i7 970 +gigabyte x58a u9 + kingston 2250 mhz + xonar dgx

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by jakuza, Sep 4, 2013.

  1. jakuza

    jakuza Aktivista

    Došlo je vrijeme da se riješim LGA 1366 pod nazivom socket B.Pošto prelazim na novu Ivy Bridge E generaciju procesora, mogli be se dogovoriti
    za ovaj komplet po razumnoj cijeni.Sam procesor je extra klokabilan ,jako rijedak primjer i7 970 4.8 ghz stabilno na ovoj ud9 ploci.
    Memorija je u tripple chanelu .ujedno i najbrža memorija proizvedena za ovaj socket,hladna je kao led i extra klokabilna.
    Što se tiče ploče tu dalje nema,moram da navedem da sa zadnjim biosom i ovom memorijom driveri za zvučni chip na ploći nekada hoče a nekada ne da se instalira.
    Sve zavisi koji cpu koristite i koju memoriju i na kojoj frekvenciji.
    Vjerovatno je razlog taj što je ova generacija namijenjea da radi na 1333mhz na extremnim cpu-ovima,tako da u doba kada sam ja nabavio ovaj kit to je bilo najbrže na svijetu.
    Nisam siguran da li je i jedan dual chanel bilo moguće nabaviti da radi na 2250 mhz.Sami prosudite koliko dobijate kad vam cpu radi na 4.8 ghz memorija na 2400mhz u triple chanelu
    na ud9 ploci.Ubacio sam potpuno novu asus xonar DGX vrhunsku zvučnu kartu i s tim je riješen i taj problem.
    Dajem garanciju na ispravnost kompleta i mogučnost testiranja koliko god želite,sa bilo kojim cpu-om ili memorijom ili bilo čim.
    To je ujedno i jedini razlog jer ova kombinacija bez problema se moze porediti sa bilo kojoj high end konfigurancijom sto postoji
    npr. i7 3970x ili 4770k,još sam zaboravio da napomenem da su termalne gume zamijenjene najboljim na tržištu Phobya XT i da je sada Noctuina NT H1 pasta na hladnjaku.

    Usput me zanima i vaše mišeljenje da li se isplati prelaziti na lga 2011.
    I molim moderatore ako sam pogriješio u nečemu da me opemenu i ja ću popraviti.
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Jel ovo oglas ili?
     
  3. jakuza

    jakuza Aktivista

    NE. u suštini me zanima mišljene članova foruma da li se isplati prelaziti na LGA 2011 generaciju.
    I ako se isplati prelazak ,ovo bi mijenjao pa neka članovi basea imaju u vidu.
     
  4. Pionir

    Pionir Overclocker

    Cek-cek :D

    Dog, jesi li se i ti ponovio :?: hairli :smt023

    Edit. pa ako vec furas Extreme seriju i slicno, gledaj da sustignes ovo uz minimum ulaganja : http://www.extremetech.com/computing/15 ... es-in-2014
     
  5. jakuza

    jakuza Aktivista

    Šta mi je bolje da uzmem ,s tim mislim i na budućnost a i na extremne overklokove.
    4820k + asrock fatal1ty x79 professional ili da idem na 4770k + maximus VI formula
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jakuza ja bih ostao na tome gdje si, to je i dalje jaka masina, procesor ce izaci na kraj sa SLI ili CFX setupom high end kartica. A uvijek ga mozes kloknuti jer si na vodenom hladjenju.
    Da bi prodao taj set tesko ces naci musteriju i morao bi dati ispod cijene, zato ostani na cemu si i vozi jos par godina.
     
  7. jakuza

    jakuza Aktivista

    Već mi par mjeseci stoji 3930k a ne koristim ga nov je sealdovan,pa sam već dogovorio sa rođom da ga njemu prodam i onda sa tim keshom da uzmem plocu i cpu nove generacije.
    Jer jedno je kad imaš garanciju a skroz druga priča bez nje, a i ova nova generacija ima prednosti naravno daleko je iznad bilo kojeg cpu-a iz 1366 serije.

    http://www.guru3d.com/articles_pages/co ... ew,17.html
     
  8. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ja govorim da je logicno kako tvoj kompjuter vremenom gubi na vrijednosti.

    Ako i planiras neki prelazak, sa Asus VI formula vec pretjerujes, obzirom da je uzasno skupa ploca...

    Ako sa razlogom "zastare i gubitka na vrijednosti" planiras neku K ili navedenu Extreme seriju, slazem se sa kolegom Reventon, nema potrebe da mjenjas.

    Sta ti mislis koliko bi mogao dobiti ?

    Zasto ne pitas nekoga ko prodaje 4770K za zamjenu procesora, napravis neki oglas i ispitas malo situaciju oko vrijednosti, ako se vec o tome brines :wink:
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ma cim vidis ovakav setup jasno je da se radi o "bolesniku" i dzaba je tu govoriti isplati li se ili ne isplati,ti ces jarane bubreg prodat da u kucu udje najjaci setup koji se moze kupiti :D
     
  10. Pionir

    Pionir Overclocker

    Jest bas tako :smt005

    Ja mu govorim o 2014, a on vec ima 3930k koji stoji, pazi lezi bez-veze par mjeseci :lol:
     
  11. jakuza

    jakuza Aktivista

    Nemojte me odmah napadati :) ,procesor sam dobio u prebijanju vrijednosti neke robe kroz garanciju.Nisam ga htjeo da otpakiram jer onda više nije nov.Iako ima račun i garanciju.
    Planirao sam da nabavim asrock xtreme11 ali nikako da skupim toliko i na kraju sam odustao ,i bolje je što ga nisam otpakirao jer sam ga prodao pod novo ,što i jeste.

    Problem je taj što na taj cpu ne ide ploča od 300 km ,nego ljudi većinom uparuju sa rampage 4 xtreme i pločama te klase.Tako sam i ja planirao ali nemam kesha toliko.
    A u ovom slučaju nisam nimalo pretijerivao, cpu je nekih 280-300 eura a ploča 220-230 eura.Kad uzmemo u obzir da ljudi uzimaju cpu-ove od 1100 eura i ploče od 400-500e,ovo je najpovljnije
    u high end klasi do 500-600 eura.
     
  12. Tensai

    Tensai Komšija

    Tanko ti je ovo pravo_Ovaj CPU je smeće.Bolje pređi na Haswell ipak novo je novo,nemaš ništa od starudije.
     
  13. k0ST

    k0ST Aktivista

    Ma jasta! Prodaji pod hitno!! I obavezno na LGA2011, po mogucnosti 4960X, 64 GB RAMA, za grafiku 2 Titana ili makar quad GTX780. Znam da ces sve hladiti vodom, ali ja bih uzeo i potove za LN da se nadje, da imam za extremni OC. Sve ovo bi ti moglo biti future proof iducih 5-6 godina :)
     
  14. Konjislav

    Konjislav Komšija

    A možda i samo 1-2 godine :smt005
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Tensai je bio ironičan.
     
  16. k0ST

    k0ST Aktivista

    E ja vala nisam, skroz sam realan :)