Izbor između laptopa_

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by wragg, Sep 28, 2006.

  1. wragg

    wragg Aktivista

    Mogu birati između dva starija laptopa, i to:

    HP XE 4500

    P4 Mobile 1.7 Ghz
    15" XGA
    512 DDRAM
    30 GB HDD
    WLAN b/g
    Combo
    Lan
    Modem
    Serial
    LPT
    TV out
    Floppy
    Firewire

    i

    Toshiba Satellite Pro A60EN
    Celeron 2.8 Ghz
    512 mb ram
    40 gb hd
    DVD-CDRW
    15.1" tft
    IEE1394
    Lan
    Modem 56k
    3x usb
    IrDa
    tvout
    1xPCMCIA

    Kod oba baterija traje cca 2 sata, i oba su full sacuvana, s tim da je prvi nekih 50KM jeftiniji. Koji bi vi uzeli i zasto. Laptop mi ne sluzi ni za sta prezahtjevno. Nikakve igre i slicno. Vazan mi je kvalitet, mobilnost i da je tih.
     
  2. brandnew_loser

    brandnew_loser Aktivista

    zar uopste razmisljas izmedju hp i toshibe??? naravno da je bolja toshiba
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    Fakat koja ideja zakljucka :roll:

    Pogledaj koji je procesor u HP-u pa pogledaj Toshibu :roll:
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    sulu, ono nije centrino, nego obicni P4...
     
  5. wragg

    wragg Aktivista

    Da, nije centrino, ali je Pentium M. To mi i zbunjuje. HP mi se cin bolji po procesoru, ali je Toshiba Toshiba :)
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    The Mobile Intel Pentium 4 Processor [1] was released to address the problem of putting a full Pentium 4 desktop chip into a laptop, which some manufacturers were doing. The Mobile P4 still used 70 W of power, which let it bridge the gap between the full Pentium 4 (using about 82 W), and the Mobile Pentium 4 M (using about 35 W).

    Dobro si, jer Pentium M ide u Centrino konfiguraciju.
     
  7. wragg

    wragg Aktivista

    Dakle, Toshiba?
     
  8. wragg

    wragg Aktivista

    Nadam se da nisam dosadan, ali bi li tko od znalaca mogao procjeniti ova dva laptopa?

    Hvala.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    provjeri prvo grafiku - bitno je da ne krade od sistemske memorije pa makar i zasebno imala samo 8 mega... :roll:
     
  10. wragg

    wragg Aktivista

  11. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Da džabe ne otvaram novu temu.

    Što se tiče proizvođača laptopa, treba mi nekoliko savjeta iz iskustva pošto nisam nikada imao laptop. Planiram uzeti nešto iz srednje klase, poželjno neki Pentium ili Turion, a može i Celeron. Nego, meni je kvaliteta tastature veoma bitna. Obično u recenzijama to nema, normalno, pa pitam iz iskustva koje proizvođače laptopa da uzmem u obzir.

    Dakle, sumiram:

    - Dobra tastatura, čvrsta i kvalitetna
    - Kvaliteta LCD monitora

    U ostalo se manje više razumijem. Ovo mi je nepoznanica jer nisam u tom svijetu laptopa...

    Hvala unaprijed, a i poslije.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    IBM.
     
  13. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    I ništa osim njega?

    Hvala na prvom savjetu.
     
  14. Neso

    Neso Komšija

    Ja kako znam da IBM i Toshiba pored toga sto imaju dobru periferiju na sebi da su i najbolji laoptopi :wink:
     
  15. Neso

    Neso Komšija

    Iako bi ja najvise volio da imam ovaj:

    [​IMG]

    AURORA M9700 :lol: :p
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa ako trazis zbilja kvalitetnu tastaturu, onda nemas drugog izbora. Ne znam da iko drugi ima dobre tastarure. Cekaj da se syss javi, on ima puno iskustva s tim ;)
     
  17. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Hvala. Čekat ću i njega. Ionako planiram uzeti laptop za koji mjesec, naravno - plata se čeka. I što se tiče IBM, to znači ustvari Lenovo. Svejedno je, jelde?
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    ma nađe se kvalitetna tastatura u većini brandova, ali ne i u svim modelima. meni je ibm stvarno najbolji što se tastature tiče, ali ima i (skupljih) toshiba koji imaju dobre tastature, ima tu i tamo koji asus (nemoj ga kupit svejedno).

    ibm r50/51/52 nemaju neku sreću od ekrana (onaj od 1400x1050 nije loš doduše), ali nije šljuka zadnja definitivno.

    nisam stvarno ni jednog lenovo modela imao pred sobom, ali kad zbrojim ibm + wide + windows tipka (napokon) onda ne možeš promašit :D

    napomena... amd nemoj slučajno kupiti, to ostavi za ove desktop-rebels koji su zapeli u ratu amd vs. intel :wink:
     
  19. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Hvala syss.

    Malo sam i sam istraživao i ograničio se na Toshibu i IBM. Ovaj model Toshibe mi se svidio: A105-S2716. Imaš li šta o njemu reći?

    Od IBM-a moram još vidjeti, jer su izgleda veoma skupi, ali mi se izgledom i kvalitetom sviđaju. Vidjećemo kakva situacija bude.

    Otprilike, osim ovog modela što sam stavio ima te li vi predložiti neku drugu Toshibu ili IBM laptop od oko 1600 KM recimo.
     
  20. syss

    syss Veteran foruma

    nisam s tom toshibom radio, ali koliko mi se čini ima standardni ekran tako da ti je više manje svejedno koji odabereš (jedino ako ti je wide uvjet).

    sa druge strane mislim da kvalitetom izrade i završnom obradom ibm odnosi pobjedu.

    potraži ibm r51/52 sa freedos-om predinstaliranim tako da ćeš tu uštedjet određenu svotu para, obavezno neka bude centrino i ako ima 256mb rama nije problem jer je dodatnih 256mb neka sića tipa 30-50€.