Igre 2022

Discussion in 'Igre i konzole' started by EL NINO CFC, Dec 6, 2021.

Tags:
  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije problem grindanje koliko ima smeca od auta. Imam preko 60 modela i samo mi se voza M6 koju sam kupio. Ne znam kome je palo na pamet da ubaci u racing video igru auta poput Toyote Aqua ili Honde Fit. Auta za koja u zivotu nisma cuo. I onda takvog smeca ima koliko hoces. Ili dobijem dupla auta ?? Vjerovatno u planu i jeste da se izvali novcanik i zaobidje rudarenje. Sve vise i vise slicne igre izgledaju kao F2P i ako je 70$/€.

    Sa druge strane su stvari oko performansi auta malo nejasne. Gume se na misijama trose ali ti ne prikazuje na HUdu kao u MP igrama. Isto tako nema nikakv indikator kada treba zamjenit igume niti kada treba odraditi reparaciju masine.. ili oprati auto lol.

    Desi se da krenem sa utrkom i ustartu auto ima katastrofalan grip, kao po ledu. Iz meni nepoznatih razloga.

    Multiplayer je za sada jako tanak. Ima po 50 stranica lobbya gdje ima jedna ili dvije osobe. Nisam odradio jednu jedinu utrku.

    I evo danas, igra koja je primarno singleplayer je nedostupna jer su serveri cijeli dan offline zbog tog patcha.
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Znaci od kako je GT Sport izasao ljudi traze da se GT vrati korijenima tj da krenes od neke Honde Fit, pa dodjes formule. Neces voziti ni desetinu auta jer ti se ne moze nikako svidjeti 450 modela, tako da nema potrebe ni za grindanjem nego kupis 15-20 favorita jer svakako ne bi vozio vise modela taman da je sve free. Indikator za potrosenost guma je sve vrijeme aktivan tokom trkanja. U garazi su svi ostali indikatori, za pranje, ulje itd. MP lobbye igras ako hoces neka posebna pravila, inace svi igraju daily races i neces nikad naletit na neispunjen lobby u daily utrkama.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Mozda ja ne gledma gdje treba, ali meni indikator za gume radi samo u MP. Ostalo stoji bijelo cijelo vrijeme. Evti ovaj primjer. 997 sa 650PP. Nista posebno tjuniran. Sport medium gume. Od starta sam se klizao i eto od drugog kruga jedva ostao na stazi. Lijevo dole indikator za gume stoji bijel.



    Njega volim koristiti u ovim klasama do 700pp i ne treba mi jace. I onda s njim all over the place. Istina ne pomaze sto ne znam dobro stazu ali sam cijelo vrijeme morao kontrirati. BAs se osjetio kao potrosen.


    Sto se auta tice, super bi bilo da jedan R34 star 23 godine ne kosta 450K plus toliko za tjuniranje. Auta kostaju po milion. Postoje restrikcije za utrke, moras imati kombinacije brendova i jacine samih auta. A ja uz prve 32 "knjiga" dobio Audi R8 LMS i 997 vrijedno za spomenuti. Ostalo sve garbage.
     
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nema degradacije ako je bijelo. A ti si ko na ledu od starta i u prvom krugu si se okrenuo za 360 :D Stavi racing soft gume ako te ne mozes kontrolisat, moras biti njezniji, kod tebe sve iz kontre u kontru. Sto se tice auta, ja sam poslije 25 knjiga ima preko 5 miliona creditsa i uzeo sebi sta mi se svidja za online. Online je u 80% slucajeva gr3 i gr4, pa to ganjas. Bitno je da ubuduce bude BOP utrka jer tuniranje nece nikad balansirat. Ove utrke sa tuniranjem trebaju biti bonus i nista vise. Ko ima vremena da dva sata ganja sta funkcionise.

    Sto se staza tice imas course experience ili tako nesto gdje mozes uciti stazu sektor po sektor.

    U trecem krugu si ispao jer si drzao kocnicu do kraja i skretao. Kocis na pravcu
     
    Last edited: Mar 17, 2022
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    "A ti si ko na ledu od starta i u prvom krugu si se okrenuo za 360" O tome i govorim. Imam dva modela 997. JEdan 750pp i ovaj 650. Cesto ih vozim i poprilicno ih znam. I onda na toj stazi samo izbacuje. Mozda se ne vidi na klipu ali trzam da me ne okrene. Jedino kontam da nema mehanika hladnih guma kada je jutro jer na toj utrci tek sunce izlazi.

    A definitivno postoji degradacija guma po krugovima. Ne mogu kociti svaki put na istom mjestu. Recimo Monza sa istim autom kada kocim na mostu prije krivine 8, prerano. U zadnjem krugu kocim deset metara prije mosta i izletim. Postoji 100% degradacija.

    By the way serveri su im i dalje down, lol.
     
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Moguce da je i bug sa UI, ali nisam primijetio dok sam igrao.

    Eh, znaci igra je offline juce citav dan, ne moze se ni SP igrati, a ono sto se moze igrati nece biti snimljeno jer si offline. Pored toga, srezali su rewards za jednu trecinu. U ovom GT za razliku od proslih GT ne mozes prodati polovno auto. Igra mi strasno svidja, ali ovo se ne moze tolerisat. Ako ne naprave neki 180 zaokret, igru ce igrati samo whaleovi, a GT realno zivi od starih igraca.
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Koliko je vjerovatno na GT 7 dodje na PC?
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    0%. Mozda i dodje al za 5 godina.
     
  9. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ne vjerujem ni ja da ce se navedeno desiti u skorijem periodu.
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pa i nije bas tako nemoguce kad pogledam God of War, Horizon i sl. na steamu.
     
  11. xman

    xman Komšija

    Presao obje,i mogu samo reci da Sony ima strasnu marketing masinu.
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Rekao si nam 10 puta do sad da su precijenjene, uredu je. Sto se tice GT7 na PC, nije nemoguce, bio je na onoj leakanoj listi uz GOW i Horizon.
     
    Patton2410, Haker and nenji_avero like this.
  13. xman

    xman Komšija

    Nisam nasao STALKER temu...
    Elem ne znam ima li STALKER fanova ovde,ali ako bi ko zaigrao hard core pucacinu neka skine STALKER Anomaly. Apsolutno nevjerovatan mod. 3 igre spojene u jednu. Atmosfera,grafika,napucavanje,survival elementi,crafting sistem...Metro na steroidima imho.

     
  14. igor.g

    igor.g Komšija

  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bas citam i dodjem ovdje napisat, neko bio brzi. :D

    Fantasticne vijesti, jedva cekam,
     
  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Fantasticna vijest. Ja sam nedavno igrao MP3 i meni je i on sjeo iako sam ga do tad hejta jer mi se nije svidio sta su uradili s Maxom i setting,

    Nadam se da ce i tricu ubaciti u paket.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Trica mi nije sjela. Nije to to.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    SpookyMoO likes this.
  18. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ja nedavno igrao ponovo jedinicu bas uzivao :)

    Sent from my Poco X3 pro using Tapatalk
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Onaj slow motion kada pucas je nenadjebiv :D
     
  20. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ufff, this will bring some good memories

     
    EL NINO CFC likes this.