Instalacija bilo kojeg os-a na laptop, zakljucan bios

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Eight, Mar 2, 2012.

  1. Eight

    Eight Novi član

    Pozdrav,

    prijatelj je izvadio hdd iz laptopa i spoio ga na kucni pc i formatirao ga. Na laptopu je zakljucan bios (ne znam pw) tako da ne mogu promjeniti boot order. U pitanju je Asus V2S, sata hdd.
    Kako da instaliram bilo koji os, da li postoji mogucnost da kopiram sadrzaj na hdd sa kucnog racunara ubacim hdd u laptop i da bootuje pokrene os?
    (to bi bilo idealno rjesenje :D) Ili da na neki nacin natjeram da pokrene boot sa cd-a ili usb-a?

    Hvala unaprijed na bilo kakvoj pomoci!
     
  2. ibran

    ibran Aktivista

    Na svakom računalu možeš pozvati bootloader sa jednom od F tipki na tastaturi zavisi od ploće negdje je F12 a negdje F9 kad upališ laptom mislim da če ti pokazat koja je tipka u dnu deksatopa.
    Još jedan način je da izvadiš bateriju sa matične ploče na par sekundi i ponovo vratiš time češ poništiti password za bioos onda možeš ući u bios.
     
  3. Eight

    Eight Novi član

    Pokusao sam sa F tipkama, takodjer sam vadio cmos bateriju, sve je ostalo isto.
    Ubacio sam hdd u njega iz netbooka i bootovao je windows 7, sada na netbooku na njegov hdd instaliram windows trebalo bi da bude ok.

    Hvala na pomoci!