izbor izmedu coolera

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by corto, Jul 15, 2009.

  1. corto

    corto Novi član

    planiram uzeti e8600 iz onih oglasa sa marketa (kazu da je sve u redu, ako neko zna da nije neka kaze), planiram i cooler pa imam izbor izmedu :

    Cooler Master CPU Cooler V8
    CPU Cooler Noctua NH-U12P

    ili ako imate jos koji prijedlog....bitna je i tisina da ne dere, ali i normalno da je hladenje na nivou, gledao sam na netu, ali mi se cini da sad nema nigdje u bih ocz vendetta2, cini mi se da bi to bilo najbolje rijesenje....
     
  2. apdejt

    apdejt Overclocker

    CPU Cooler Noctua NH-U12P jedan glas
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bolja je Noctua. Vendetta 2 je bila kod Slavoljuba za nekih 70KM, te je odlicna kupnja.

    Savjetovao bih ti da uzmes Titan Fenrir, ali on ne funkcionira tako dobro sa LGA775, zbog malog IHS-a, pa od 4 heatpipea kontakt ostvaruju samo dvije u sredini.
     
  4. JVC

    JVC Overclocker

    Svejedno koji kupis, obadva su odlicna.
     
  5. corto

    corto Novi član

    a ovaj Cooler Master CPU Cooler Hyper Z600 je zanimljiv, radi buke,....a nema vendette kod slavoljuba, bar na stanju koji je na stranici
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Slab je z600. Procitaj recenziju. Ako je buka najbitnija, onda noctua.
     
  7. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Noctua +1.
     
  8. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Noctua je defitivno najbolja, mada postavlja se pitanje da li je overkill za taj proc, i AC Freezer Pro je dovoljan
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Postavlja se pitanje da li ce klokati? :D Ako nece nek' ostavi stock, ionako kaze "bitna je i tisina da ne dere, ali i normalno da je hladenje na nivou", a stock "ne dere", a i hladjenje je na "nivou" :) Naravno, ako ima visak para onda Noctua. :wink:
     
  10. corto

    corto Novi član

    stvar je u tome sto i nema stock hladenja pa mi treba neki, jer mislim uzeti one sto ih prodaju u oglasima, valjda su uredu, sta moze biti sa procesorom :)
     
  11. X-Factor

    X-Factor Komšija

    I ja sam za Noctua, al brate masna cifa, moze se nesto jeftinije naci a da je u par stepeni razlika. AC Freezer Extreme, Freezer Pro, Vendeta 2, CM N520...
    Ako neces klokat Nocuta je bacanje love, a sad ako ti imas love vise nego dovljno, onda je izbor jasan :D
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne mora Noctua biti bacanje love, jer ce moc ohladit i klokanog i na defaultu sa ventom na 700rpm. Istina, nije drasticno bolje od jednog Freezera, ali ako lik ima 110KM za cooler, zasto ne?
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Fazon je sto lik trazi "jeftiniji" procesor po oglasima, a daje 110KM za cooler :D Ja da sam na tvom mjestu uzeo bih u radnji taj cpu sa stock cooler-om. Ili je mozda to sto sam ja sumnjicav :D
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Na marketu ima Thermaltake BigWater735 vodeni blok za 120 KM. :p
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    To na marketu nije vodeni blok, nego kompletan sistem vodenog hladjenja. Efikasnost istog je neka druga prica, ali je sistem kompletan.
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ma to sam i mislio, komplet sistem. A prijedlog naravno nije bio za ozbiljno. :)
     
  17. za mene je v8 bolji jer sam i ja se mislio izmedju ta dva i jos par nekih i na kraju odabrao v8,ima vise heat pipes cooler u sredini i mozes ga manuelno pojacati ili smanjiti...a vala i ljepse izgleda od noctua...
     
  18. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Dzaba mu vise pipa kad ga oguli Noctua :D
     
  19. Esh

    Esh HWB

    Moze li mi neko objasniti fenomen hajpa za CM-ove V8 i V10 hladnjake? Na trzistu postoji barem 5-6 (ako ne i vise) modela koji nude bolje performanse ili su jeftiniji, no evo na forumu sam vidio (kroz komentare i sigove) da se nesto V8 kao namece. Pa je li moguce da kod nas u tolikoj mjeri prolazi ta auto-furka?
     
  20. artemis

    artemis Komšija

    Zamisli, odgovaras na pitanje koji ti je hladnjak na procu, a ti ponosno kazes v8, v 10... i nasmijan sjedas u golfa 2. :mrgreen: