Indexing na WIN 7

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by JaLa, Jan 21, 2011.

  1. JaLa

    JaLa Komšija

    pozdrav raja,

    OS je WIN 7 64bit, HDD na 2 particije. Odavno imam problem sa indexingom. Naime, kada upisem bilo koju pjesmu u search opciji, kao indexovano mi izbaci vrlo mali broj ili cak niti jednu trazenu pjesmu, iako sam siguran da imam trazeni file ili vise njih.
    Na obje particije je ukljuceno "Allow files on this drive to have extra contents in addition to file properties"

    Kako rijesiti da mi izbaci sve trazene rezultate kao indexovane file-ove ?
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ako imaš aimp player samo dodaj particiju gdje je muzika i za par sekundi imaš sve pjesme sa particije a search opcija radi kao i open this file in directory :D
     
  3. JaLa

    JaLa Komšija

    Nemam aimp player, pokusat cu i sa njim.
    Ma upisem npr. David Guetta, on izbaci samo 2-3 file-a ili niti jedan iako ima sta ja znam 30 file-ova u nekoliko razlicitih foldera ?!
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Nije baš praktičan taj search. Radije uradi sa aimpom ili sa winampom, ima i on to sigurno iako se ne sjećam jer ga godinama ne koristim. Dovoljno je dodati sve sa particija na playlistu i imaš sve mp3ce za 5-10 sec, sad ih slažeš kako ti volja, po abecedi, izvođaču, direktorijumu itd. a preko searcha samo šaltaš pjesme bez po muke. U aimpu imaš napredniji fol sa listom, ctrl+m ali ja to ne koristim.
    BTW ja obavezno nakon instalacije isključujem indexing, jbg navika.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Probaj sa Copernic Desktop Search.