic centru. Prije je bilo kvalitetnih kablova.
     
  5. EMTEC

    EMTEC Novi član

    Hvala GW, bio sam zaboravio na njih.

    LP
     
  6. h2o

    h2o Aktivista

    I meni se isto desava, ali rekao bih sa vremena na vrijeme. Nekad zna da radi bez problema, a nekada radi pa onda nakon par minuta skroz se slika pikselizira na par sekundi i onda po par minuta se pojavljuju pikseli i sve tako, pravo neprevidivo.

    Izgleda da oni jos infrastrukturu nisu napravili da bi radilo bez problema.
     
  7. EMTEC

    EMTEC Novi član

    Sorry nisam dugo navracao na forum (godisnji)
    h20 Hvala na reportu. Ja sam uglavnom rjesio problem sa smetnjama. Tako da je sada TV1000 BER 0 tj bez greske ali pixelizacije ima jos uvijek, sto znaci da je problem do njihovog prijema samog kanala (los signal sa satelita), znaci da svi korisnici imaju isti problem.
    Meni su u principu problem pravile smetnje od šume kablova na uticnicama iz TV-a. Sada sam kupio jedan produzni sa prenaponskom zastitom, i sve kablove i adaptere spojio preko njega. Tako da na svim kanalima je sada slika skroz ok (BER =0), osim pomenutog TV1000.
    Inace sam jako impresioniran slikom na G20 kako digitalnih, tako i analognih kanala. Stvarno je u SD prikazu TV premasio sva moja ocekivanja. Bio sam dosta razocaran prikazom koje sam vidjao kod frendova na nekim LCD Tv-ima tako da sam dugo odgadjao ovu kupnju. Sada sam se pravo navukao, te gledam kupiti kakav Dreambox, media player, A/V receiver, zvucnjake... Izgleda da ce ova investicija u G20 povuci dodatne 3 milje krvnih zrnaca :roll: