Igrate li sa v-syncom

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Sena, Feb 16, 2015.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Yo raja, otvaram ovaj topic jer me zanima s cime raja vecinom igram, u zadnje vrijeme se debelo dvoumim da igram sa v-syncom jer me tearing pocinje nervirati ali opet ako nmg odrzati 60, ne znam.
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Odg: Ne.
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Bilo je par igara u kojim sam morao ukljuciti jer je tearing nepodnosljiv, ali obicno je na off.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja igram gotovo uvijek sa ukljucenim Vsyncom. Narocito kad mi to GPU dozvoljava, a R9 290 dozvoljava. :mrgreen:
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kako kad. BF4 sam dugo igrao sa vsyncom pa sam isključio jedno vrijeme. Sa vsyncom cpu i grafa mi se puuno manje grije i temperature su smiješno niske a zapravo nikakve razlike u BF4. Ostalo slabo igram. Nije ko u cod2 pa kad imaš 250fps možeš više skočiti brže pucati itd.
     
  6. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Odskora počeo koristiti V-sync kao što forza kaže manje se optereti grafa i CPU, da dobio tih 60 smanjim gdje treba detalje i igram.
     
  7. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Ja također gotovo uvijek igram s V-Sync ON opcijom, osim u slučajevima kada je AVG fps ispod 60.
     
  8. efo

    efo Komšija

    Imal' iko vise rama od Konjislava :D

    I kod mene je ukljucen v-sync u doti, primjetan je tearing kad se iskljuci.
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Znaci vecinom igrate sa v-syncom, pocet cu ja i ja koristiti, jedino gdje nemam avg 60 je metro 2033, a to svakako ne igram vise. :D
     
  10. Pionir

    Pionir Overclocker

    Uvijek koristim VSync, osim ako radim neku vrstu testiranja ili slicno (nekad zaboravim).
     
  11. black

    black Komšija

    Kod mene je uvijek ukljucen jer ne mogu da podnesem tearing.
     
  12. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ja nisam nikad drzao vsync ukljucen, jednostavno mi smeta input lag
     
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Da, u nekim igrama se bas osjeti. Sve blago kasni.
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Jedino dok sam imao CRT nisam koristio Vsync,od kako sam na widescreen LCD non stop.
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Sad sam probao crysis 1 i crysis 2, na 1080p monitoru v-sync locka na 50 fps sta god da sam uradio nisam uspio fixati prob, na 1440p locka na 60 i ok je u c1, ali u c2 je katastrofalno, pokusat cu jos par igara, ali cini se da cu i dalje igrati sa off.
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Crysis je inace bugovit na vsync,pokusaj ga u toku igranja paliti gasiti pa ces vidjeti hoce li doci sebi. Meni je se svojevremeno krajso lockao na 31fps pa kad ga ugasim upalim dodje sebi,ili iskljucim full screen pa ga ponovo vratim i prokine.
     
  17. veki81

    veki81 Aktivista

    COD2 i COD4 u multiju je jedino sto sam igrao bez v sync ostalo upaljen uvjek i jos pogotovo dok sam ima cfx konfu zivo rasulo bez v sync-a
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ako ima problema sa Vsyncom, onda ga naravno ugasim. Ali generalno sve novije igre dobro rade sa Vsyncom.
     
  19. rainman

    rainman Aktivista

    U igrama u kojima je presudna brza reakcija vsync mi je obavezno off jer dodatno stvara input lag. Npr. Assetto Corsa (racing sim) srećom ima fps cap tako da je tearing manje-više neprimijetan. U RTS ili Turn base strategijama vsync je uključen. Novije igre dosta dobro podnose vsync.