Jačanje Wifi konekcije

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Shibby, Sep 9, 2013.

  1. Shibby

    Shibby Aktivista

    I umene je taj. Ne moze da mi dobaci do TV-a, moram se kaciti na komsijin Wifi, a da mi je da mogu koristiti SmartShare i ostale pogodnosti..
    Je li Wifi repeater i extender ista stvar? Kako ustvari funkcionisu? Gdje se ima nabaviti? Koliko je to otprilike para?
     
  2. anel007

    anel007 Komšija

    ako mislis na ASUS RT-N10E ruter meni je on poceo praviti probleme od kako imam telemachovu 15 Mbit/s konekciju, cim povuce jedna konekcija (npr youtube video) komplet bandwidth odmah dodje do prekida signala (ne izbacuje windows nikakve greske samo padne down i up saobracaj na 0 i stane sve sto koristi net), prije mjesec ubacio taj tp link ruter i od tad nikakvih problema, nisam nesto pimjetio da je slaba konekcija jer cim izadjem iz kuce mobitel se kaci na 3g pa i ne znam koliko je asus bacao signal ali znam da ni sa jednim nisam imao problema kad je pokrivenost signalom u kuci u pitanju
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    Na taj mislim Anele. Doduše, ja kad sam ga imao, nije bila ova konekcija, nego je bila 1Mb/s, tako da ne znam za te probleme. Uglavnom je imao bolji signal i bio je znatno ljepši :D
     
  4. anel007

    anel007 Komšija

    zbog ovog zadnjeg sam ga i ostavio kod sebe kad sam duo paket uveo a rodjaku poklonio tp link sto su davali, i mucio se nekoliko mjeseci dok nisam zamjenio s rodjakom jer on ne koristi ni 10% konekcije pa ne osjeti probleme :)
     
  5. Mujka

    Mujka Komšija

  6. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Ja sam planirao taj kupiti, ali mi rekose u UE da je slab signal, pa sam uzeo TL-WR842ND sa dvije antene, dakle 300mbps speed, preporuka ide za ovaj.
     
  7. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Kupio sam TP-Link TL-WA750RE Range Extender N , ujljučen u prizemlju do TVa smart (TV i extender spojeni sa ethernet kablom) , router je na spratu TL-WR740N ; elem sve funkcionira: You Tube na Tveu u HD bez ikakvog štopanja ,wifi signal u cijeloj dvospratnoj kući je excellent! Vrijedilo je 75KM najviše zbog TVea , omogućava da se upari sa TabletPC(Nexus 7) i lakše je za search videa na YouTube... super stvar ovaj extender:)