Ipad i iphone u univerzalu?

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by reni90, Feb 19, 2012.

  1. reni90

    reni90 Aktivista

    Na stranici univerzal.com, imaju u ponudi nove uredjaje, ipad i iphone koji su cak nesto jeftiniji nego u drugim evropskim zemljama /njemacka, svedska/
    Razmisljam da uzmem ipad medjutim zelim da se raspitam prvo je li neko uzimao kod njih bilo sta, pogotovo ipad ako je uzimao
    moze li napisati je li zadovoljan, je li bilo kakvih problema itd?
    Hvala
    PS. Nadam se da nisam fulio podforum
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Univerzalno ili Univerzal?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Znam mnogo ljudi koji su na***ali kupujuci kod njih (univerzalno/zm), garancija apsolutna nula. Uposlenici takodjer krkani koji do nedavno izgleda nisu ni znali za savremenu tehnologiju.
     
  4. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Taj univerzal mi je smrdio na nesto ispod ruke, tj ilegala.
    Trebao mi je telefon i pitao sam ih da li ima pisana garancija i racun.
    Naravno nije bilo nista od toga. Oni daju nekakvu "svoju" garanciju koju sigurno necete naplatiti.
    Kasnije sam saznao neke dodatne informacije u vezi njih i naravno kupio telefon u BHTelecom-u.
     
  5. pac

    pac Komšija

    Razmisljao sam o kupovini telefona kod njih pa ako moze na PM zasto na kraju nisi nista kupio!
     
  6. kvaju

    kvaju Komšija

    Ja sam uzeo kod njih i sve je bilo ok (i9000), sve orginal, nov uredjaj, imao sam srecu pa ništa nije bilo kvarova na njemu, mada cujem dosta losih iskustava sa njihovom garancijom. Iduci put definitivno necu uzimati kod njih, radije cu platiti više uredjaj i imati 2god garancije prave, nego davati taman tu razliku u cijeni kod njih i kod ovlastenih prodavača za popravke.
    Ponavljam kod mene je bilo sve ok, ali nebih više rizikovao.
     
  7. reni90

    reni90 Aktivista

    ma i sumnjo sam nesto, cim se kod nas nesto prodaje po normalnim cijenama nesto tu nije uredu XD
     
  8. Piroman

    Piroman Komšija

    Pa naravno da nije uredu, evo dokaza:

    Nakon ovoga u univerzalno nisi mogao zateći NITI JEDAN APARAT (uvjerio se svojim očima), tj. radnja je bila PUSTA, a pod izgovorom da se vrši "inventura"! Nedavno tek počeli raditi i vraćati fontele u izlog, valjda čekali da se "smiri situacija"! :x
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Case closed. :lol:
     
  10. reni90

    reni90 Aktivista

    aha, pa znaci to je ipak uredu roba, tipa da nema nekih felera i slicno, ali nije placena carina i porez na nju
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    I sta ces ako ti se (skupi) mobitel pokvari? Isto kao da si bacio pare u kanalizaciju ili ces dodatno platiti 30% cijene telefona ako ti uopste prihvate popraviti kvar.

    Poznanik mi govori neki dan kako je uzeo SGS2 kod njih (800 i kusur KM), desio mu se neki sitni kvar (baterija prestala da se puni), i nakon sto je telefon reklamirao i prosao kroz njihove ruke, ne samo da ga nisu popravili, vec su uz optuzbe da je on pokvario telefon uspjeli izbrisati EFS folder i IMEI, dakle maksimalno ga udesili. Sumnjam da ce se ta "avantura" pozitivno rijesiti za njega.

    Jedino se u takvim radnjama isplati kupiti fon do cca 150KM.
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    ovo mi ipak vise lici na AS mobitel iz Tz. Vidim da su oni sto prodaju Srbijanci a cijene bas sumnjivo niske.
     
  13. Ado_sa

    Ado_sa Aktivista

    Znate sta meni nije jasno, imao sam priliku slusati predavanja UIO, gdje kazu da svaka roba mora imati deklaraciju, gdje se vidi ko uvozi, odakle uvozi, proizvodjac, godina i sl. Udjem u bilo koji trzni centar, kada pogledam neki artikal, ima ta deklaracija sa potrebnim podacima. Kako doticni prodavci mobitela, drze u svojim izlozima robu, bez ikakvih podataka; razumijem da se radilo o pijaci, ali ljudi imaju legalno prodavnice, legalno posluju se nelegalnom robom???
     
  14. Piroman

    Piroman Komšija

    Jedna riječ ti sve objašnjava: KORUPCIJA! :|
     
  15. ---

    --- Aktivista

    kakva su vam iskustva s fontele.ba?
    planiram uskoro kupovati telefon a oni mi se cine prilicno regularni.
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Po cijenama su skuplji od ostalih, ali mislim da imaju bolju garanciju.
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma sve bez ofishi garancije je macak u vreci.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    Meni je fontele za par mobitela dao pisanu garanciju sve sa pecatom... to mi nekako sigurnije nego "ako se sta pokvari donesi" tip...
     
  19. Esh

    Esh HWB

    I sta ti pise na tom papiru da je obuhvaceno "garancijom"?
     
  20. Piroman

    Piroman Komšija

    Ma to su ti one: "Traje dok se uređaj ne pokvari!" :smt003