Insufficient system resources

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Vjetric, Dec 17, 2009.

  1. Vjetric

    Vjetric Aktivista

    Upalim racunalo, ukucam sifru za ulazak u svoj account i pocne ucitavat dugo. Nakon 2 minute udje u windows i kaze "Insufficient system resources ". Pogledam particiju na kojoj je operativni sustav, slobodno manje od 1 Mb. Ne znam kako je iznenada nestalo mjesta. Oslobodim mjesto i sad ima 2,5 GB slobodno ali ne mogu vratit postavke na staro niti pomocu System restore. Racunalo radi sve kao da je danas prvi put upaljeno, ne znam kako da vratim na staro, trpi mi posao.
    Molim pomoc.

    EDIT: "Not enough resources are available to complete this operation" - mislim da je to pisalo.
    Kada odem u Display propetries, ne mogu mijenjati Desktop temu.

    Everest Corporate mi javlja da imam 2Gb memorije, a imam 4, dok Windows XP 32 bit koristi do 3 Gb. Da mi nije crka jedna plocica memorije? Opet sa 2 Gb ne bi trebao imat problema da podignem windows.
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja bi u tom slučaju pokušao preko safe moda spasiti podatke bitne za posao i uradio format windowsa.
     
  3. Vjetric

    Vjetric Aktivista

    U Task Manageru vidim process koji ima Image Name: System, User Name: SYSTEM i koristi 240 KB. Mislim da je to virus odgovoran za sve ovo.
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Nije virus, imam ga i ja :)
     
  5. GW

    GW Moderator

    Mislim da svi imamo kernel u Windowsu. :lol:
     
  6. Vjetric

    Vjetric Aktivista

    Iscupo sam memoriju i vratio nazad, sad prepoznaje 3 GB. Sta je onda taj System?? Tastaturu ne mogu stavit na hrv, niti ista, a citao sam za taj Image Name da ljudima radi probleme i moguce je virus. Antivirus se nece pokrenut na startup ni nakon, i razna druga sranja, sve smrdi na virus, ne znam sta bi drugo bilo tako iznenada.
     
  7. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Provjeri disk na bad sektore. Desni klik na particiju, properties>tools>error checking>check now i oznaci kvacicu kod "Scan for and attempt recovery of bad sectors".
    Ako je sve u redu, instaliraj drugi antivirus, uradi zadnji update i skeniraj iz safe moda. Jesi li probao system restore?
     
  8. Vjetric

    Vjetric Aktivista

    Probao System restore, radi samo od jucer, nema starijih datuma niti mogu mjenjat mjesec. Napravio scan i ne javlja nista, probao sam i safe mode, antivirus zapinje na isti file uvijek - Dr. Watson.. nesto. Probat cu drugi antiV. Racunalo se ponasa kao da je stvorilo novi privremeni sustav u kojem nema nista, my documents je prazan, kad odem na desni click - create - mogu samo new folder i shortcut. Na desktopu nema nijedne icone.. Ali podrzava sve prije instalirane programe.

    Koliko vidim svako malo mi nestaje oko 40 Mb sa particije, iako ne stavljam nista na disk..?

    Javljao mi je na pocetku " INF Install Failure''
     
  9. GW

    GW Moderator

    Spasi podatke i formatiraj. Nema od toga ništa.