Isplatil se kupiti jednu od ove dvije kartice?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by nike, Sep 26, 2008.

  1. nike

    nike Novi član

    Zdravo,

    Zelim kupiti novu karticu pa sam naletio na ove dvije Zotac kartice: GeForce 9600GT i 9800GT.
    Da li je neko imao iskustva sa njima(Zotac karticama uopste)?
    Cijena je povoljna!

    Lojalni partner kompanije nVidia, kompanije Zotac je predstavila dvije nove GeForce kartice kojima je predstavila Synergy familiju.

    Ova familija je namijenjena korisnicima koji vode računa o budžetu i sastoji se od modela GeForce 9600GT i 9800GT.

    Ove dvije kartice karakteriše referentni radni takt za pomenute kartice, plava štampana ploča kao i prilagodljiva rashladna rješenja. Obje nove kartice takođe karakteriše DirectX 10 podrška, pripremljenost za SLI konfiguraciju kao i 256-bitni memorijski interfejs, dual-DVI konektivnost i 512MB GDDR3 memorije. GeForce 9600GT posjeduje 64 a 9600 GT ima 112 stream procesora.

    Cijene kartica su 89 Eura za 9600 GT i 114 Eura za 9800 GT.
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Isplatel se kupiti jednu od ove dvije kartice?

    Solida 114 Eura za 9800GT.
     
  3. Hansel

    Hansel Komšija

    Da, svakako vrijedi. Međutim, provjeri da li u ponudi ima Ati 4850 koja je po perfomansama bolja od navedene, ali cijenom nije mnogo iznad. Ako je nekih 25-30 eura skuplja od 9800GT i ako ti ta cijenovna razlika ne predstavlja problem, onda uzmi nju.
    U svakom slučaju, ni sa tom 9800GT nećeš pogriješiti.
     
  4. GW

    GW Moderator

    nike, zaboravio si napomenuti koga reklamiraš. :lol:
     
  5. Silver Lotus

    Silver Lotus Novi član


    istina nike ovaj tvoj zvuci jako cudno :D :D :D

    vidimo da si pristalica ATI-ja :D
     
  6. nike

    nike Novi član

    Ma ne reklamiram nikoga...
    Samo me zanima da li je ko imao iskustva sa Zotac karticma?
     
  7. GW

    GW Moderator

    Čemu onda onaj tekst?
    Tvoja lokacija je?
     
  8. Hansel

    Hansel Komšija

    Nisam imao ''lično'' iskustva sa karticama navedenog proizvođača, ali čitajući razne IT časopise, kao i web stranice, niko do sada nije imao primjedbu na neke Zotac-ove gr.kartice. Prema tome, uzmi slobodno.
     
  9. nike

    nike Novi član

    Prvo sam imao karticu na ploci ugradjenu(prije 10 god)
    onda sam kupio tnt2
    sada trenutno imam ati x700 koja nije dovoljna pa zelim kupiti novu

    ati je u prednosti jer ima Dx 10.1

    ali nVidia ima bolje performanse.... :)

    Stvarno samo me zanima kakve su Zotac kartice...jer do sada nisam o njima cuo...
    Ja znam dosta o hardweru ali ne poznajem ovog proizvodjaca..
     
  10. nike

    nike Novi član

    Text sam kopirao sa stranice da vidite kakva je kartica...
    Lokacija sada ima...
     
  11. Hansel

    Hansel Komšija

    Vao, koja prednost. Odabrana publika (čitaj - rijetki) mogu uživati u svim ljepotama i punoj izvedbi directX10, a kamoli te '',1'' grafičke novine...
     
  12. nike

    nike Novi član

    10.1 je buducnost:)
     
  13. nFare

    nFare Komšija

    Evo sad ce godina kako je Ati predstavio 3000 seriju, a dosad samo Assassin na 10.1 :lol:
     
  14. GW

    GW Moderator

    Ok. 9600gt ti manje troši struje, manje se grije, a ima skoro iste performanse ko 9800gt. Kupovina ti zavisi šta ti bolje odgovara, hoćeš li malo više performansi sa malo više grijanja po malo većoj cijeni, ili ne.
    Gledao si u Ingelu, zar ne? :D

    Isplati se bilo koja od te dvije.
     
  15. nike

    nike Novi član

    Svakako cu otici u Ingel posto se tamo mogu naruciti kartice i kojih nema u cjenovniku...(tako sam i proslu kupio)
     
  16. Hansel

    Hansel Komšija

    Kad dođe vrijeme u kojem će gr. kartice koje mogu solidno izvoditi directX10.1, biti cijenom dostupne široj publici, tada će se već uveliko govoriti o tome kako je, u to vrijeme, aktuelni directX11, budućnost.

    Ovime odosmo malo od teme. No šta se može, svaka rasprava vuče na OT.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Cuj buducnost. :D

    Nvidia je sabotirala pokusaj developera da ubacuju DX10.1 u igre, a sam DX10.1 je "brzi" od DX10, tj. pruza bolje performanse, iako je DX10.1 u biti DX10 sa par dodanih funkcija.

    Koji je procesor u pitanju, kakvo napajanje imas, koliko rama? Sve je bitno. Mozda je i 9600GT overkill.
     
  18. nike

    nike Novi član

    Pozz Stevie_Ray,

    ne vidjam te na faksu pa nemam koga ni pitati... :)

    proc amd athlon 3000+ 64bit
    2 GB rama
    napajanje je 400W(slabo) ali to ionako planiram zamijeniti...
     
  19. nFare

    nFare Komšija

    Uh i proc je slab, nadji kakav x2 i nabaci 9600gt velika je razlika u cijeni naspram 9800gt
     
  20. nike

    nike Novi član

    ma graficka i ram su najvazniji...
    vecina igara nije optimizovana za dvoprocesorski rad