Internet Gateway

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by 3xD_design, Nov 14, 2007.

  1. 3xD_design

    3xD_design Aktivista

    Kako da vratim INTERNET GATEWAY ikonicu u NETWORK CONNECTIONS ?
    Ne znam ni kako je nestala.
    Ukucam u browser: speedtouch.lan ili 10.0.0.138 (default gateway) i trazi mi neki username i password sto su postavili. Cini mi se da mi je username: bihnet, a password nemam pojma koji su zabetonirali.

    Ranije sam se mogao prikljuciti na freezonu (do prije 10 dana) jer sam imao ikonu INTERNET GATEWAY u NETWORK CONNECTIONS, no sada je ta ikonica odjednom nestala. Konektovao sam se tako sto sam:
    1. instalirao bihnet komunikator koji mi je napravio internet i freezone konekciju.
    2. imao sam INTERNET GATEWAY ikonicu i kliknem desnim i odem na disable. S time onemogucim izlaz na internet, ali router radi i lan je ukljucen.
    3. pokrenem bihnet freezona i upadnem bez problema na freezonu

    E sada ljudi moji, kako da dobijem tu ikonicu INTERNET GATEWAY ?
    Ili mi posaljite privatnu poruku ukoliko znate username i password koji su telekomasi postavili da zastite postavke, ili kako da to zaobidjem...
     
  2. Moncho

    Moncho Komšija

    omg koja komplikacija covjece......

    Pa napravi jednostavno dvije pppoe konekcije :

    1. username i pass internet :)
    2. username@bihnet free zona :)

    Naravno postoji i opcija da ti i free zona i net rade istovremeno no samo u slucaju da si u Sarajevu :)
     
  3. 3xD_design

    3xD_design Aktivista

    OMG covjece, nisi shvatio sta sam pitao.
    BTW. Napravio sam konekciju. Fino sam objasnio problem, a ti opet po svom. =)
    Ovako:
    Ukoliko nemate INTERNET GATEWAY ikonicu u Network Connections, a potrebna vam je da iskljucite izlaz na net ne iskljucujuci modem niti local area network, ucinite sljedece:
    Control panel/Add remove programs/add remove windows components/Networking Services/Details.../ I UKLJUCITE Internet Gateway Device Discovery and Control Client

    Nakon sto to ucinite, automatski ce vam se prepoznati instalirani modem i stvoriti INTERNET GATEWAY ikonica u Network Connections. Kliknite na tu ikonicu desnim tasterom misa, i odaberite DISABLE. I izlaz na internet ce biti onemogucen, sto ce prikazati i modem tako sto ce na display-u modema ikonica za izlaz za net svijetliti narandzastom bojom.
    Zatim instalirajte bihnet komunikator i pokrenite freezone konekciju. =)
    Peace out !!!
     
  4. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    koliko vidim, imas speedtouch modem. uzmi cackalicu i pritisni rupicu iznad koje bi trebalo pisati reset (nalazi se na zadnjem dijelu modema, drzi cackalicu 5-6sekundi u rupici). Prije toga pogledaj i nadji preko googlea default ip, username i pass za taj modem. probaj tako pristupiti modemu, obicno nakon sto se reset uradi, vrati se default username i pass.
     
  5. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    ja sam 10 puta resetovao svoj router i nikad nije resetovao na defolt pasword. mada nisam probao iskljucit iz stroje pa onda resetovat :smt002