izbor izmedu coolera

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by corto, Jul 15, 2009.

  1. GW

    GW Moderator

    5+ za dijagnozu artemis. :D
     
  2. MAJESTIC^^

    MAJESTIC^^ Novi član

    Oba su dobra, ali kao sto kazu trazi proc sa marketa a hoce NOCTUA za 110KM misli bujrum ako hoces.
    Po rezultatima hladjenja ima i boljih, ali ako ti nije zao para i buke, NOctua!
    Kako god hoces! :)
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    e da ne otvaram novu temu, pitanje, konkretno

    kupio sam CM Hyper TX3 hladnjak za proc. Temperature u odnosu na stock jesu manje, ali je ventilator prilicno bucan. Posto ovdje ide koliko sam ja shvatio klasicni 92mm ventilator, sta mi preporucujete i gdje da uzmem taj problem rjesim?

    http://www.coolermaster.com/product.php ... ct_id=6602
     
  4. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Smanji rpm?
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    oko 1700 se krece rpm.

    a nije mi cilj da ja riktam obrtaje, hocu da stavim ako ima neki hladnjak tisi i da to rijesim. Jer ne koristim samo ja komp, imaju tri acc-a i sad svakome objasnjavati ne ide. a i jednostavnije je kupiti i miran
     
  6. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa fiksiras u biosu :roll: Dakle postavis recimo 60% ili npr 7V ako ti je to prihvatljivo, pregledas temp i to je to. Velike su sanse da ce ti taj vent sto kupis biti isto bucan na istom broju obrtaja, mada prica se da je vent na tx3 malo bucniji. Kako god, tako bih ja rijesio. Novi fan bi uzimao jedino u slucaju bas losih temp nakon smanjivanja rpm-a.
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    e vidis nije mi palo na pamet u BIOS-u to da rijesim :) haj probam danas, pogledam temp.


    sta mislis odokativno koje su temp. u granicama normale. moze li idle do oko 55*C??
     
  8. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Idle nije bitan nego load, pustis pola sata orthos i vidis. Moze ici na 75-80C jer onda u realnom radu neces preci 70 sto je dovoljno.
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    to cu da probam kad dodjem kuci.

    a inace, koji je vent dobar, da potrazim :)
     
  10. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa nema nista dobro za malo para a ono sto valja, nema kod nas :mrgreen:
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    pa nisam rekao malo para. ovaj sam uzeo zato jer je neka kombinacija i tako je ispalo. e sad bi ja dao para za dobar vent :)
     
  12. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa jesi li procitao ostatak? Kod nas nema? :D
    Donedavno si mogao da kupis noctua vent ali to nije ni priblizno bolje koliko je skuplje, o tome ti govorim. Jedino ako si spreman budziti neku 12ku ili sl.