1. ming

    ming Veteran foruma

    evo i intelu odzvonilo kopiranje amd-a na sve strane
    -prvo su pokupili performance rating (a koje su samo smijurije pravili na racun toga)
    -otkazan tejas i jayhawk(ako sam dobro napisao) sto znaci smrt netburst arhitekture sse idiotluka vracanje korijenima upgrade p3 arh
    nema vise mhz u nebesa ...
    -uvodjenje 64 bitnih instrukcija
    napokon im doslo iz guz... u glavu :)
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    ma ko ih jebe... sam nek se oni druže sa m$-om i nabijaju cijene proca, a ja ću imat amd i bok.
     
  3. Esh

    Esh HWB

    intel je toliko velik i ima toliki udjel na trzistu (uzimajuci u obzir da se procesori ne koriste samo za klasicne desktop racunare), da komotno mogu sebi dozvoliti da i narednih 10 godina ne naprave nista konkretno..

    isto kao i ati dok je nvidia ownala 3 godine, a ati i dalje imao toliko novaca da investira u sta hoce i kad hoce..
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    štoviše, mislim da im je to najmanji segment sveukupne prodaje.
     
  5. Esh

    Esh HWB

    tacno
     
  6. Shenron

    Shenron Komšija

    Intel ima toliko novca na raspolaganju da ih boli neka stvar. A sta god urade veliki OEM proizvodjaci kompova ce koristiti Intel iz samo njima znanih razloga ( ajd neki su napokon poceli ugradjivati i AMD 64 procove).
    A intel isto tako forsira i BTX format jer znaju da ce im se procesori previse grijati, pa tako osiguravaju sebi da mogu na procesore stavljati hladnjake od 1 Kg sa tko zna kolikim ventovima i tko zna koliko bukom. Sto syss rece, neka INTEL dize cijene u nebesa i neka M$ odgadja Win 64 bit i ostale proizvode (Sp2), ja cu uvijek koristiti AMD i Linux :) (cim su se pojavili A64 CPU 64 bitni linux je bio gotov).
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    ma ne to niko ne govori da ce intel propasti ali u svim stvarima kojim su ismijavali amd sada i oni koriste
     
  8. Shenron

    Shenron Komšija

    tko je rekao da ce intel propasti?
    nece on propasti, nemora se intel toga bojati. koje god on sranje izbaci naci ce se netko da ga kupi :D.
     
  9. Esh

    Esh HWB

    btx sam po sebi nije los standard, ali nije ni toliko revolucionaran da bi prelazak bio neminovan, no poznavajuci intel, oni ce to progurati nekako, a onda slijedi sudbina rambusa
     
  10. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Nvidia jest ownala na Hi end trzistu. Ali ati je imao i jos uvjek ima najveci dio OEM trzista, odnosno kartice koje se prodaju sa ovim brand kompjuterima.
     
  11. Esh

    Esh HWB

    tacno, dell, ibm, hp, compaq, gateway i da ne nabrajam dalje te male firme koje su ugradjivale ati-eve chip-ove u doba rage II ;)