Instaliranje Windows XP na SATA HDD

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Ziks, Feb 22, 2014.

  1. Ziks

    Ziks Aktivista

    Ima li neko kakve upute kako ovo odraditi :D ?
    Kad pokusam instalirati izbaci mi error nako sto ocita potrebne fileove ... Kao da nema HDD-a .

    Nesto sam trazio po netu da XP i SATA nisu najljepsa ljubavna prica i da treba dodatne drivere instalirati . Medjutim , ja sam sprzio XP instalaciju u kojoj sadrze SATA driveri .

    HDD je ispravan , isproban . A potreban mi je XP na njemu :D
     
  2. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Kada je XP izašao SATA nije još postojala tako da kod pojedinih ploča moraš imati flopy na kojem se nalaze driveri za SATA diskove. Te drivere možeš naći na CDu ploče ili na stranici proizvođača. Kada napraviš SATA instalacioni flopy pokreneš instalaciju XPa i na samom početku pritisneš F6 (pisaće ti da pritisneš F6 ako želiš instalirati RAID ili third party driver), nakon toga samo pratiš uputstva I to je to
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Druze moj sada se računari uzimaju bez optike, ne znam kada sam zadnji put vidio 1.44MB "disk".

    Moze ovo i preko USB-a ako se ne varam...
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mislim da noviji XP-ovi imaju te SATA drivere vec integrirane.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

  6. Ziks

    Ziks Aktivista

    Uspio sam nekako instalirati , morao sam samo iskljuciti RAID u BIOSu :D Samo pitanje , hoce li opasti performance HDDa ako iskljucim RAID ili to nema nikakve veze ?
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Raid je kada spajaš 2 ili više diskova u jednu cjelinu tako to tebi ne treba.
     
  8. Ziks

    Ziks Aktivista


    Eh odlicno , vise mi je se popelo na nesta ovo cackanje po biosu :D

    Hvala svima :)