Izbor između laptopa_

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by wragg, Sep 28, 2006.

  1. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    U te Toshibe je 15,4". Pa prilično bih volio imati wide prikaz, jer sam malo i navikao na širinu na svom stolnom računaru.

    Hmm, slažem se, ipak je IBM kvalitetniji, no sve zavisi koliko košta i kako ovi uvezu tu robu, jer to u nas sve nekako... nikakvo.

    Vidjeću sa BBS-om da li mogu recimo nabaviti taj ThinkPad sa freedosom. Ako ništa, onda mogu Toshibu, nije hrđava kažete.
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    ma kakvi 'rđava, ali je svaki (baš svaki) ibm ko tenk :wink:
     
  3. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Evo postajem svjestan. Gledam malo testove. Ja moram se dobro izvjestiti o nekoj stvari prije nego je uzmem.

    Laptop neće biti neki stroj koji će mi obrađivati 3D scene, on će služiti za masovno tipkanje i pristup internetu. A ako će IBM pružiti tastaturu za dugogodišnje tipkanje onda mi neće biti žao.

    Sve će izgleda biti do ovih domaćih i da li će moći nabaviti ono u šta ja prstom uprem.

    Hvala syss još jednom.
     
  4. Big_Brown_Beaver

    Big_Brown_Beaver Aktivista

    ako mozes kako da zaobides BBS, toplo ti preporucujem
    VEOMA lose iskustvo sam s njima imao, a i ne samo ja :evil:
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    nemaš problema... ako tražiš dugogodišnje tipkalo bez zahtjevne grafike, samo ibm :wink:
     
  6. srdjan

    srdjan Guest

    Evo i ja da se ukljucim. Ja sam vec odlucio da kupim Thinkpad R60, znam i koja je cijena, okvirno, i to je sve OK ali ne znam preko koga da nabavim.
    BBS je ovlasteni diler za IBM, ni meni se nisu cinili posebno profesionalni u dosadasnjim kontaktima, ali koja je alternativa. Poslao sam mail nekoj zagrebackoj firmi (HG Spot) koja ima prodavnicu u Banjaluci ali mi se ne javljaju.
    Gdje u BiH mogu kupiti taj racunar?
    I jos nesto, kako da vjerujes IT kompaniji koja ima ocjan sajt koji nikad ne azurira, a skoro sve nase su takve.
    Svima unaprijed hvala na savjetima.
     
  7. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Evo mene opet.

    Našao sam u kimtecu r60e laptop, dual core 1,66, 512MB ram, centrino platforma naravno, xga 15" monitor, intel mrežna, grafička, i tako dalje. Da li je ova 60-ka bolji izbor od 52-ke? Cijena je okvirno dobra, ne znam. Jedino bi da pitam, je li ova rezolucija od 1024x768 bolja nego kod običnih LCD monitora ili je to isto? Ako je isto, to će izgleda biti prepreka.
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    da i kod nas ima r60/r60e... super ponuda ako te ne ubija integrirana grafička.

    ako se ne varam oni dolaze po defaultu sa 512mb rama, tako da gledaj uzet još 512mb odmah u startu i neka ti provrte memtest i (poželjno) prime prije kupovine.

    nisam te baš shvatio ovo za rezoluciju?
     
  9. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Rezolucija je 1024x768. Uredu, znam kako izgleda na CRT-ovima. Eh, da li ima razlika kod tih XGA TFT laptopa? Konkretno, kod vas je taj r60, da li je rezolucija sasvim dovoljna za ugodan rad? Mogu li se malo razbacivat sa više prozora? I tako dalje.

    Ne ubija me integrirana grafička. Vjerovatno neće imati nijednu igru instaliranu.

    Hvala.
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    hm... pa gle kak vidiš 1024 na desktop lcd-u, tak vidiš i na laptop lcd-u :D
     
  11. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Dakle nisu nikakvi SXGA i tako dalje prikazi. Hajd dobro, morat ću se pomiriti sa tim, očigledno. A inače, što se tiče oštrine je dobar jelde?
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    naravno... svaki je dobar dok se držiš nazivne rezolucije, a možda bi ti 1400x1050 bilo presitno na 15" ekranu.
     
  13. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Najvjerovatnije ću uzeti taj. Još samo da mi se odobre sredstva.

    Moram ti zahvalit što si bio tako dobar čovjek i pomogao mi kroz seriju odgovora. Hvala.
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    ma nemaš problema... nije to mala odluka, a znamo se dugo :wink:
     
  15. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Eh evo. Upravo pišem sa laptopa i dobar je.

    Ukratko: Brz, ugodan i čvrst!

    E valja sad nariktati bežičnu mrežu sa ovi stolnim radi interneta. Trenutno sam direktno skopčan. Koje su dobre WLAN kartice? DLink, Micronet...?
     
  16. 3125

    3125 Komšija

    Micronet majka
     
  17. syss

    syss Veteran foruma

    eto baš mi je drago da si zadovoljan.

    dlink, micronet... nećeš pogriješiti sigurno.
     
  18. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Hej, kako mogu proširiti memoriju za Intelovu grafičku karticu? Stvarno nisam pametan, odlazio sam u BIOS i nisam ništa našao. pretražio sam help datoteku i nisam ništa našao.

    Hvala.
     
  19. syss

    syss Veteran foruma

    128mb je default?
     
  20. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ne, 8 je.