Imaš PP

Discussion in 'Generalna diskusija' started by TopniK, Sep 4, 2008.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. TopniK

    TopniK Komšija

    Neću biti iznenađen ako me sada obaspe lavina postova čiji je sadržaj protivljenje mojoj konstataciji i možda nešto čak i žešće.

    U mnogim tema, naročito u oglasima, česti su postovi tipa ''imaš pp''. Takvi se više puta ponavljanju u jednoj temi. Ne smatram to spamom jer je vezano za temu, ali je fakat bespotrebno i nadasve suvišno. Jer ako je neko sposoban da se registruje na forum i koristi isti, također je sposoban da dolaskom na forum vidi novu privatnu poruku. Čak se gornji dio prozora i promijeni...odnosno doda se nova traka na kojoj piše da je pristigla nova privatna poruka. A ako neko nije sposoban da je primjeti, onda i ne zaslužuje koristiti forum.

    Bzze mi je to što u nekoj temi više puta pročitam post ''imaš pp''.
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Jes' tebi dosadno :)
     
  3. TopniK

    TopniK Komšija

    Hhh...Stoji...

    Ma malo prije sam čitao jednu temu, odnosno u pitanju je oglas za koji sam bio zainteresovan. I tako u više navrata piše ''imaš pp'', te me to navede da reagujem.:)

    A i jeste rupa u poslu... :wink:
     
  4. GW

    GW Moderator

    Topnik opet ispravlja krivu drinu...
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Pa i jest pomalo glupo... Zasto onda postoji notifikacija na mail ili onaj pop-up prozor za novu poruku? Ali ako ne smeta moderaciji ne treba smetat ni nama.. :D

    BTW, TopniK imas PP :lol:
     
  6. TopniK

    TopniK Komšija

    Znao sam da će se barem neko složiti sa mnom. Selvine, ti si od sada moj najbolji prijatelj (uliz uliz)... :mrgreen:
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Naravno da si u pravu al iti iznosiš sitnice koje su tu sa nama kako postoji internet. Zamislim koliko se moze udariti tema na neke potpise, avatre, smajlije, nacin pisanja, otvaranje tema, davanje imena temi, itd itd itd...

    Al kada vec spomenu, meni je gore ono javi mi se na PP da ti dam to i to.. pa zar ti ne mozes prvi poslat PP.

    El'em.. ne znam sta sad hoces da mi kazemo s tom tvojom temu. Upravu sial.. sta se tu sad moze, imam osjecaj da pravis teme ono, kao knjiga žalbe, da se jadamo.. pa, koliko je meni poznat ovaj forum, ovde vecian nije "sisi" tako da...
     
  8. TopniK

    TopniK Komšija

    Ako ništa, barem će određeni koji pročitaju ovu temu ''možda'' prestati pisati takve postove, iako i ne moraju. Eto, šta si mogao reći, već si rekao...hhh...Nisam imao neki poseban cilj.
    Ali npr. tema vezana za prodaju nečega puna je takvih postova a na kraju nije rečeno da li je prodaja završena ili ne, jer ne pišu svi obavijest o ishodu neke prodaje, tako da nakon toliko PP-ova (joj kako ovo zvuči...hhh) ne znam kakva je situacija što se prodaje/kupovine tiče, iako to i nije strašno, ali opet, ružno je...nešto se dešava a ne znaš šta i dokle...

    Uostalom, šta ti imam ovako objašnjavati. Imaš pp.

    Eto, i ti si sebi morao dati oduška pa tek onako spomenuti. Iako i sam znaš (kao što si meni već napisao) da se tu neće ništa promijeniti, opet je nekako lakše kada kažeš da ti to smeta. :wink:
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    hajd mi sad objasni sta ti znaci to hhh?ako nema nekog znacenja,onda je to meni gluplje od ovoga imas PP :|
     
  10. Zlatan

    Zlatan Komšija

    hehe nije dzaba nastalo ovo imas PP mnogi ljudi mnogo puta ne spaze tu poruku ili ju ne spaze dovoljno brzo....

    p.s. hehe jedva sam danas odolio da ne napisem "Ja i?" onako iz zezancije :smt006
     
  11. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Meni je glupo sto je ovaj forum tako strogo ontopic. Brisu se postovi za najmanju sitnicu. Trebali bi se malo opustiti. A to imas PP, koga boli briga, jel stedite memorijski prostor na serveru ili sta? Ali dobro, ta strogost se i ocekuje od jednog foruma ovog tipa.
     
  12. Zlatan

    Zlatan Komšija

    hehe i meni je glupo kad je neki forum strogo ontopic ....pa mislim stvari nikada nisu tako jednodimenzionalne u stvarnom zivotu, i sve je povezano i isprepleteno tako da je precesto steta kad se brise nesto sto je kao off topic zbog uskoumnosti moderatora ...no ovdje ipak nije tako strogi offtopic cini mi se :D
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    ako je ovo "ontopic" forum, onda stvarno... pa bogati imamo 123 stranice roflmao.

    odi sa ovom spikom iz threada kod nas na pce i gledaj ;)
     
  14. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Nemoj ti zamjeriti ja visim vecinom na gamer.hr a tamo vlada zakon flejma. Off-topic je normalna stvar, a glupi komentari se tako sofisticirano isflejmaju da oni slabi sami odu sa foruma. Tako da ja vjerovatno imam iskrivljenu percepciju off-topic foruma :D
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Kome se ne svidja neka uradi ovako:
    1. upise se u temu Ban request
    2. dobije ban
    3. napravi novi account
    4. napravi par postova sa novim accountom
    5. na koljenima moli administraciju da mu vrate stari account

    I onda ce mu se svidjati atmosfera na forumu.. :mrgreen:
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Uuuh,ovo je prejako!
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Meni je ovaj forum vise nego "off.". da sam ja mod sve bih vam ja "to" obrisao pa i ovakve teme.

    Ako vam je do spama idite na neke opšte forume, bihnteforum, dernek forum i slicno. Ovo je forum elektronike, racunara (cegali vec). Dozvoli se iole off kada se napise nesto kao "sorry za off" al i to u dvije recenice.

    Mislim koja poenta da se ide u off, spam itd ??? Ja otvorim temu o regalima a ti meni pricas kako imas golfa peticu ! Daj ba uozbiljite se malo.. po meni se previse pusta sta se sve pise po ovom forumu.
     
  18. Zlatan

    Zlatan Komšija

    hehe za nekog je i vise nego off slazem se ,npr za moderatore, oni mogu o svemu, a za nekog je strogo ontopic i svasta ce mu se obrisat , al dobro to je normalno... :smt006
     
  19. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Sad ce vas banovat :lol: Spamate :lol:

    Ja mislim da je atmosfera na HWB-u sasvim ugodna, moderatori brisu ono sto je visak - tu i tamo obrisu neki dobar, inspirativan (iako spamerski post, meni se cesto desi :p ), ali sve 5.
    Sto se tice "Imas PP", bezveze je kad se vise postova zareda tipa "Imas PM" - "Odgovorio sam ti na PM" - "Imas novi PM" - "Imam novu ponudu, poslao sam ti na PM". Onako jedan kad se zadesi, ne smeta.

    +1.
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Ova tvoja poruka je bas offtopic.. Kakve veze ima sa naslovom: "Imas pp" i opet nece biti obrisana.. Zato sto ima neka doza opustenosti, zato je i otvorena ova generalna diskusija..
     
Thread Status:
Not open for further replies.