iexplorer.exe

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Jan 15, 2008.

  1. VR6

    VR6 Komšija

    pokazao je da je services.exe u kvaru samo...

    ev instal sam ovo valjda ce biti oke...


    samo moze li mi neko reci kako da ukinem ono kad blokira skriptu neku i to... oni izvjestaji , da mi ne izbacuje u pola frke


    avast pro
     
  2. zilo

    zilo Komšija

    Nije ni cudo sto ti je ta pogan uletila. :mrgreen:

    Nadjes na stranici gdje si radio analizu pod kojim je brojem taj zarazeni hepek. Onda taj broj nadjes u programu, strihiras i fix. Sva mudrost ovog svijeta. Ako se zajebajes haram ti bilo. :)

    Odjava.
     
  3. VR6

    VR6 Komšija

    ma ne zj. nisam znao :)


    nego za avast pro.... znal ko kako da ukinem one izvjestaje kad skripta nesto blokira bla bla..
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Mora negdje biti u opcijama programa.. potrazi malo.. Nemam avast, koristim avg tako da ne znam tacno sta trebas uraditi..
     
  5. VR6

    VR6 Komšija

    ne znam nisam mogao naci zato pitamm...


    a opet mi izbacuje onaj glupi IEXPLORE.EXE :(
    cim sam ugasio avast , dok igram , posto en znam ugasit izvjestaje te....
    kontam instalirati nod32 ne znam kakav je...


    koji av da instaliram :( ?
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    pa svejedno ti je pošto očito baš ih i ne znaš koristiti... čuj gasit dok igraš :roll:
     
  7. VR6

    VR6 Komšija



    a jbg izbacuje mi raporte one i izbaci me iz igre :(
     
  8. zilo

    zilo Komšija

    ESET Smart Security

    >> download <<
     
  9. VR6

    VR6 Komšija


    ne mogu naci taj broj :S aj pomozi :(
     
  10. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    jesi probao boot time scan sa awastom? instaliras home paket, uradis update, potrazi po opcijama boot time scan ili tako nesto i restartuj komjutar.

    nije neka 100% ucinkovita metoda ali vrijedi probati :smt003
     
  11. VR6

    VR6 Komšija

    ev instaliram nod32 i ESET Smart Security

    valjda ce ovo pomoc :(



    ps. kad instaliram ESET Smart Security , imal potrebe da instaliram nod32 av ?
     
  12. zilo

    zilo Komšija

    Nema. ESET Smart Security ti je kompletna zastita (AV, AS, FW itd.).
     
  13. GW

    GW Moderator

    VR6, tebi bi najbolje bilo da platiš nekoga da ti fino reinstalira windows i riješi te tih problema. Kad već nećeš da instaliraš i koristiš spybot.
     
  14. VR6

    VR6 Komšija


    ma formatirao bi ja , al mrsko mi :D hahaha zato se ovako patim , ev instalirao sam esetovo cudo ovo i radi sad kako treba , valjda :p
     
  15. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    ja bih se ubacio sa jednim pitanjem, ako smijem...
    da li se nekom desava da ima pokrenuta 2 procesa explorer.exe? nije u pitanju spybot/virus ili nesto trece...
     
  16. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    To ti nebi trebalo biti....
     
  17. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    program ProcessExplorer (sysinternals) oba exporer.exe procesa "verifikuje" kao Microsoft Windows Component Publisher...
     
  18. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Jel mislis na exporer.exe ili explorer.exe

    Ako imas 2x explorer.exe probaj jedan ukinuti....ako ti nestanu ikonice i Taskbar onda si pogrešnog ukinuo....
    Ako se nista ne desava onda mora da je neki spyware.
     
  19. VR6

    VR6 Komšija

    IEXPLORE.EXE

    al izgleda da ga ovaj smart sec. sprijecava da radi ...
     
  20. Venom

    Venom Aktivista

    jarane vise i ti ne znas
    jeli iexploreR.exe
    ili iexplore.exe

    ako je ovo drugo, to ti je Internet Explorer kojeg pokrece neki spyware ili sta vec. Kod mene je slucaj bio da se spyware program koji ga je pokretao zvao services.exe koji se nalazio u c:/windows folderu. Izbrisao sam ga, i sad je sve ok. Medjutim ima jos jedan services.exe u C:/windows/system32 folderu, koji se naravno ne smije brisati. Naravno i kod mene je neuspjelo bilo brisanje spybotom s&d ili ad-aware-om.
    TuneUp Utilities 2007 ima process manager u kojem mozes vidjeti sta ti je pokrenuto i vidis proces koji ti je sumljiv, ukines ga i izbrises. Kod mene je slucaj ovaj bio sa services.exe u TuneUp-u mi je prijavljivao da se taj proces zove Internet Worm.net32 ili tako nesto, izbrisao sam i sve radi normalno. Nadam se da si nesto skontao.