'Instalacija bez instalacije'

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by .Dzahdo., Mar 18, 2006.

  1. .Dzahdo.

    .Dzahdo. Aktivista

    Nisam znao kakav bih naslov stavio. Evo pitanja:

    - Da li je moguće da već instaliran program (nemam setup.exe) znači neki program tj. njegov direktorij kopiram na cd i dadnem nekom drugom da iskopira na HDD. Da li će mu program raditi ispravno. Ovo mi treba hitno!!! Nemam instalacije tog programa. Ko ne razumije evo primjera:

    Instaliran GIMP (freeware) ali nemam njegovu instalaciju, ali je instalacija prevelika da bih ponovo skidao, i sada želim da iskopiram njegov osnovni direktorij C:\Program Files\GIMP na cd i dadnem prijatelju da on sebi na HDD iskopira. Da li će kod njega raditi ispravno ili ne
    :?: :!:

    NAPOMENA: Ne misli se bukvalno da je GIMP ogroman, niti da je to program GIMP, nego samo primjer jedan. Može to biti bilo koji program.

    Hvala unaprijed
    Pozdrav
     
  2. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Zavisi, znam da mIRC može. Probaj...
     
  3. zilo

    zilo Komšija

    Mozda kopiranjem svih ''kljucica'' da bi radilo...

    Sta se to furas na sarena slova. :D
     
  4. .Dzahdo.

    .Dzahdo. Aktivista

    He He Moram malo da izgleda ljepše i privlačnije za čitati.
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Neki rade, neki ne. Probaj. Meni su cak i neke igre radile tako kopirane. Unreal tournament naprimjer.
     
  6. .Dzahdo.

    .Dzahdo. Aktivista

    Aha, okey. Probat ću. Nadam se da će raditi. Hvala vam.
     
  7. brandnew_loser

    brandnew_loser Aktivista

    probaj i registry kljuceve kopirat
     
  8. Code Name 47

    Code Name 47 Aktivista

    Ma, kod mene je 80 % igrica tako odradjeno, sa diska na disk. Do sada samo NFS Most Wanted nije uspjeo. Za programe ti mogu potvrditi za miRC i jos neka sranja, a ako hoces mogu ti preporuciti Inno Setup Builder koji i ja koristim...