HS internet - dijeljenje konekcije!!

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by pimi, Jan 3, 2009.

  1. pimi

    pimi Aktivista

    dakle imam 2 racunara koja su spojena u lan preko switcha.trendnet switch i narano motorolin modem koji sam spojio u switch.eh sad je problem da ako je racunar A konektovan na internet a racunar B hoce da se konektuje na internet onda dolazi do pucanja konekcije na racunaru A a racunar B nesmetano se konektuje na net.da li se ovaj problem moze rijesiti a da ne kupujem router.hvala

    ovo bi mi puno znacilo posto planiram jos jedan racunar da stavim u lan pa ako bi se ovo moglo kako rijesiti bilo bi super.hvala
     
  2. Benq

    Benq Komšija

    Za te stvari ti je najbolje uzeti router , ali ako vec moras preko switch-a onda napravi ICS konekcije i IP adrese moraju biti ovakve:

    Racunar A:
    IP : 192.168.0.1
    Subnet mask : 255.255.255.0

    Racunar B:
    IP : 192.168.0.2
    Subnet mask : 255.255.255.0
    Default Gateway : 192.168.0.1

    Naravno racunari moraju biti u istoj mreznoj grupi (WORKGROUP po defaultu)
     
  3. pimi

    pimi Aktivista

    da znam to ali ako je glavni ugasen ovi ostali nemogu na net ako mislimo na isto dakle sharing konekcije.
     
  4. Benq

    Benq Komšija

    Da , mislimo na isto, jer kad pravis ICS onda jedan racunar mora biti always on :) , a posto je HS jos uvijek nestabilan sa simultanim konekcijama onda bih ti toplo preporucio neki router koji je 40ak KM i da se ne zafrkavas sa switchem, imam kuci HS 20GB paket i ide preko trendnet-ovog wireless routera i nikad nikakvih problema nisam imao , a nekad pustim i ADSL 9G kroz isti router i sve super funkcionise iako istini za volju vecina kolega sa ovog foruma nemaju bas najbolja iskustva sa Trendnet-om al eto barem je najjeftiniji.
     
  5. Moncho

    Moncho Komšija

    Ovako :

    motorala modem u jedan utor na switchu, ostali racunari i ostale preostale slobodne utore na switchu, na svakom racnuranu pravis pppoe konekcije na HS, username i pass i zezi... Radi...., radim tako.

    Eh sada, zna se desavati da nakon sto se druga konekcija napravi, prvu izbaci, ali ponovo uradi recoonect na prvoj i ako nakon toga druga pukne, onda uradi reconnect i na drugoj i radi..., radim tako... :)
     
  6. Benq

    Benq Komšija

    Da Moncho , rekao sam i ja da moze al takodje sam rekao i da je to jako nestabilno , samo cekas kad ce ti puc konekcija :) , a vala za male pare i da se uzme router ne bi se covjek zezao s tim , reconnect 'vamo , reconnect tamo :D
     
  7. Moncho

    Moncho Komšija

    ne, problem je u pocetku i jednom kada krenu krenes radit, prebordis pocetno pucanje,dalje konekcija radi ko doxaaaaaaaaaa :), meni nikada nije pravilo probleme...
    Cak sta vishe, neces se uvijek desiti netom opisana situacija, nekada ide sasvim normalno...
     
  8. Benq

    Benq Komšija

    Dobro ako je tako , ja ne mogu nista rec jer vec dugo koristim router , a dok sam switch koristio morao sam radit ICS jer se tada nisu mogle uspostavit simultane konekcije a to je bilo davnoo :)
     
  9. pimi

    pimi Aktivista

    da moncho tako i radim.ma najvjerovatnije cu uzet ovaj router da se nezezam jer npr ako ja igram neku igru online npr cs il nes slicno onda ako se racunar B konektuje mene izbaci i ajmo reci izgubis uzitak za igranje pa opet se connectuj na server pa ako nema mjesta cekaj.shvatas. ima u plusu 40 km router trendnet ma za 3 racunara i neispali mi se davati novce za nesto vece.abd dok skupim koju marku pa cu otici kupit.moze ovo lock

    i samo da dodam HARDWARE BASE RULEZ
     
  10. iznogud

    iznogud Novi član

    pa namjesti i ICS na prvom kompjuteru, a na drugom namjesti i manualno biranje konekcije. tako, kada ti prvi kompjuter bude na internetu, drugi ce se povezati kroz njega; a ako je prvi ugasen, neka drugi "bira vezu"...