1. b2_solid

    b2_solid Novi član

    Poz
    Zanima me sljedece, da li ce IP adresa biti razlicita kada se konektujem preko dva različita provajdera (dial up internet)??
    U konkretno mom slucaju zelim da su mi IP adrese razlicite. Sve naravno preko istog kompjutera.
     
  2. b2_solid

    b2_solid Novi član

    Jos me zanim da li ce biti razlicite IP adrese ako koristim adsl i dial up???
     
  3. Mujka

    Mujka Komšija

    lol

    razlicite
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Svaki put kada se konektujes dobijes drugu IP adresu. Jedino u slucajnevima ako nije odredjena statička IP adresa kao kod kablovskog neta ili nekih "odredjenih" paketa.

    Znaci sad se diskonektujes, pa opet konektujes i dobijes drugu IP adresu.

    A dva razlicita provajdera.. ne trbam ni da spominjem.
     
  5. b2_solid

    b2_solid Novi član

    e sad iz ovog se javlja novo pitanje.
    Kako neko moze da zna da se radi o meni ako svaki put dobijem novu IP adresu (prilikom svakog konekta)???..imam ADSL
     
  6. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Fino, Bihnet ima informacije i na pismeni zahtjev suda isporucuje kad je ko bio konektovan u koja doba preko kojeg usernamea :wink: Ako si mislio koristiti u sta nelegalno, odustani sto prije.
     
  7. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    A i mozda se ponasas "unikatno" na tom nekom serveru gdje te kickaju :D (npr koristis iste psovke i sl)
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    A ako mislis na forume, igrfe ili host servere. Ne mogu da znaju da se radi o tebi odnosno.. primjer, posto vidim da ne znas jeste rapid. Skines nesto, ne dozvoljava ti da opet skidas jer si vec "maloprije" svukao.. re-konektujes se, imas novu IP i ti si za njih novi korisnik.
     
  9. b2_solid

    b2_solid Novi član

    Za rapid sam znao
    Ali koristio sam istu proceduru na drugom mjestu i dobio ban jer sam pravio vise acc.
    Znaci ni vi ne znate kako su me otkrili ???( a svaki put sam se disconektovao kad sam se htio prebaciti na novi acc ..........tj kako ste mi objasnili dobio novu IP adresu)
    Ma nije to nista vazno niti nezakonito ali me cisto zanima kako su me otkrili
     
  10. Esh

    Esh HWB

    Mogao bi napisati o cemu se konkretno radi pa bi ti i imali konkretnije pomogli. Nije tesko zakljuciti da se radi o istom korisniku kada se neke stvari ponavljaju i to u relativno kratkom periodu, pogotovo jer se recimo taj korisnik javlja iz istog opsega IP adresa :)
     
  11. GW

    GW Moderator

    Da bi ti na to neko odgovorio, moraš reći o čemu se tačno radi.