i need help!!!

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by dr_amso, Dec 20, 2004.

  1. dr_amso

    dr_amso Novi član

    Imam veliki problem(barem za mene)!!!Instalirao sam winxp professional service pack2 ali nakon sto ugasim kompjuter ne mogu da ga ponovo upalim!!!Non stop se restartuje!!!Pokusao sam sa ponovnom instalacijom ali je opet isto!!!Probao sam drugi xp professional ali isto!!!
    Molim vas pomozite mi!!!
    Hvala unaprijed!!!! :cry:
     
  2. iskusni

    iskusni Komšija

    To se meni dešavalo kada nešto clockujem previše i onda se izgubi dovoljna količina napona za dovoljan rad.Ako si overclockovao svoju mašinu probaj vratiti na normalne frekvencije pa vidi hoćel raditi
     
  3. dr_amso

    dr_amso Novi član

    Haj mi malo to pojasni!!! kako? gdje? sta?
     
  4. dr_amso

    dr_amso Novi član

    Ono radi nakon sto instaliram OS ali cim ga ugasim onda nece da se upali!!!
     
  5. iskusni

    iskusni Komšija

    Šta uradiš sve nakon installacije jel šta instaliraš pa ga ugasiš ili samo installiraš i ugasiš.Je li slučajno upgraduješ sa nekih starijih OS-ova
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    kad imash problem uvjek se navede konfiguracija da nije athlon 64
     
  7. iskusni

    iskusni Komšija

    Trebamo ga sačekat da ponovo instalira windows. :mrgreen:
     
  8. dr_amso

    dr_amso Novi član

    Vozdra ljudi!!!Žao mi je što ste čekali!!!Experienced vam je rekao što ste morali čekati!!! Evo moje konfiguracije mada sumjnam da će nešto pomoći:
    AMD XP 2600+ MHz.BARTON,Socket A
    MB Asus a7n8x-x,DDR400,8xagp,Audio,Lan,Ata13333
    Atx miditower
    DDR256MB PC3200,400
    Ati:Radeon 9200se,ddr128,tv-out
    cd-rw,52x32x52x
    dvd rom 16x
    :wink:


    Nakon instalacije xp ne instaliram ništa samo ugasim i kad ga pokušam upaliti npr.sutra neće već se sam od sebe počne restartovati!!!

    Zbog toga sam slomio miša koliko sam se iznervirao!!! :evil: :x Ko se nebi naljutio!!!
     
  9. iskusni

    iskusni Komšija

    Kao što sam ti rekao uđi u bios i neka on učita optimalne ili fail-safe postavke.U bios ćeš ući kad kompjuter upališ i pritišćeš delete(samo pazi da nečačkaš previše ui njemu ili možeš nešto zafrkat).Ako ništa ne uspije sigurno je oštećen ram.Probaj ući u safe mode i vidi da li radi(ulaziš tako što ćeš od post-screena pa nadalje pritiskati F8 i onda odabrati safe mode).SP2 je nova zakrpa za windows xp pa donosi mnogo drivera.Probaj da sve drajvere instaliraš sa cd-ova (za grafičku,matičnu,zvučnu,modem itd itd).Usput možeš li navesti koji si OS ranije koristio prije xp-a
     
  10. Esh

    Esh HWB

    BIOS zadnji nabaci pa probaj, probaj Windows XP SP1a+pre-SP2.. Ova kombinacija (Win) radi daleko bolje nego li pure SP2 kod mnogih..
     
  11. Sleeper

    Sleeper Komšija

    SP2 je kod mene radio savrseno normalno,dok kod nekoga radi savrseno nenormalno.kako i zasto?ne znam,interesuje i mene!
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    kakva ti je napojna?

    zbog manjka struje dolazi do restarta racunara :idea:
     
  13. iskusni

    iskusni Komšija

    Pa on je rekao da mu može ući u windows kada ga tek installira ali kad ga restartuje neće.
    Probaj da napraviš ponovni Windows XP + SP2 cd.Ako ti trebaju upustva kaži.Imaš li cd writer.Nemoj nikako gasiti kompjuter.Preko noći uključi screensaver i tako ćeš moći da ne instaliraš stalno win.Napravi dvije partiticije na jednu installiraj windows xp a na drugu windows koji ti je ranije radio.
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    dual boot je najveca glupost koju mozes uraditi na kompjuteru (jedino je ok kad je Windows + Linux u pitanju).
     
  15. iskusni

    iskusni Komšija

    To sam rekao zato da ne bi stalno morao instalirati windows da bi ovdje razgovarao sa nama
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  17. dr_amso

    dr_amso Novi član

    Ljudi desilo se čudo!!!Danas mi je prvi put upalio kako treba nije bilo problema!!!
    :mrgreen: Što je još veće čudo nisam mu ništa radio!!! :mrgreen:

    Prije mi je bio Windows 2000 ali sam njegov sd izgubio,Pokušao sam sa Windows profesisonal ser.pac.1 ali je bilo isto!!!
    CD writer imam
    Možeš li mi napisati kako da napravim ponovni Windows xp+sp2 cd?
    Čujemo se sutra !!!
    Ako upali naravno!!! :D
     
  18. iskusni

    iskusni Komšija

    Daj mi mail.